اسرائیل با صعود عفونتها به

، قفل Covid را محکمتر می کند

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر روز پنجشنبه تصمیم گرفت که قفل انسداد ویروس کرونا را در اسرائیل تقویت کند ، زیرا وی گفت که افزایش عفونت ها کشور را به “لبه پرتگاه” می کشاند.

اسرائیل در 18 سپتامبر دوباره به قفل بست ، که دومین مورد آن در همه گیر است ، اما در هفته گذشته ، تعداد موارد جدید روزانه به 7000 نفر در میان جمعیت 9 میلیون نفری رسیده است ، منابع برخی بیمارستانها.

نتانیاهو در سخنان علنی خطاب به کابینه ، که حدود هشت ساعت جلسه داشت ، گفت: “اگر گامهای فوری و دشوار برداریم ، به لبه پرتگاه خواهیم رسید.”

محدودیت های جدید نیاز به تعطیلی حداقل کسب و کارها و محل های کار به جز موارد ضروری را دارد ، حداقل برای دو هفته روز جمعه در بیانیه رسمی آمده است که لیست در اواخر روز منتشر خواهد شد.

وزیر دارایی اسرائیل کاتز و رئیس بانک اسرائیل امیر یارون به محدودیت های جدید اعتراض کردند ، بر اساس وزارت دارایی که خسارت وارده را تخمین زد سه هفته قفل اقتصادی در حدود 35 میلیارد شیک (10.06 میلیارد دلار).

اسرائیل در حال رکود است و بیکاری بالای 11٪ است.

مدارس بسته خواهند ماند اما کنیسه ها در یوم کیپور ، روز کفاره یهودیان ، هفته آینده باز خواهند ماند ، اگرچه تعداد نمازگزاران محدود خواهد شد. احزاب مذهبی در دولت ائتلاف به شدت مخالف کنیسه های بسته بودند.

یک نظرسنجی که روز چهارشنبه توسط موسسه غیرحزبی دموکراسی اسرائیل منتشر شد نشان داد که تنها 27٪ از اسرائیلی ها به مدیریت نتانیاهو در زمینه بحران ویروس کرونا مبتلا هستند.

معترضین هر هفته هزاران نفر در خارج از محل اقامت او در اورشلیم گرد آمده اند و خواستار استعفای وی به دلیل ادعای فساد مالی می شوند.

نتانیاهو ادعاهای فعالان را مبنی بر اجرای قوانین سختگیرانه قفل ، که برخی از آنها منتظر تصویب پارلمان است ، رد کرد. بخشی برای سرکوب این تظاهرات در نظر گرفته شده است.

1 کیلومتر فعلی (0.6 مایل) – محدودیت در سفر از خانه ، به جز فعالیت هایی مانند خرید مواد غذایی و خرید دارو و رفت و آمد به محل کار ، اکنون نیز شامل خواهد شد حضور در اعتراضات خیابانی.

نتانیاهو اتهام رشوه خواری ، کلاهبرداری و نقض اعتماد در دادگاهی را که از ژانویه از سر گرفته شد ، رد کرده است. و حدود 200000 مورد ویروس کرونا گزارش شده است.

موج دوم فعلی عفونت ها پس از کاهش قفل در ماه مارس در ماه مه کاهش یافت.

همچنین بخوانید | AstraZeneca هنوز منتظر اخطار FDA برای از سرگیری دادگاه ایالات متحده است

همچنین بخوانید | آرامش جزئی بعد از تعلیق پروازهای عربستان از هند