مدیر PAHO می گوید برای یافتن واکسن مناسب ویروس کرونا ممکن است چندین بار تلاش شود تا “واکسن ویروس کرونا”

.jpeg؟ t1Ye_Pk7F_u5r2596LS8A.CKyNZL042y “class =” ff-og-image-inserted “>

ممکن است چندین تلاش طول بکشد تا واکسن مناسب Covid-19 ، مدیر سازمان بهداشت پان آمریکن (PAHO) را پیدا کنید Carissa Etienne روز چهارشنبه اظهار داشت ، در حالی كه از كشورها خواسته بود كه برنامه های واكسین زنی را آغاز كنند. ، در حالی که مرگ به 1 میلیون نفر نزدیک می شود. کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب هر دو هفته حدود یک میلیون عفونت جدید گزارش می دهند.

“ما امیدواریم که دانشمندان یک واکسن موثر کشف کنند که از محافظت پایدار در برابر Covid محافظت می کند ، اما ممکن است قبل از اینکه بخواهیم چند بار تلاش کنیم مورد مناسب ، “اتین در جریان کنفرانس مطبوعاتی هفتگی PAHO گفت.

” واکسن های اولیه فقط ممکن است محافظت جزئی داشته باشند یا برای همه مفید نباشند. ما هنوز نمی دانیم که کدام واکسن ایمن و م beثر شناخته می شود و چگونه کار می کند. ” اتین گفت که از کسانی که در معرض خطر شدید بیماری هستند محافظت کند.

اتین گفت 14 کشور در منطقه موافقت کرده اند که مشارکت خود را در این برنامه تأمین کنند ، در حالی که 10 کشور دیگر واجد شرایط پشتیبانی هزینه هستند. وی افزود 13 نفر دیگر گفته اند كه قصد شركت دارند.

برخی از كشورها مهلت اولیه برنامه را از دست دادند ، اما گفتند كه آخر هفته آنها هر چه سریعتر متعهد می شوند.

“ما بدانید که اگر اکنون خود را آماده نکنیم ، فرصت استفاده سریع از (واکسن) را از دست خواهیم داد. ” اتین گفت: “کشورها نمی توانند منتظر بمانند تا همه پاسخ ها را قبل از شروع برنامه ریزی و آماده سازی برای تزریق واکسن Covid دریافت کنند.”

تنظیم کنندگان ملی باید سریعاً واکسن ها را بدون برش دادن ارزیابی و تصویب کنند. جارباس باربوسا ، دستیار مدیر PAHO گفت ، آنفلوانزا می تواند فشار بیشتری بر سیستم های بهداشتی اطراف منطقه وارد کند ، به کشورهای توصیه می کند به دنبال پوشش گسترده با واکسن آنفلوانزا باشند.