ژاپن 1.23 میلیون تن آب آلوده از نیروگاه هسته ای فوکوشیما به دریا

آزاد می کند

تقریباً یک دهه پس از تخریب سونامی در نیروگاه هسته ای فوکوشیما دایچی ، دولت ژاپن تصمیم گرفته است بیش از یک میلیون تن آب آلوده از گیاه به اقیانوس آرام. این اقدام با مخالفت صیادان محلی و گروه های زیست محیطی روبرو شده است و ادعا می كنند كه این امر “تهدید بزرگی” برای اكوسیستم دریایی محسوب می شود. تن آب آلوده در 1044 مخزن. طبق گزارش ها ، این شرکت تخمین می زند که فضای ذخیره سازی آن تا نیمه اول سال 2022 به پایان برسد.

تصمیم نهایی دولت ژاپن در مورد انتشار این آب آلوده به دریا احتمالاً توسط در پایان ماه اکتبر ، خبرگزاری کیودو گزارش داد. در صورت تصویب ، روند آزاد سازی آب آلوده می تواند تا سال 2022 آغاز شود و دهه ها به طول انجامد.

در طول سال ها ، مقامات مربوطه گزینه های دیگری را مورد بررسی قرار داده اند ، از جمله ساخت مخازن ذخیره سازی بیشتر در هسته Fukushima Daiichi نیروگاه یا تبخیر آب آلوده. با این حال ، گزارش های رسانه های محلی اکنون حاکی از آن است که دولت ژاپن می تواند آن را به اقیانوس آرام رهاسازی کند.

کره جنوبی ، که همچنان واردات غذاهای دریایی از منطقه آسیب دیده را ممنوع می کند ، نیز نسبت به این اقدام ابراز نگرانی کرده است. دولت ژاپن در پاسخ به این مسئله كه محصولات دریایی از فوكوشیما را ارتقا می دهد ، ضمن رسیدگی به سایر نگرانی هایی كه احتمالاً ماهیگیران محلی با آزاد شدن آب آلوده دارند ، برطرف می شود.

ماهیگیران ادعا می كنند كه این اقدام می تواند صدماتی جبران ناپذیر به این صنعت وارد می کند که هنوز هم از فاجعه سال 2011 خسارت دیده است. فعالیت های ماهیگیری در امتداد ساحل فوکوشیما بلافاصله پس از فاجعه نیروگاه هسته ای متوقف شد اما آزمایشات برای از سرگیری تجارت از اوایل ژوئن 2012 آغاز شد.

هنگام سخنرانی در یک نشست خبری جمعه ، وزیر کشاورزی ، جنگلداری و شیلات کوتارو نوگامی گفت که دولت ژاپن هنوز تصمیم نهایی را در این زمینه اتخاذ نکرده است. دبیر ارشد کابینه کاتسونوبو کاتو اضافه کرد که دولت پس از بحث و گفتگو با کلیه ذینفعان “در یک زمان مناسب” تصمیم “مسئولانه” خواهد گرفت.