Breaking News

نخست وزیر نپال به دلیل استفاده از نقشه قدیمی کشور در تبریک 888011000000110888 نپال روز یکشنبه پس از انتقاد نخست وزیر KP ، شارما اولی ، به دلیل استفاده نکردن از سیاست تجدید نظر شده در رسانه های اجتماعی ، توجیه کرد نقشه نپال که می بایست شامل سه منطقه مورد مناقشه لیپولخ ، کالاپانی و لمپیادورا باشد که هند ادعا می کند. پیام ویجایاداشامی “یک روز پس از بازدید سامان کومار گوئل ، رئیس R&AW هند از کاتماندو منتشر شد. روز جمعه ، اولی ، در پیامی توییتر بهترین آرزوهای خود را برای ویجایاداشامی یا دوسههرا به مردم نپال منتقل کرده بود. دولت نپال روشن کرد که نقشه ای که برای انتقال سلام ویاجیاداشامی اولی استفاده شده است. s به دلایل فنی تحریف شد و افزود که دولت به طور جدی در حال بررسی موضوع است. در پاسخ به انتقادات ، سوریا تاپا ، مشاور مطبوعاتی نخست وزیر ، در بیانیه ای گفت که نقشه اصلاح شده در پیام نخست وزیر مورد استفاده قرار گرفت ، اما به دلیل کوچک بودن قابل مشاهده نبود. “به منظور طراحی ، نقشه ای که مورد استفاده قرار گرفته است مورد شایعات و اظهار نظرهایی قرار گرفته است که غیر ضروری است. بیانیه ای که به نپالی خوانده می شود ، طبیعی است که ما از نقشه ای که در سطح ملی قابل قبول است استفاده می کنیم. راجان بهتارای ، مشاور امور خارجه اولی ، گفت که نپال ادعای خود در مورد منطقه کالاپانی را رد نکرده است. در حالی که کاتماندو گفته است که در کنار تغییرات نقشه برداری انجام شده توسط پارلمان این کشور ایستاده است ، این دولت اولی بود که دستور داد کتابهای درسی مدرسه را که شامل نقشه جدید بود شش هفته پیش پس بگیرند. این جنجال را “تبلیغ” خواند ، تاپا در بیانیه خود خواست كه به آن پایبند نباشد. “وی گفت:” ما از مردم میهن دوست می خواهیم كه به چنین تبلیغات و تبلیغاتی درباره نقشه ما نپردازند. در این بیانیه همچنین آمده است: “ما بسیار نگران تفسیر نادرست نقشه ای هستیم که در سلام و احوال پرسی نخست وزیر اولی در ویاجیاداشامی استفاده شده است. این چیزی است که ما به طور جدی در حال بررسی آن هستیم. ” در ماه ژوئن ، پارلمان نپال نقشه سیاسی جدید این کشور را با ویژگی های Kalapani ، Lipulekh و Limpiyadhura که بخشی از منطقه Pithoragarh در اوتاراخند است تصویب کرد. پس از سفر سامان كومار گوئل ، رئیس R&AW هند در این هفته ، ژنرال MM Naravane ، رئیس ارتش هند ، قرار است ماه آینده به نپال سفر كند. جشن Dussehra یا Vijayadashami در 25 هند در سراسر هند برگزار شد.

ژاپن 1.23 میلیون تن آب آلوده از نیروگاه هسته ای فوکوشیما به دریا

آزاد می کند

تقریباً یک دهه پس از تخریب سونامی در نیروگاه هسته ای فوکوشیما دایچی ، دولت ژاپن تصمیم گرفته است بیش از یک میلیون تن آب آلوده از گیاه به اقیانوس آرام. این اقدام با مخالفت صیادان محلی و گروه های زیست محیطی روبرو شده است و ادعا می كنند كه این امر “تهدید بزرگی” برای اكوسیستم دریایی محسوب می شود. تن آب آلوده در 1044 مخزن. طبق گزارش ها ، این شرکت تخمین می زند که فضای ذخیره سازی آن تا نیمه اول سال 2022 به پایان برسد.

تصمیم نهایی دولت ژاپن در مورد انتشار این آب آلوده به دریا احتمالاً توسط در پایان ماه اکتبر ، خبرگزاری کیودو گزارش داد. در صورت تصویب ، روند آزاد سازی آب آلوده می تواند تا سال 2022 آغاز شود و دهه ها به طول انجامد.

در طول سال ها ، مقامات مربوطه گزینه های دیگری را مورد بررسی قرار داده اند ، از جمله ساخت مخازن ذخیره سازی بیشتر در هسته Fukushima Daiichi نیروگاه یا تبخیر آب آلوده. با این حال ، گزارش های رسانه های محلی اکنون حاکی از آن است که دولت ژاپن می تواند آن را به اقیانوس آرام رهاسازی کند.

کره جنوبی ، که همچنان واردات غذاهای دریایی از منطقه آسیب دیده را ممنوع می کند ، نیز نسبت به این اقدام ابراز نگرانی کرده است. دولت ژاپن در پاسخ به این مسئله كه محصولات دریایی از فوكوشیما را ارتقا می دهد ، ضمن رسیدگی به سایر نگرانی هایی كه احتمالاً ماهیگیران محلی با آزاد شدن آب آلوده دارند ، برطرف می شود.

مطالب مشابه  سر هارولد ایوانز ، سردبیر افسانه ای روزنامه ، در سن 92

ماهیگیران ادعا می كنند كه این اقدام می تواند صدماتی جبران ناپذیر به این صنعت وارد می کند که هنوز هم از فاجعه سال 2011 خسارت دیده است. فعالیت های ماهیگیری در امتداد ساحل فوکوشیما بلافاصله پس از فاجعه نیروگاه هسته ای متوقف شد اما آزمایشات برای از سرگیری تجارت از اوایل ژوئن 2012 آغاز شد.

هنگام سخنرانی در یک نشست خبری جمعه ، وزیر کشاورزی ، جنگلداری و شیلات کوتارو نوگامی گفت که دولت ژاپن هنوز تصمیم نهایی را در این زمینه اتخاذ نکرده است. دبیر ارشد کابینه کاتسونوبو کاتو اضافه کرد که دولت پس از بحث و گفتگو با کلیه ذینفعان “در یک زمان مناسب” تصمیم “مسئولانه” خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *