نخست وزیر جدید ژاپن یوشیهیده سوگا خواستار ایجاد روابط بهتر با کره جنوبی ، همکاری در زمینه کره شمالی

نخست وزیر جدید ژاپن ، یوشیهیده سوگا ، با رئیس کره جنوبی ، برای اولین بار در ماه جائه ، روز پنجشنبه ، خواستار ترمیم روابط فرسوده هر دو کشور و همکاری برای مقابله با هرگونه تهدید کره شمالی شد.

روابط بین دو متحد ایالات متحده در طول سال گذشته به دلیل تاریخچه جنگ و تجارت به شدت خراب شده است ، به ویژه مسئله کارگران کره ای که در زمان استعمار 1945-1910 ژاپن مجبور به کار در شرکت های ژاپنی شدند.

“من به رئیس جمهور مون گفتم که ما نمی توانیم روابط بسیار دشوار فعلی خود را در حال حاضر بگذاریم.” خبرنگاران پس از تماس تلفنی با رئیس جمهور کره جنوبی مون جائه این.

“همکاری بین J apan و کره جنوبی ، و همچنین بین ژاپن ، ایالات متحده و کره جنوبی ، برای مقابله با کره شمالی و سایر موضوعات بسیار مهم است. “

ژاپن” همچنان با جدیت به دنبال اقدامات مناسب از کره جنوبی است ” ، او گفت. ژاپن گفت که کره جنوبی درخواست تماس تلفنی کرده است.

مون به سوگا تبریک گفت و گفت که ژاپن و کره جنوبی باید بهترین راه حل را برای جنگ پیدا کنند کانگ مین سئوک ، سخنگوی کاخ آبی ریاست جمهوری کره جنوبی گفت: مسئله کار اجباری.

مون گفت که کره جنوبی و ژاپن نزدیکترین دوستانی هستند که دارای ارزشهای اساسی و منافع استراتژیک هستند ، همچنین به عنوان شریکی که باید برای صلح و رفاه جهان و آسیای شمال شرقی همکاری کند.

دو رهبر همچنین از گفتگوهای برنامه ریزی شده در مورد روش ورود ویژه سفرهای ضروری بین دو کشور استقبال کردند و انتظار داشتند که به عنوان یک فرصت برای از سرگیری مبادلات شخصی و بهبود روابط دو جانبه.

روابط بین سئول و توکیو پس از آن متشنج شد که دادگاه عالی کره جنوبی دستور داد یک سازنده فولاد ژاپن برای کار اجباری در سال 2018 غرامت بپردازد ، که باعث شد توکیو محدودیت صادرات را به برخی از مواد اصلی با تکنولوژی پیشرفته.

هفته گذشته ، مون گفته بود که مایل است هر زمان بخواهد برای بهبود روابط بنشیند.

هفته گذشته سوگا به عنوان نخست وزیر جایگزین شینزو آبه شد.