جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شد: همه آنچه در مورد سیاستمدار شغلی که به دفتر بیضی

رسیده است لازم است بدانید

رای دهندگان آمریکایی رهبری پر سر و صدا دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری فعلی جمهوری اسلامی را به سختی رد کرده و جو بایدن ، نامزد دموکرات ها و قول وی برای مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا را پذیرفته و اصلاح می کنند. اقتصاد در یک کشور تقسیم شده است.

رسانه های مهم ایالات متحده نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به نفع جو بایدن و همسر نامزد وی کامالا هریس خوانده اند که اولین زن خواهد شد ، اولین آمریکایی سیاه پوست و اولین آمریکایی تبار آسیایی که به عنوان معاون رئیس جمهور ایالات متحده فعالیت می کند .

جو بایدن ، که نیم قرن را در زندگی عمومی به سر برد به عنوان یک سناتور آمریکایی و سپس معاون رئیس جمهور در دوره پیشین باراک اوباما ، سلف دونالد ترامپ ، مسن ترین فردی خواهد بود که دفتر رئیس جمهور آمریکا را در سن 78 سالگی به عهده گرفته است.

در اینجا همه آنچه شما باید درباره آن بدانید وجود دارد JOE BIDEN رئیس جمهور منتخب آمریکا

جو بایدن ، متولد اسكرانتون ، پنسیلوانیا و بزرگ شده در دلاور ، یكی از جوانترین كاندیداهایی بود كه تاكنون به سنا انتخاب شده است. قبل از شروع به کار ، همسر و دخترش کشته شدند ، و دو پسرش در یک تصادف اتومبیل در سال 1972 به شدت زخمی شدند.

هر شب با قطار از واشنگتن به ویلمینگتون رفت و آمد می کرد ، بایدن شخصیت سیاسی همه را به همراه با مواضع قدرتمند سنا ، از جمله رئیس کمیته های قضایی سنا و روابط خارجی باشید.

قبل از سال 2020 ، بایدن قبلاً در 1988 و 2008 دو بار شانس خود را در رقابت های ریاست جمهوری امتحان کرده بود.

مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری بایدن در سال 1988 با اتهامات دزدی ادبی انجام شد و پیشنهاد بعدی وی در سال 2008 با آرامش پایان یافت اما بعداً در همان سال ، او را به عنوان رقیب باراک اوباما انتخاب کردند و او معاون معاون رئیس جمهور با نفوذی شد ، وی فعالیت دولت را به دو سمت کپیتول هیل و عراق هدایت کرد.

بایدن و دوستی عمیق خود با اوباما ، کلینتون را کنار گذاشت و تصمیم گرفت در سال 2016 نامزد نشود ، پسران بزرگسال او ، بو از سال قبل در اثر سرطان مغز درگذشت.

دوران ترامپ بایدن را مجبور کرد که یک بار دیگر به عنوان نامزد انتخاب شود. اعلام كرد كه “نفس ملت در معرض خطر است.”

جو بایدن و باراک اوباما در حال خندیدن. (عکس: رویترز)

پیروزی بایدن با حمایت شدید گروههایی از جمله زنان ، آفریقایی آمریکایی ها ، رأی دهندگان سفید پوست با مدرک دانشگاهی و ساکنان شهر همراه بود. وی در شمارش آرا popular سراسری مردم بیش از چهار میلیون رأی از ترامپ جلوتر بود.

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

در زمان پر کردن این نسخه ، رسانه های مهم آمریكا پنسیلوانیا را كه دارای 6 رأی انتخاباتی است ، به نفع جو بایدن خوانده و تعداد او را به راحتی بیش از 270 نفر اعلام كرده اند.

جو بایدن همچنین آریزونا ، ویسكونسین و میشیگان را حمل می كرد در مسیر رسیدن به سمت ریاست جمهوری ، در اظهاراتی اظهار داشت که رئیس جمهور دونالد ترامپ در سال 2016 برنده شد.

او رئیس جمهور همه ما خواهد بود خانواده ها. pic.twitter.com/iGPKLMMIcK

– دکتر جیل بایدن (DrBiden) 7 نوامبر 2020

پیروزی پیش بینی شده بایدن پس از چهار روز تعلیق ناخن گاز گرفتن در مورد نتیجه انتخابات روز سه شنبه ، با شمارش رأی در تعداد انگشت شماری از مناطق نبرد به لطف سیل آراots های پستی در جریان است.

جو بایدن در واکنش به پیروزی تاریخی خود ، در توئیتی نوشت: “امریکا ، من افتخار می کنم که مرا به عنوان رهبر ما انتخاب کردی کشور بزرگ. “

آمریکا ، من افتخار می کنم که شما من را برای هدایت کشور بزرگ ما انتخاب کرده اید. < کار پیش رو ما سخت خواهد بود ، اما من این را به شما قول می دهم: من رئیس جمهور همه آمریکایی ها خواهم بود - خواه به من رأی دهید یا نه.

من اعتقادی را که شما قائل شده اید حفظ می کنم در من. pic.twitter.com/moA9qhmjn8

– جو بایدن (JoeBiden) 7 نوامبر 2020

با تأیید اینکه او به زودی ریاست یک ملت عمیقاً منقطع را بر عهده خواهد گرفت ، جو بایدن نوشت: “کار پیش رو ما سخت خواهد بود ، اما من این را به شما قول می دهم: من رئیس جمهور همه آمریکایی ها خواهم بود – خواه شما به من رای دهید” یا نه. من ایمانی را که شما به من نسبت داده اید حفظ می کنم. “

جاده طولانی و دشوار BIDEN به جلو

بزرگترین مشارکت رای دهندگان تا کنون – – طبق برآوردهای اولیه 160 میلیون نفر – در سرتاسر ایالات متحده سرازیر شدند ، و در نهایت به قول بایدن برای آرامش به ماشین غلتکی ترامپ علاقه مند شدند.

اگرچه یک سیاستمدار حرفه ای – امروز یک گروه گسترده مورد تمسخر قرار گرفته است – او توسط بسیاری از مردم به عنوان یک شخصیت دلسوز دیده می شود ، که با تحمل از دست دادن همسر ، فرزند دختر و یک پسر خود انسانی شده است.

با وجود قول های گرم او برای بازگرداندن “روح” آمریکا ، بایدن یک لرزان را به ارث می برد ، کشور عصبانی.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن قول داده است که اقتدار اخلاقی ایالات متحده را در جهان بازگرداند اما پس از چهار سال هنجار شکنی توسط دونالد ترو mp ، او کار خود را برای او قطع خواهد کرد.

جو بایدن کار خود را بر اساس رانندگی به درون طبقه کارگر ترامپ بنا کرد ، در حالی که خود را به عنوان یک رهبر مسئول و ثابت به بقیه کشور می فروخت برای مقابله با بحران Covid-19.

و در یک فضای حزبگرایی سیاسی وحشیانه در ایالات متحده ، که تقریباً همه جنبه های زندگی اکنون از دریچه های دموکرات ها یا جمهوری خواهان دیده می شود ، بایدن بارها وعده داد که “رئیس جمهور شود” برای همه آمریکایی ها. “

ما ممکن است مخالف باشیم – اما دشمن نیستیم.

ما آمریکایی هستیم .

– جو بایدن (JoeBiden) 7 نوامبر 2020

این شکاف تفاهم بین دو قاره آمریکا به احتمال زیاد در کنگره ادامه خواهد یافت ، و توانایی بایدن را برای حکومت در زمان نابسامانی اقتصادی و تسریع در بحران ویروس کرونا ویران می کند.

پس از پیروزی ناچیز وی بر ترامپ ، جو بایدن 77 ساله باتجربه ترین رئیس جمهور جدید در دهه های گذشته در زمینه سیاست خارجی خواهد بود ، اما همچنین با سوالاتی از سمت چپ حزب دموکرات خود روبرو است که آیا جهان بینی او مطابق با زمان بوده است؟

آمریکا جشن می گیرد. (عکس: رویترز) > بایدن در نیویورک گفت: “من به عنوان رئیس جمهور ، به دنیا یادآوری می كنم كه ما چه كسی هستیم. ایالات متحده آمریكا دیكتاتورها را زیر پا نمی گذارد. ایالات متحده آمریكا از هیچ بندرگاهی ایمن نفرت نمی ورزد.”

نوشتن بعداً در امور خارجه ، جو بایدن گفت که برای رئیس جمهور بعدی ، “برداشتن قطعات کار بزرگی خواهد بود.”

رئیس جمهور جدید “باید اعتبار ما را نجات دهد ، اعتماد به نفس خود را به رهبری و وی نوشت: كشور و متحدان ما برای مقابله سریع با چالش های جدید بسیج می شوند. دیگر فرصتی برای از دست دادن وجود نخواهد داشت.

جو بایدن قول داد كه ظرف یك سال اجلاس دموكراسی ها را برگزار كند و فوراً قول داد كه اقدامات بین المللی همکاری در مورد بیماری همه گیر Covid-19 و تغییرات آب و هوایی.

بخوانید | معنی رئیس جمهور بایدن برای هند و جهان

بخوانید | بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شد: بعدی چیست؟ بازی هنوز تمام نشده است

WATCH | انتخابات ریاست جمهوری آمریکا: جو بایدن برنده رقابت برای کاخ سفید