جو بایدن-کمالا هریس پیروز: معنی آن برای هند چیست؟

روابط هند و ایالات متحده متحول شده اند و صرفنظر از اینکه کدام حزب در دفتر حضور دارد – دموکرات ها یا جمهوری خواهان فقط رشد کرده اند. با پیروزی جو بایدن-کمالا هریس در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، قطعاً می تواند در روابط هند و آمریکا در جبهه های مختلف تداوم داشته باشد. جو بایدن به عنوان معاون رئیس جمهور در زمان دولت باراک اوباما نقشی اساسی در استراتژی آمریکا و جنوب آسیا بازی کرد.

با شروع یک یادداشت مثبت ، نخست وزیر نارندرا مودی این دو را به خاطر پیروزی “تماشایی” آنها تبریک گفت .

“پیروزی چشمگیر شما را بهJoeBiden تبریک می گوییم! به عنوان VP ، سهم شما در تقویت روابط هند و ایالات متحده بسیار مهم و ارزشمند بود. من مشتاقانه انتظار دارم که یک بار دیگر با هم همکاری نزدیک کنم تا روابط هند و ایالات متحده را به ارتفاعات بیشتر ، “نخست وزیر نارندرا مودی در توییتی به جو بایدن

پیروزی خارق العادهJoeBiden را تبریک می گوییم! به عنوان VP ، سهم شما در تقویت روابط هند و ایالات متحده بسیار مهم و ارزشمند بود. من مشتاقانه انتظار دارم که یک بار دیگر با همکاری نزدیک همکاری های هند و ایالات متحده را به اوج بیشتری برسانم. pic.twitter.com/yAOCEcs9bN

– Narendra Modi (narendramodi) 7 نوامبر 2020

نخست وزیر نارندرا مودی بعداً به كاملا هریس معاون منتخب رئیس جمهور آمریكا به خاطر موفقیت “شكننده” در انتخابات آمریكا تبریک گفت. نخست وزیر نارندرا مودی گفت: “صمیمانه ترین تبریک ها را به شما می گوییم با حمایت و رهبری شما. “

صمیمانه ترین تبریک ها @ KamalaHarris! موفقیت شما راهگشا است و باعث افتخار بسیار زیاد است نه فقط برای چیتی ها بلکه برای همه آمریکایی های هندی-آمریکایی. من اطمینان دارم که روابط پر جنب و جوش هند و ایالات متحده با حمایت و رهبری شما حتی تقویت می شود. – Narendra Modi (narendramodi) 7 نوامبر 2020

امروز ریچارد روسو ، رئیس وادوانی در مطالعات سیاست آمریكا و هند در گفتگو با هند اظهار داشت: “دولت بایدن احتمالاً جنبش مثبت را در مناطقی مانند دفاع و ضد تروریسم حفظ خواهد كرد. تجارت همچنان باعث اصطكاك خواهد شد. سه منطقه ای كه من بزرگترین تغییر را ببینید – فشار کمتر بر مهاجرت ماهرانه ؛ همکاری مجدد درمورد تغییر اقلیم و اصطکاک بیشتر درباره اظهارنظرهای ایالات متحده در مورد مسائل اجتماعی داخلی هند. “

ادامه سیاست سیاست هند و آمریکا

دو طرف شاهد تداوم و تقویت بیشتر در جبهه های مختلف ، به ویژه در جبهه هند و اقیانوس آرام خواهیم بود. ابتکاری که برای اولین بار در زمان دولت اوباما به عنوان یک سند چشم انداز در مورد “آسیا و اقیانوسیه” برای مقابله با نفوذ چینی ها در منطقه شکل گرفت.

در واقع ، سند جداگانه ای پس از دیدار مودی و اوباما در سال 2015 منتشر شد به نام “چشم انداز استراتژیک مشترک ایالات متحده و هند برای منطقه آسیا-اقیانوسیه و اقیانوس هند”. یک سند جداگانه به ویژه با هدف “دریای چین جنوبی”.

در حالی که نامگذاری از “آسیا-اقیانوسیه” به “هندو-اقیانوس آرام” تغییر یافت ، ماده و انگیزه های آن همچنان یکسان است.

مایکل کوگلمن ، همکار ارشد مرکز وودرو ویلسون گفت: “هند باید از پیروزی جو بایدن دل بگیرد. او دوست دیرینه هند است که بر انگیزه روابط آمریكا و هند در سالهای دونالد ترامپ تأكید خواهد كرد. مشارکت امنیتی و هدف آن گسترش روابط در زمینه های فراتر از امنیت است. “

وی افزود ،” این بدان معنا نیست که همه اینها برای روابط ایالات متحده و هند تحت نظر جو بایدن گل سرخ خواهند بود. احتمالاً دولت وی تمایل به انتقاد از هند در مورد موضوعات حقوق ، موضع احتمالاً سخت تر در مورد روسیه ، احتمال پیگیری همکاری مشترک باید با چین در لحظه ای که تنش هند و چین در حال افزایش است – این همه برخی از چالش های پیش رو را برجسته می کند. ” / p>

در حالی که جو بایدن به اندازه دونالد ترامپ پرخاشگر نیست جبهه چین ، موضع گیری در مورد پکن آن چنان چرخشی پیدا کرده است که لغو سیاست به سختی به نفع واشنگتن خواهد بود. بنابراین ، ایالات متحده همچنان در مورد چین سخت خواهد بود.

بازنشانی و تغییر

در جبهه تجاری ، هند امروز تلویزیون آموخته است که مذاکراتی که برای معامله تجاری در جریان بود ، باید دوباره انجام شود و این می تواند روند را طولانی کند. اما میوه کم آویز برای برقراری مجدد روابط تجاری بین هند و ایالات متحده ، بازگرداندن وضعیت سیستم ترجیحات عمومی (GSP) است که اجازه ورود بدون عوارض تا 5.6 ​​میلیارد دلار صادرات سالانه به ایالات متحده را می دهد.

دولت ترامپ GSP را به دلیل عدم دسترسی متقابل به بازار لغو کرده بود. تا زمان برداشته شدن ، هند از برخورد ترجیحی با استفاده از صفر یا کاهش تعرفه برای 2،167 محصول در بخشهای کارگر مانند چرم ، جواهرات و مهندسی برخوردار شد.

همچنین بخوانید | جو بایدن برنده می شود: دونالد ترامپ چه گزینه دیگری دارد؟ گلف ، توییتر و شاید اجرای دیگری؟

دو طرف همچنین در یک معامله جامع تجاری در زمانی که نیاز به ایجاد “انعطاف پذیری زنجیره تأمین” را در پی شیوع بیماری ویروس کرونا تشخیص دهند ، بررسی می کنند.

در جبهه استراتژیک ، هنگامی که دولت جو بایدن توافق هسته ای ایران را که توسط دونالد ترامپ در سال 2018 کنار گذاشته شد ، مجدداً به توافق برساند ، هند کمی تسکین خواهد یافت. ورود مجدد به برنامه جامع اقدام مشترک 2015 (JCPOA) یکی است از اولویت های سیاست خارجی بایدن ، که به هند امکان می دهد با جدیت بر روی پروژه های چابهار حرکت کند و مسیرهای استراتژیک به افغانستان را دور بزند ، پاکستان را دور بزند.

معامله ای که کشورهای اروپایی ، فرانسه ، آلمان و انگلیس امضا کردند. – ناامیدانه در تلاش برای پس انداز بوده اند.

“همچنین ، اختلافات شدید بین دو شخص در سیاست خارجی پیامدهای گسترده ای برای هند خواهد داشت. به عنوان مثال ، بایدن می خواهد سیاست مصالحه ای بیشتری در قبال ایران داشته باشد – و این می تواند به یک دولت هند کمک کند که روابط اقتصادی خود را با مایکل کوگلمن گفت: “تهران نمی خواهد با یک رژیم سخت تحریم آمریكا روبرو شود.”

توافقنامه آب و هوایی پاریس معامله دیگری است كه در مبارزه با مسئله تغییر آب و هوا از اهمیت زیادی برخوردار است. < / p>

رهبران در سراسر جهان درباره “عدالت اقلیمی” صحبت کرده اند. ایالات متحده نقش مهمی را ایفا می کند تا به کشورهای در حال توسعه امکان می دهد تا در مقابله با چالش های زیست محیطی دارای یک سطح مساوی باشند ، در عین حال ، توسعه را از دست ندهند.

در 5 نوامبر ، ایالات متحده رسما توافق پاریس را ترک کرد. ، سه سال پس از آنكه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا اعلام كرد كه از مجمع بین المللی تغییر اقلیم خارج می شود.

جو بایدن در توئیتی گفت كه دولت وی ظرف هفتاد و هفت روز از تصدی پست خود به توافق نامه می پیوندد.

“امروز ، دولت ترامپ رسما توافق نامه آب و هوای پاریس را ترک کرد. و دقیقاً در 77 روز ، یک دولت بایدن دوباره به آن ملحق می شود.”

امروز ، دولت ترامپ رسما توافق نامه آب و هوای پاریس را ترک کرد. و دقیقاً در مدت 77 روز ، یک دولت بایدن دوباره به آن ملحق می شود. https://t.co/L8UJimS6v2

– جو بایدن (JoeBiden) 5 نوامبر 2020

توجهات span >

همانطور که اکثر تحلیلگران گفته اند ، در حالی که جنبشهای مثبت زیادی وجود دارد ، مناطق اصطکاک بین نخست وزیر نارندرا مودی و دولت بایدن-هریس در جبهه های حقوق بشر خواهد بود.

کامالا هریس و اعضای “Samosa Caucus” وی (پنج نماینده کنگره آمریکایی هندی-آمریکایی که گروه را تشکیل داد) ، به ویژه پرامیلا جیاپالا ، نماینده کنگره انتقاداتی راجع به تصمیم هند برای لغو وضعیت ویژه جامو و کشمیر طبق ماده 370 و به دنبال آن محدودیت های ارتباطی و اینترنتی در J&K و بازداشت های سیاسی اعمال شد. این اصطکاک به چنان تب و تاب رسیده بود که وزیر امور خارجه (EAM) S Jaishankar در دیدار سال گذشته خود از واشنگتن دی سی از دیدار با Jayapala خودداری کرد.

همچنین نگرانی هایی در مورد چگونگی جو بایدن-کمالا هریس جدید وجود دارد دولت به قوانین جدید هند در مورد بودجه سازمان های غیردولتی در هند واکنش نشان می دهد.

اگرچه زمینه های نگرانی وجود دارد ، اما بیشتر آنها قابل کنترل هستند ، اما کارشناسان گفتند: در حال حاضر ، دولت جدید ابتدا به دنبال حل بسیاری از مسائل داخلی با شروع بیماری همه گیر Covid خواهد بود.

“زمان آن است که آمریکا متحد شود و بهبود یابد ، وقت آن است که عصبانیت و سخنان تندی در پشت سر ما قرار گرفته و برای بازسازی کشورمان تحت رهبری بایدن رئیس جمهور منتخب و معاون انتخاب شده کامالا هریس گرد هم آمده ایم. بهترین روزهای آمریکا در پیش است “، آجی بوتوریا ، عضو کمیته دارایی ملی ،” بایدن برای رئیس جمهور “گفت. < / p>

در همین حال ، انتظار می رود دکتر ویوک مورتی ، پزشک آمریکایی-هندی ، رئیس گروه ویژه ویروس کرونا شود که جو بایدن رئیس جمهور منتخب روز دوشنبه اعلام خواهد کرد.

مورتی ، 43 ساله در اصل اهل کارناتاکا است ، و توسط رئیس جمهور وقت باراک اوباما در سال 2014 به عنوان 19 جراح عمومی آمریكا منصوب شد.