جو بایدن دستیار دیرین خود رون کلین را به عنوان رئیس ستاد کاخ سفید

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، روز چهارشنبه به عنوان دستیار قدیمی خود رون کلین را به عنوان رئیس ستاد کاخ سفید منصوب کرد. کلین از دفتر اجرایی رئیس جمهور مراقبت خواهد کرد و به عنوان مشاور ارشد فعالیت خواهد کرد.

علاوه بر حمایت از رئیس جمهور منتخب ، رون کلین همچنین برای ایجاد یک تیم متنوع ، باتجربه و با استعداد برای کمک به رئیس جمهور منتخب تلاش خواهد کرد. بایدن و معاون منتخب رئیس جمهور ، كامالا هریس ، چالشهای پیش روی كشور را برآورده می كنند. خبرگزاری PTI به نقل از یك رسانه منتشر كرد.

“رون در طی سالهای زیادی كه ما با هم كار كرده ایم از جمله برای ما بسیار ارزشمند بوده است. اقتصاد آمریکا را از یکی از بدترین رکودهای تاریخ ما در سال 2009 نجات داد و بعداً در یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در سال 2014 غلبه کرد “، PTI به نقل از بایدن.

” تجربه عمیق و متنوع او و ظرفیت کار با مردم در سراسر طیف سیاسی دقیقاً همان چیزی است که من در یک رئیس ستاد کاخ سفید به آن احتیاج دارم که ما با این لحظه بحران روبرو می شویم و کشور خود را دوباره دور هم جمع می کنیم. “بایدن اضافه کرد.

کلین اخیراً مشاور ارشد بایدن در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری و قبلاً در تناقض بایدن خدمت می کرد ما از جمله بعنوان رئیس ستاد وی هنگام معاونت ریاست جمهوری خدمت می کنیم. “خدمت به رئیس جمهور منتخب بایدن در این نقش افتخار یک عمر است و من اعتماد به نفس او را فروتن می کنم. من مشتاقانه منتظر کمک به وی و معاون منتخب رئیس جمهور در جمع آوری تیمی با استعداد و متنوع برای کار در کاخ سفید هستم ، زیرا ما از برنامه بلند پروازانه آنها برای تغییر استفاده می کنیم و به دنبال بهبود اختلافات در کشورمان هستیم. PTI به نقل از Klain.

رون کلین نیز در بحران های اقتصادی و بهداشت عمومی دولت اوباما نقش بسزایی داشت. او همچنان کاخ سفید را مدیریت خواهد کرد که ایالات متحده هنوز تحت بیماری همه گیر ویروس کرونا قرار دارد.

اوباما قبلاً کلین را به خاطر کارش تحسین کرده بود و گفت کلین “یک چالش را که بسیاری آن را غیرقابل غلبه خواندند ، و در هدایت تیم مسئول پیشرفت فوق العاده ، به یادآوری آنچه در آمریکا استثنایی است ، کمک کرد. “.

كلین به عنوان اولین رئیس ستاد بایدن هنگامی كه معاون رئیس جمهور شد (11-11-2009) بود. مشاور ارشد کمیته قضایی سنا در دوران تصدی خود به عنوان رئیس کمیته (1989-92). و مشاور سیاست در کارکنان کمیته قضایی (1986-87) ، همانطور که توسط PTI گزارش شده است. کلین همچنین به عنوان مشاور در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری بایدن در سال 1988 و 2008 کار کرد.