جو بایدن می گوید دموکرات ها در انتخابات کاخ سفید با 300 رأی انتخاباتی

پیروز می شوند

همزمان با شمارش آرا در پنج ایالت میدان نبرد در ایالات متحده ، بر گسترش جو بایدن نسبت به دونالد ترامپ ادامه دارد ، نامزد حزب دموکرات خطاب به ملت گفت که او در این رقابت پیروز می شود و بیش از 300 رأی انتخاباتی دارد.

جو بایدن گفته است که “واضح و قانع کننده” است که او قصد دارد در رقابت برای کاخ سفید پیروز شود. در حال حاضر ، مطابق با شمارش AP ، جو بایدن با 264 رأی انتخاباتی در حالی که دونالد ترامپ با 214 رأی است.

“ما هنوز پیروزی اعلامیه نهایی را نداریم. اما اعداد و ارقام به ما می گویند روشن است … داستانی روشن و قانع کننده. ما می خواهیم در این مسابقه پیروز شویم. ” “xml: lang =” fa “> ما اولین دموکراتهای پیروز آریزونا در 24 سال گذشته خواهیم بود.

ما اولین دموکراتهای پیروز جورجیا در 28 سال گذشته خواهیم بود.

و ما دیوار آبی را در وسط کشور که فقط چهار سال پیش خراب شد دوباره ساختیم. – جو بایدن (JoeBiden) 7 نوامبر 2020

“فقط ببینید چه اتفاقی در این کشور افتاده است 24 ساعت گذشته ، “جو بایدن جمعه شب در سخنرانی کوتاه خود ، با اشاره به رهبری خود در چهار ایالت از پنج ایالت مهم میدان جنگ گفت. عقب با 213. بایدن در پنج ایالت مهم نبرد که در آن شمارش آرا هنوز ادامه دارد ، پیشرو بود. ترامپ در آریزونا (با 38455 رأی) ، جورجیا (4224) ، نوادا (22657) و پنسیلوانیا پشت بیدن عقب بود. (19،500) اما در کارولینای شمالی با 76،587 رأی پیشرو است.

برای اعلام برنده شدن در انتخابات ایالات متحده ، هر یک از این دو نامزد به حداقل 270 رأی از 538 رأی کالج انتخاباتی نیاز دارد. < بایدن همچنین اعلام کرد که برنامه های خود را برای مهار بیماری همه گیر COVID-19 در اولین روز حضور خود در دفتر معرفی خواهد کرد.

“در روز اول ، ما قصد داریم برنامه خود را برای کنترل این ویروس به اقدام “. وی گفت.

این ویروس بیش از 231000 آمریکایی را کشته و بیش از 9 میلیون نفر را آلوده کرده است.