جولیان آسانژ خودکشی ژنرال سابق کروات بوسنیایی را

“تماشا کرده است” .jpeg؟ PoDBJKg.QwiySqi_ViEyKbiF7uWZCSE3 “class =” ff-og-image-inserted “>

جولیان آسانژ پخش کرد که چگونه” خودکشی “ژنرال سابق کروات بوسنیایی را در دادگاه سازمان ملل” سه ساله “تماشا کرده است پیش از این ، پزشکی که روزها در هنگام حضور در سفارت اکوادور در لندن ، م founderسس ویکی لیکس را ملاقات کرد ، در جلسه استرداد روز پنجشنبه گفت.

دکتر Sondra Crosby ، دانشیار پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون ، گفت که وی در طی چهار مراجعه از اکتبر 2017 به سفارت محل زندگی آسانژ ، به وخامت قابل توجهی در وضعیت روحی و جسمی وی اشاره کرد. وی پنج سال قبل از اكوادور به دلیل ترس از استرداد به آمریكا مربوط به كار ویكلیكس پناهنده شده بود.

كروسبی به دادگاه كیفری Old Bailey لندن گفت كه آسانژ در هنگام ملاقات در فوریه 2018 ، ابتدا افكار را شرح داده است از خودکشی و اینکه چطور “خیلی عمدا” در مورد آن فکر می کرد و اینکه خودکشی را چند ماه قبل از اسلوبودان پرالاک در دادگاه کیفری بین المللی برای یوگسلاوی سابق در لاهه “تماشا کرده” بود.

چند ثانیه پس از آنكه قاضی تجدیدنظر مجازات 20 ساله وی را به جرم جنایات جنگی در طول جنگ بوسنی 1992-95 تأیید كرد ، پرالاك بی گناهی خود را اعلام كرد و سپس از یك بطری كوچك حاوی سیانور پتاسیم نوشید. او در دادگاه سقوط کرد و حدود دو ساعت بعد در بیمارستان هلند درگذشت.

صحنه دراماتیک فرمانده سابق 72 ساله نیروهای نظامی کروات بوسنی که دست لرزانش را به دهان خود گرفته و نوش جان می کند مایع به طور مستقیم از وب سایت دادگاه پخش شد.

او گفت آسانژ نحوه “فریز شدن قاب” و “تجزیه و تحلیل” صورت پرالجاک را در حالی که جان خود را از دست داد ، توصیف کرد.

وکلای آسانژ این هفته استدلال كرد كه موكل آنها در صورت اعزام به آمریكا برای روبرو شدن با اتهامات جاسوسی به خوبی می تواند خودكشی كند و به وخامت حال روحی وی در طول هفت سال اقامت در سفارت اکوادور و از زمان اخراج خود از آنجا اشاره كرده است. در آوریل 2019 به یک زندان انگلیس.

کراسبی همچنین گفت که در بازدید از زندان بلمارش در لندن در اکتبر 2019 ، به نظر می رسد که آسانژ “به شدت افسرده است” و او در مورد داشتن فکر خودکشی صحبت کرده است ” صدها بار در روز. “

” به نظر می رسید او در شرایط بسیار سختی است. ”

ایالات متحده دادستان ها این 49 ساله را به اتهام 17 اتهام جاسوسی و یک اتهام سو mis استفاده از رایانه به دلیل انتشار اسناد محرمانه ارتش آمریكا توسط ویكلیكس ، متهم كردند. این اتهامات حداکثر 175 سال زندان محکوم شده است.

وكلائی كه به نمایندگی از دولت آمریكا اقدام می كردند سعی كرده اند نشان دهند كه وضعیت روانی آسانژ آنچنانكه ادعای شاهدان اقدام به دفاع نیست ، بد نیست. اگر به مراکز پیش از محاکمه در بازداشتگاه اسکندریه در ویرجینیا ارسال شود ، تحت شرایط نامناسبی قرار نمی گیرد.

در آن مرکز بود که چلسی منینگ ، تحلیلگر سابق اطلاعاتی که مدارک زیادی را به ویکی لیکس ، سعی کرد جان خود را در اوایل سال جاری بگیرد. اگرچه رئیس جمهور باراک اوباما باقیمانده محکومیت 35 ساله خود را در سال 2017 تخفیف داد ، اما منینگ از ماه مه سال 2019 در زندان بود زیرا به دلیل امتناع از شهادت دادن در برابر هیئت منصفه اعظم تحقیق در مورد ویکی لیکس ، در زندان بود.

نیگل بلک وود ، روانشناس ، که ارزیابی آسانژ را در بلمرش ، کارشناسان دفاعی در مورد میزان وضعیت آسانژ را رد کرد و گفت خطر خودکشی وی “قابل کنترل است”.

“من فکر می کنم خطر خودکشی وجود دارد اما این خطر باید با دقت در بلمرش کنترل شود” گفت “عوامل خطر قابل اصلاح هستند و او برای مدیریت این خطر با معالجه موجود روبرو می شود.”

آسانژ ، “مردی بسیار مقاوم و بسیار مدبر” است که “در بسیار خفیف ترین مرحله” است از طیف اوتیسم بلك وود خاطرنشان كرد كه آسانژ “در اداره یك سازمان بسیار موفق بسیار عالی عمل كرده است”.

وی گفت كه سلامت روان روان آسانژ از داشتن دسترسی به خانواده و دوستان و اخیراً به خط کمک سامری ها در انگلستان با هدف پشتیبانی از هر کسی که دچار اضطراب عاطفی است یا به فکر خودکشی است.

“او فکر می کند خطر اقدام به خودکشی در ارتباط با استرداد وجود دارد ، اما خطر اساسی ندارد” دادگاه. “خطر خودکشی وی ممکن است بدون دسترسی به مواردی که برای او ارزش قائل است ، در یک محیط بسیار مخربتر افزایش یابد.”

و همچنین استدلال می کنند که استرداد تهدیدی برای زندگی آسانژ است ، تیم دفاعی وی می گوید که او یک روزنامه نگار و حق حمایت از اصلاحیه اول برای انتشار اسناد درز کرده که تخلفات ارتش آمریکا در عراق و افغانستان را آشکار می کند.

جلسه دادرسی استرداد باید تا اوایل ماه اکتبر ادامه یابد.