کمالا هریس: سناتور کالیفرنیا به عنوان اولین زن معاون رئیس جمهور آمریکا

کامالا هریس روز شنبه به عنوان اولین زن سیاه پوستی که به عنوان معاون رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شد ، تاریخچه ای ایجاد کرد ، موانع شکسته کننده ای که مردان را نگه داشته است – تقریبا همه آنها سفیدپوست – بیش از دو قرن در بالاترین سطح سیاست های آمریکا نهادینه شده اند.

سناتور 56 ساله کالیفرنیا ، همچنین اولین فرد از نژاد جنوب آسیا به عنوان معاون ریاست جمهوری ، نماینده چندفرهنگی است که آمریکا را تعریف می کند اما عمدتا در مراکز قدرت واشنگتن وجود ندارد. هویت سیاه او این امکان را به او داده است که در یک سال حسابرسی در مورد بی رحمی پلیس و نژادپرستی سیستمی با عبارات شخصی صحبت کند.

پیروزی وی به عنوان زن با بالاترین رتبه که تاکنون در دولت آمریکا انتخاب شده است ، امید به زنانی که چهار سال پیش با شکست هیلاری کلینتون ویران شد.

هریس در دو دهه گذشته ستاره در حال ظهور در سیاست های دموکراتیک بوده است ، قبل از اینکه سناتور USS شود ، به عنوان دادستان منطقه سانفرانسیسکو و دادستان کل کالیفرنیا فعالیت می کرد. بعد از اینکه هریس به مبارزات انتخاباتی خود در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2020 پایان داد ، جو بایدن او را به عنوان رقیب خود انتخاب کرد. آنها در تاریخ 20 ژانویه به عنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور سوگند یاد خواهند کرد.

انتخاب نامزد انتخاباتی بایدن اهمیت بیشتری پیدا کرد زیرا وی با 78 سال سن رئیس جمهورترین دوره ریاست جمهوری خواهد بود و متعهد به کسب مقام دوم نشده است. اصطلاح در سال 2024.

ما این کار را کردیم ،JoeBiden. pic.twitter.com/oCgeylsjB4

— Kamala Harris (@ KamalaHarris) 7 نوامبر 2020

هریس اغلب نامزدی خود را بعنوان بخشی از میراث زنان سیاه پوست پیشگام که قبل از او آمده بودند ، از جمله مربی ، تنظیم می کرد مری مک لئود بتونه ، فعال حقوق مدنی ، فانی لو هامر و نماینده شرلی چیشولم ، اولین نامزد سیاه پوستان که به دنبال نامزدی ریاست جمهوری یک حزب بزرگ بود ، در سال 1972.

هریس گفت: “ما اغلب داستان های آنها را به ما نمی آموزند.” در ماه اوت هنگامی که وی نامزدی معاون ریاست جمهوری حزب خود را پذیرفت. “اما به عنوان آمریکایی ، همه ما روی شانه های آنها ایستاده ایم.”

این تاریخچه اخیراً ذهن سارا تویمان را به ذهن متبادر می کرد ، وقتی او مبارزات انتخاباتی هریس را در لاس وگاس تماشا می کرد و یک ژاکت بلوز با نام سناتور در کنار چیشولم می پوشید. >

تویمن ، 35 ساله و سیاه پوست گفت: “زمان آن فرا رسیده است که یک زن به بالاترین سطح دولت ما برسد.”>

با وجود هیجان موجود در مورد هریس ، او و بایدن با چالش های جدی روبرو هستند ، از جمله تعمیق تنش های نژادی در ایالات متحده به دنبال همه گیری که تلفات نامتناسبی را به مردم رنگین پوست و مجموعه ای از قتل های پلیس سیاه پوستان آمریکایی وارد کرده است.

کار گذشته هریس به عنوان دادستان ، بدبینی را برانگیخته است در میان پیشروها و رأی دهندگان جوانی که به دنبال او هستند تا از تغییرات اساسی نهادی پیرامون اصلاحات تدریجی در پلیس ، سیاست مواد مخدر و موارد دیگر حمایت کند. ، یک تلاش ائتلاف چند نژادی برای تأمین رأی دهندگان ، گفت که او برنامه ریزی می کند درگیر کار دقیق سازماندهی لازم برای هریس و بایدن به سمت سیاستهای مترقی تر باشید.

“من عمیقاً به قدرت رهبری زنان سیاه اعتقاد دارم ، حتی وقتی همه سیاستهای ما همسو نیستند” گفت.

“من می خواهم که به این ایده متعهد باشیم که نمایندگی هیجان انگیز است و شایسته جشن است و همچنین اینکه ما میلیون ها زن سیاه پوست داریم که سزاوار شلیک عادلانه هستند.”

هریس دومین زن سیاه پوست منتخب سنا است. همکار وی ، سناتور کوری بوکر ، که همچنین سیاه پوست است ، گفت که حضور او باعث “دسترسی بیشتر مردم به موسسه” می شود و پیشنهاد کرد که این کار را با معاون ریاست جمهوری انجام دهد.

هریس در سال 1964 متولد شد به دو پدر و مادر فعال در جنبش حقوق مدنی. شیامالا گوپالان ، از هند و دونالد هریس ، از جامائیکا ، در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، که در آن زمان کانون فعالیت های دهه 1960 بود ، دیدار کردند. آنها هنگامی که هریس و خواهرش دختر بودند طلاق گرفتند و هریس توسط مادر فقید او بزرگ شد ، که وی وی را مهمترین تأثیر در زندگی خود می داند.

مامان به ما آموخت که می توانیم باشیم و هر کاری انجام دهیم. او امروز افتخار می کند pic.twitter.com/OZEw6MCPCD

– مایا هریس (mayaharris_) 7 نوامبر 2020

کامالا به معنای “گل نیلوفر آبی” سانسکریت است و هریس در طول مبارزات انتخاباتی ، از جمله با فراخوان “chitthis” خود ، یک کلمه تامیل برای یک خاله مادری ، در اولین سخنرانی خود به عنوان رقیب بایدن ، به میراث هند سر تکان داد. . هنگامی که سناتور جورجیا دیوید پردو در یک راهپیمایی در ماه اکتبر نام او را مسخره کرد ، هشتگ #MyNameIs در توییتر برپا شد ، و آسیایی های جنوبی معنای پشت نام خود را به اشتراک گذاشتند.

تمسخر نام وی توسط جمهوری خواهان ، از جمله ترامپ ، فقط یكی از حملاتی بود كه هریس با آن روبرو شد. ترامپ و متحدانش علی رغم سوابق میانه روانه تر ، تلاش کردند او را رادیکال و سوسیالیست معرفی کنند ، تلاشی که باعث ایجاد ناراحتی در مورد چشم انداز یک زن سیاه پوست در رهبری می شود. وی هدف اطلاعات نادرست آنلاین بود که با نژادپرستی و تبعیض جنسی در مورد صلاحیت خود برای خدمت به عنوان رئیس جمهور روبرو بود.

نماینده مجلس ، پرامیلا جیاپال از واشنگتن گفت که قدرت هریس نه تنها از طریق تجربه زندگی او بلکه از طریق افرادی که او قبلا نشان می دهد کالیفرنیا پرجمعیت ترین و یکی از متنوع ترین ایالت های این کشور است. تقریباً 40 درصد مردم لاتین و 15 درصد نیز آسیایی هستند. در کنگره ، هریس و جیاپال برای اطمینان از نمایندگی قانونی برای مسلمانان مورد هدف ممنوعیت سفر 2017 ترامپ و گسترش حقوق کارگران خانگی ، در لایحه هایی همکاری کردند.

ما این کار را کردیم !!! pic.twitter.com/6RPKSmvRfc

— نماینده پرامیلا جیاپال (RepJayapal @) 7 نوامبر 2020

“جیاپال” ، كه در سال 2016 اولین زن آسیای جنوبی بود كه به مجلس نمایندگان ایالات متحده منتخب شد ، گفت: “این نوع سیاستی است كه وقتی صداهایی مانند ما روی میز می آیند نیز اتفاق می افتد.” هریس در همان سال در انتخابات مجلس سنا پیروز شد.
هریس گفت مادر هریس دخترانش را بزرگتر کرد و درک کرد که دنیا آنها را زنان سیاه پوست می داند و امروز او اینگونه توصیف می کند.

او در دانشگاه هاوارد ، یکی از کالج ها و دانشگاه های سیاه پوستان کشور حضور یافت و وعده آلفا کاپا آلفا ، اولین جذابیت ملت ایجاد شده توسط و برای زنان سیاه پوست را داد. او به طور منظم در HBCU کمپین می کرد و سعی داشت نگرانی های زنان و مردان جوان سیاه پوستی را که مشتاق تلاش های قوی برای از بین بردن نژادپرستی سیستمی هستند برطرف کند.
پیروزی وی می تواند زنان سیاه پوست و افراد رنگارنگ را به سیاست سوق دهد.

شهردار سانفرانسیسکو لندن نژاد ، که هریس را مربی می داند ، موفقیت هریس را از دریچه هویت شخصی خود به عنوان نوه یک صاحب سهام مشاهده می کند.

“آفریقایی آمریکایی ها از بردگی و وحشت وحشتناک دور نیستند. وی گفت: نامزدی هریس “باعث افتخار و امید بسیار و هیجان زیادی در مورد آنچه که ممکن است باشد.”

هریس با یک مرد یهودی ، داگ اموف ازدواج کرده است ، فرزندان او از ازدواج قبلی تماس می گیرند “مومالا” هیجان در مورد کاندیداتوری وی به زنان دیگر نژادها برمی گردد.

دوستان سارا لین و کلی هوج ، هر کدام با سه دختر ، هر شش دختر را در روزهای پایانی مسابقه به یک رالی هریس در ققنوس آوردند. “این ماشین پر از دختران كوچكی است كه بزرگ می بینند. كامالا برو!” تابلویی را که روی صندوق عقب ماشین چسبانده شده است بخوانید.

لین ، یک وکیل 41 ساله که از میراث اسپانیایی و آسیایی است ، برای بیدن و هریس داوطلب شد ، اولین بار او برای یک کار سیاسی کار می کرد. وی در پاسخ به این سال که چرا دختران 6 ، 9 و 11 ساله خود را برای دیدن هریس آورده است ، پاسخ داد: “من می خواهم دخترانم ببینند زنان چه کاری می توانند انجام دهند.”