Kamala Harris: وصیت اجدادش ، راهی برای خودش

دعاهایی که روستای تامیل نادو از تولاسنتیرآپورام برای کامالا هریس در روز انتخابات داشت روز شنبه پاسخ داده شد کمالا هریس معاون رئیس جمهور منتخب ایالات متحده شد ، لیستی از اولین نام های مخالف نام او.

این دعاها فقط چهار روز پیش برگزار شد ، اما معاون رئیس جمهور هریس حدود یک قرن است که در حال ساخت است.

هریس روز شنبه در سخنرانی پیروزی خود در دلاور ، بخشی از سفر خود را به خاطر آورد. این مادرش ، شیامالا گوپالان هریس بود ، زنی که مسئول حضورش در آن صحنه با جو بایدن بود.

“وقتی او در 19 سالگی از هند به اینجا آمد ، شاید خیلی تصور نکرد این لحظه اما او خیلی عمیقاً به آمریكایی باور داشت كه لحظه ای شبیه به آن ممكن است. “

مردم تولاسنتیراپورام هم نمی توانستند لحظه را تصور كنند. < p> PV گوپالان ، پدربزرگ مادری کامالا هریس ، حدود 100 سال پیش در این روستا متولد شد. تأثیر او بر نسل های بعدی خانواده اش عمیق و قابل لمس بوده است. وقتی کمالا هریس به عنوان سناتور فساد را فاش کرد یا حقیقت را به قدرت رساند ، به نظر می رسید که اراده او ناشی از چیزی است که در اعماق وجود دارد ، و باعث می شود سخنان او بسیار قدرتمندتر باشد. گوپالان یک کارمند دولت شغلی بود ، که در آفریقا مأموریت داشت و از جمله موارد دیگر پس از جنگ 1971 به اسکان مجدد آوارگان بنگلادشی کمک کرد. از همه نظر ، او مردی بود که یک تربیت سنتی برهمنی بیش از آنکه مانع دید جهانی مترقی شود ، مکمل او بود.

با پرداخت دستمزد یک کارمند دولت ، خانواده ممکن است برخی از خدمات خدمات را داشته باشد – – اقامت در یک خانه ییلاقی در لوساکا ، یا یک آپارتمان در جاده پدبر بمبئی – اما از نظر هیچ معیاری ثروتمند نبود.

هنگامی که شیامالا ، مادر هریس ، در اواخر دهه 1950 پذیرش در UC Berkeley پیدا کرد ، او به آنجا رسید ، در حالی که پس انداز کرده بود در آغوش گرفت.

او او را با پولی که ممکن است یک سال دوام بیاورد و ارزشهایی که یک عمر دوام دارد فرستاد. هریس ، اقتصاددان جامائیکایی که در مدرسه با او ملاقات کرد ، آخرین چیزی که ذهن گوپالان را به ذهن خطور می کرد نژاد هریس بود. او ناراحت بود ، مانند هر پدر دیگری ، که دخترش او را به خانواده معرفی نکرده است ، عروسی در هند برگزار نشده است – و دیدار با خانواده در آمریکا از نظر مالی غیرقابل تحمل است.

گوپالان همه فرزندان خود را تشویق به استقلال كرد. و شیامالا گزینه دیگری نداشت. در دهه 70 ، او و هریس طلاق گرفتند ، و این کار باعث شد تا حرفه خود به عنوان یک محقق با مسئولیت بزرگتر پرورش دو دختر جوان ، کمالا و مایا ، متعادل شود.

در حالی که برای دیدن گوپالان به چنای ملاقات داشت و مادر بزرگ هریس ، راجام ، و تامیل فقط به اندازه کافی برای تحت تأثیر قرار دادن خویشاوندان ، کامالا و مایا بزرگ شدند و سیاه پوست پرورش یافتند. به جای هندی در آمریکای آن زمان ، شرایط به همین شکل بود.

اما بهترین های آمریکا نیز از کنار آنها عبور نکردند. شیامالا یک خواننده برجسته موسیقی Carnatic بود ، اما او می توانست از بزرگان موسیقی جاز مانند لوئیس آرمسترانگ و دیو بروبک ضبط کند. آهنگ های آنها مطمئناً هنوز باید در ذهن هریس بازی کنند – علی رغم اینکه او باید در دوران دیسکو به بلوغ برسد.

در حالی که آن دهکده دور در هند با idli و sambar جشن می گرفت ، مکان دیگری که هریس را شکل داد ، خوشحال شد معاون منتخب رئیس جمهور یک زاج دانشگاه هوارد است. مدرسه واشنگتن دی سی یک “دانشگاه سیاه پوست از نظر تاریخی” است. در سال 1867 تاسیس شد ، اما از همان ابتدا برای همه جنسیت ها و نژادها آزاد بود ، اگرچه تعداد کمی از سفیدپوستان به آنجا می روند. این واقعیت که کامالا هریس مدرسه را انتخاب کرده است بیانگر هویتی است که برای خودش شکل داده و تأثیر مادرش است. شیامالا به جنبش حقوق مدنی در برکلی پیوسته بود.

شور و شعوری که هریس برای مسائلی ایجاد می کند که زنان و جوامع اقلیت را تحت تأثیر قرار می دهد ، مانند حقوق برابر و حمایت از قانون ، یا دسترسی به آموزش و مراقبت های بهداشتی ، هم در هاوارد و هم در خانه آموخته شده است.

بنابراین ، در حالی که هند از کمالا هریس احساس غرور و شادی می کند ، همچنین باید درک کند که هویت او پیچیده است – یک دلیل اینکه او به ندرت در مورد ریشه های هند صحبت می کند. انتظار اینکه او “در تیم ما” باشد ساده لوحانه است. ترول کردن او در صورت عدم ثبت نام احمقانه است. (اما شما می توانید انتظار ترول را داشته باشید ، زیرا كامالا هریس موضع روشنی در مورد حقوق بشر دارد ؛ كشمیر مطرح خواهد شد. همچنین ، نخست وزیر هند نمی توانست با گفتن “Ab ki baar Trump Sarkar” او را نگه دارد كه “The Donald’s” را طرفدار خود كند. دست.)

انتخاب عکس با ساری ها ، سمبار یا سمبوسه ها تنها بخشی از سیاست او است. هسته اصلی آن نیست. که در دانشگاه هوارد شکل گرفت. این در صحبت های او کاملاً مشهود بود.

او که لباس سفید گلدان را پوشیده بود ، به سمت مری رفت. آهنگ “کاری که” از J. Bilge ، آهنگی درباره توانمندسازی زنان است. اولین اسمی که وی به آن متوسل شد ، نام لوئیس متاخر حقوق مدنی بود. هریس افزود: “و در مورد نسل زنان سیاه پوست (مکث برای کف زدن ، نفس عمیق)” زنان آسیایی ، سفید ، لاتین ، آمریکای بومی ، که در طول تاریخ ما ، راه را برای این لحظه امشب. “

بله ، کامالا هریس کمی قلب هندوستان خواهد داشت. اما او مطمئناً آمریکای زیادی را در ذهن خود دارد. این شغلی است که کشورش از او خواسته است انجام دهد.

پدربزرگ گوپالان در سال 1998 درگذشت ، تنها دو هفته پس از دیدار کامالا هریس از وی در چنای. مادرش شیامالا در سال 2009 او را دنبال كرد.

كامالا هریس هر ارزشی را كه برای وی باقی می گذاشتند در وصیت نامه های خود بانك می كرد. و از آنها برای یافتن راه خود در آن مرحله در ویلمینگتون استفاده کرد.