سئول

می گوید: “کیم جونگ-اون” از کشتن کره جنوبی در دریا “بسیار متاسف است”

عذرخواهی از شمال – چه رسد به اینکه شخصاً به کیم نسبت داده شود – بسیار غیرمعمول است ، و این پیام با روابط بین کره ای در یخ زدگی عمیق و همچنین ایستادن در مذاکرات هسته ای بین پیونگ یانگ و واشنگتن.

تحلیلگران گفتند که شمال به دنبال جلب همسایگان خود پس از تیراندازی است – اولین باری که نیروهایش به مدت یک دهه یک شهروند جنوبی را کشتند – خشم و عصبانیت در جنوب را برانگیخت.

این مقام شیلات روز سه شنبه توسط سربازان کره شمالی به ضرب گلوله کشته شد و سئول می گوید در حالی که بدن او را آتش زدند ظاهراً برای جلوگیری از عفونت ویروس کرونا در آب همچنان در آب است.

کیم برای “واقعه غیر منتظره و ننگین” که “رئیس جمهور مون و کره جنوبی” را ناامید کرده بود “بسیار متاسف بود” سوه هون ، مشاور امنیت ملی جنوب ، گفت: “چهره ویروس مخرب” است.

سوه در حال خواندن نامه ای از بخش حزب حاکم شمال بود که مسئول روابط با جنوب بود.

در آن ، پیونگ یانگ اعتراف كرد كه حدود 10 شلیك به سمت مردی كه “به طور غیرقانونی وارد آبهای ما شده بود” شده و از شناسایی صحیح خودداری كرد.

مرزبانان بر اساس دستورالعمل های ایستاده به سمت وی ​​شلیك كردند ، این خبر گفته است.

هیچ تأیید فوری در مورد مطالب از شمال وجود ندارد ، رسانه های دولتی آنها در روز جمعه اشاره ای به این حادثه نکردند.

پناهنده کره شمالی محقق چان را مستقر کرد ، آن چان -il گفت: “بسیار عادی است که فرمانده عالی شمال عذرخواهی کند ، به ویژه از کره جنوبی ns و رئیس آنها “.

وی با اشاره به كشته شدن دو افسر آمریكایی در منطقه غیرنظامی كه شبه جزیره را تقسیم می كند ، گفت:” من فکر می كنم این اولین بار از حادثه قتل تبر كره در سال 1976 است. ” / p>

لیف-اریک ایسلی ، استاد دانشگاه Ewha در سئول ، افزود: “قرار معذرت خواهی کیم جونگ اون ، خطر تشدید بین دو کره را کاهش می دهد و امیدهای دولت ماه را برای تعامل زنده نگه می دارد.”

این یک “حرکت دیپلماتیک” بود که “از جنگ احتمالی در کوتاه مدت جلوگیری می کند و گزینه بهره مندی از منافع طولانی مدت از سئول را حفظ می کند”.

‘ اقدام ناپسندی “

این قتل خشم را در جنوب برانگیخت ، با رئیس جمهور مون جائه این – طرفدار ثابت روابط بهتر با پیونگ یانگ – گفت این” تکان دهنده “است و قابل تحمل نیست به هر دلیلی.

روز جمعه در یک سرمقاله ، کره جنوبی یونگ آنگ گفت که “از اقدام شنیع شمال خشمگین شده است”.

“عمل قتل یک مرد غیرمسلح و سوزاندن وی به هیچ وجه نمی توان معذور بود. “

مرد – که ژاکت نجات به تن داشت – روز دوشنبه از یک کشتی گشتی در نزدیکی جزیره مرزی غربی یئون پیونگ ناپدید شد و نیروهای کره شمالی او را پیدا کردند بیش از 24 ساعت بعد در آبهای آنها قرار گرفت.

گزارش رسانه های کره جنوبی گفت وی در چهل سالگی با دو فرزند بود ، اما اخیراً طلاق گرفته و دارای مشکلات مالی بود.

مقامات نظامی سئول می گویند این مرد در حالی که بیش از چند ساعت در آب بود مورد بازجویی قرار گرفت و ابراز تمایل به نقص کرد ، اما پس از “دستور مقام عالی” کشته شد.

نامه شمال گفت که بدن او پس از تیراندازی دیگر قابل مشاهده نیست و سربازان مطابق با مقررات پیشگیری اضطراری ملی ، دستگاه شناورسازی او را که مملو از خون بود ، به آتش کشیدند.

سیستم بهداشتی در حال فروپاشی کره شمالی برای مقابله با شیوع ویروس بزرگ تلاش می کند اما تأیید نکرده است تنها مورد بیماری که پس از برداشتن گامهای جدی جهان را فرا گرفته است از بروز عفونت های محلی ویروس کرونا جلوگیری کنید.

پیونگ یانگ در ژانویه مرز خود را با چین بست و رسانه های دولتی گفتند كه مقامات در ماه جولای وضعیت اضطراری را به حداكثر رسانده اند.

پیونگ یانگ مرز را قرار داد در همان ماه شهر كائسانگ در حصر بود پس از آنكه یك پناهنده كه سه سال پیش از جنوب فرار كرده بود ، از مرز بسیار مستحكم به عقب برمی گردد ، زیرا وی می تواند بیماری را به كشور منتقل كند.

فرمانده نیروهای کره ای کره ، رابرت آبرامز در اوایل این ماه گفت كه مقامات كره شمالی برای جلوگیری از ورود ویروس كرونا از چین ، با ایجاد “منطقه حائل” در مرز ، دستورات كشتار را صادر كرده اند.