الکسی ناوالنی منتقد کرملین پس از ترک بیمارستان برلین

در انظار عمومی ظاهر می شود

الکسی ناوالنی ، منتقد کرملین اولین حضور عمومی خود را روز چهارشنبه پس از ترخیص از بیمارستان برلین ، جایی که آلمان گفت برای مسمومیت توسط عامل اعصاب بالقوه کشنده.

ناوالنی ماه گذشته پس از بیمار شدن در یک پرواز داخلی در سیبری ، از روسیه به برلین منتقل شد. غرب خواستار توجیهی از کرملین شده است ، که هرگونه دخالت در این حادثه را رد کرده و گفته است که هنوز شواهدی از یک جنایت را مشاهده نکرده است.

ناوالنی با لباس معمولی و خسته ، تصویری از روز چهارشنبه پس از اعلام مرخص شدن از بیمارستان که معالجه می کند ، روی نیمکت پارک در اینستاگرام بود.

این سیاستمدار 44 ساله مخالف گفت که قصد دارد فیزیوتراپی کند و ممکن است درمان را در یک مرکز توانبخشی دنبال کند تا مهارت های حرکتی خود را از جمله استفاده کامل از دست چپ او دوباره به دست بیاورید.

“پس از 32 روز بستری در بیمارستان ، پزشکان تصمیم گرفتند که بهبودی بیشتر نیاز به مراقبت در بیمار ندارد بلکه به زندگی عادی نیاز دارد. پیاده روی ، گذراندن وقت با خانواده ام وقت بگذرانم. غوطه ور شدن در یک برنامه روزمره ، “او نوشت.

” برنامه های من بسیار ساده هستند: (هر روز به یک متخصص فیزیوتراپی بروید. احتمالاً یک مرکز توانبخشی. روی یک پا بایستید). دوباره کنترل کامل انگشتانم را بدست می آورم. تعادل خود را حفظ کنم. “

وی از پزشکان Charite hos در برلین تشکر کرد یارانش گفته اند که او قصد دارد روزی به روسیه برگردد ، اما ناوالنی چهارشنبه هیچ اشاره ای به چنین برنامه هایی نکرد.

دولت آلمان می گوید آزمایشات در آلمان ، فرانسه و سوئد مشخص کرده است که وی با یک عامل عصبی Novichok مسموم شده است.

نوویچوک همان ماده ای است که انگلیس گفت در حمله به انگلیس در سال 2018 علیه یک مأمور مضاعف روسی و دخترش استفاده شد گروه کشنده عوامل عصبی در دهه 1970 و 1980 توسط ارتش شوروی ایجاد شد.

کرملین گفت که اطرافیان رئیس جمهور ولادیمیر پوتین به چنین موادی دسترسی ندارند.

Charite بیمارستان گفت که وضعیت ناوالنی به اندازه کافی بهبود یافته است تا بتواند از مراقبت های ویژه بستری در بیمارستان مرخص شود.

“بر اساس پیشرفت بیمار و وضعیت فعلی ، پزشکان معالج معتقدند که بهبود کامل امکان پذیر است. با این حال ، هنوز برای ارزیابی اثرات احتمالی طولانی مدت مسمومیت شدید وی زود است. “

Navalny به مدت 32 روز در بیمارستان تحت درمان قرار گرفت ، که 24 روز آن را در مراقبت های ویژه گذراند ، گفته شد.

سخنگوی کرملین ، دیمیتری پسکوف گفت که مقامات روسیه از بهبودی ناوالنی خوشحال هستند و او مانند هر شهروند دیگر از بازگشت به روسیه استقبال می کند.

پسکوف با عصبانیت واکنش نشان داد ، به مقاله ای در روز سه شنبه در روزنامه فرانسوی لوموند که به منابع ناشناس اشاره کرد و گفت پوتین در تماس تلفنی 14 سپتامبر به امانوئل مکرون گفته بود که ناوالنی ممکن است خودش را مسموم کرده باشد.

لوموند ، که می گوید ماکرون رد کرده است فرضیه های پوتین ، گزارش داد که رهبر روسیه به ماکرون گفته است که ناوالنی یک وبلاگ نویس دردسرساز است که سعی کرده مقامات دولتی را با اتهامات فساد سیاه نمایی کند و ارزش بررسی این را دارد که آیا لتونی در این پرونده دخالت داشته است.

پسکوف گفت: بسیاری از اشتباهات در فرانسه وجود دارد گزارش داد و گفت كه روزنامه در موقعیتی نیست كه از جزئیات آنچه پوتین و مكرون در مورد آن گفتگو كرده اند بداند.

ناوالنی از رسانه های اجتماعی استفاده كرد تا سخنان پوتین را با تمسخر مسخره كند.

“چه نظریه بزرگ به نظر من شایسته نزدیکترین مطالعه ممکن است. من نوویچوک را در آشپزخانه پختم و بی سر و صدا آن را از یک قمق در هواپیما نوشیدم و سپس به کما رفتم. “

همچنین بخوانید | پس از هفته ها در کما ، الکسی منتقد پوتین ناوالنی از بیمارستان مرخص شد ، چشمان او کاملا خوب شد

همچنین بخوانید | الکسی ناوالنی: مبارز کاریزماتیک ضد پوتین روسیه

همچنین بخوانید | روسیه پس از برداشتن مدارک ، با بررسی پرونده ناوالنی روبرو است: کرملین