اعتراضات ضد نژادپرستی لوئیزویل در میان تنش ها بر سر حاکمیت برونا تیلور

از سر گرفته شد

شب دوم تجمعات ضد نژادپرستی پنجشنبه یک روز با شروع مسالمت آمیز اما پرتنش در لوئیزویل ، کنتاکی آغاز شد. پس از تیراندازی دو پلیس در اعتراضات ناشی از تصمیم هیئت منصفه عالی مبنی بر عدم اتهام قتل علیه افسران درگیر در تیراندازی مرگبار برونا تیلور.

رابرت شرودر ، رئیس پلیس لوئیزویل ، دپارتمان وی در برقراری نظم از طرف ایالت کمک کرد پلیس و نیروهای گارد ملی کنتاکی ، گفتند که او انتظار دارد اعتراضات چند روز ادامه داشته باشد ، و قانون منع رفت و آمد شبانه تا آخر هفته تمدید شد.

انتظار می رفت که دو افسر پلیس که روز چهارشنبه شلیک و زخمی شدند ، بهبود یابند. ، و یک مظنون بازداشت شد ، یکی از 127 نفری که در جریان تظاهرات دستگیر شدند شرودر روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “برای همه ما یک زمان بسیار پرتنش و عاطفی است ،” بیشتر برای نقض قانون منع رفت و آمد یا سرپیچی از عدم توزیع دستورات است. < ص> صدها نفر از تظاهرکنندگان عصر پنجشنبه به خیابانهای بزرگترین شهر کنتاکی بازگشتند ، در حالی که از کنار ایستگاه بازرسی گارد ملی به سمت مرکز شهر می رفتند ، مشتهایشان در هوا بلند شده بود و آنها نام “تیلور” و “بدون عدالت ، بدون صلح” را سر می دادند.

پس از آسیاب کردن در پارک جفرسون میدان تجمع معترضین در قلب شهر ، جمعیت رو به رشد با آرامش در امتداد ساحل رودخانه اوهایو شهر حرکت کردند. به نظر می رسید که اجرای قانون نسبت به شب گذشته از مشخصات پایین تری برخوردار است.

اعتراض ها روز چهارشنبه درست پس از تصمیم هیئت منصفه آغاز شد که هیچ یک از سه افسر سفیدپوست که در هنگام حمله به آپارتمان تیلور به طور جمعی 32 گلوله شلیک کردند ، به علت ایجاد مرگ وی متهم شد.

یكی از افسران به اتهام به خطر انداختن همسایگان تیلور با چندین گلوله سرگردان كه به یك آپارتمان مجاور شلیك كرد در یورش 13 فروردین به سرنوشت متهم شد ، تحقیقات مربوط به مواد مخدر. دو افسر دیگر به هیچ وجه متهم نشدند.

تیلور ، 26 ساله ، یک تکنسین فوریت های پزشکی سیاه و پرستار پرستار ، لحظه ای پس از برانگیختن او و دوست پسرش ، کنت واکر از تختخواب ، مورد اصابت شش گلوله قرار گرفت. غوغای حمله. واکر با پلیس رد و بدل کرد.

کامرون گفت هیچ “دلیل قطعی” وجود ندارد که نشان دهد هر 10 تیر شلیک شده توسط کارآگاه سابق برت هانکیسون ، افسر متهم به جرم انقراض ، تیلور را مورد اصابت قرار داده است

دو همکار وی ، گروهبان جاناتان ماتینگلی و کارآگاه مایلس کاسگروو ، طبق قانون کنتاکی از نیروی موجهی استفاده کردند زیرا آنها در حال بازگشت به آتش بودند – در مجموع 22 گلوله – پس از اینکه واکر ابتدا به آنها شلیک کرد ، ماتینگلی را از ناحیه زخمی مجروح کرد. طبق گفته کامرون ران.

واکر گفته است که او یک اخطار شلیک کرده است زیرا او از نفوذ جنایی ترسیده است و نمی شنود پلیس خود را شناسایی می کند.

اثرات RIPPLE

تظاهرات روز چهارشنبه در لوئیزویل به خشونت کشیده شد زیرا پلیس با تجهیزات ضد شورش پس از آتش سوزی چندین آتش سوزی در سطل های زباله در نزدیکی پارک مرکز شهر و خارج از تالار دادگستری شهر ، به تظاهرکنندگان دستور داد خیابان ها را پاکسازی کنند.

یک روزنامه نگار رویترز صدای چندین صدای شلیک گلوله و ضبط صدای عضو را شنید تعداد زیادی از مردم برای پوشاندن عجله کردند. بر اساس گزارش دستگیری ، مظنون به تیراندازی افسر اندکی بعد دستگیر شد و در آنجا یک قبضه اسلحه پیدا شد.

لارینزو جانسون ، 26 ساله ، به دو عنوان حمله در درجه اول و 14 مورد متهم شد. به خطر افتادن اولین جلسه دادرسی وی برای روز جمعه برگزار شد.

پلیس گفت چندین تجارت در طول شب تخریب شده یا غارت شده بودند ، اما تظاهرات در غیر این صورت عمدتاً مسالمت آمیز بود. ، لس آنجلس ، آتلانتا ، واشنگتن ، اوکلند ، فیلادلفیا ، دنور و پورتلند ، اورگان ، سیاتل و بوفالو ، نیویورک. بی عدالتی در ماه های پس از مرگ جورج فلوید ، مرد سیاه پوستی که به جرم غیر خشونت آمیز دستگیر شد ، هنگامی که یک افسر سفیدپوست مینیاپولیس بر گردن او زانو زد ، دستگیر شد.

علاوه بر معترضان ضد نژادپرستی منظم ، این تظاهرات ترکیبی ناپایدار از شبه نظامیان مسلح ، راست راستی و آنارشیست ها به وجود آورده است.

عصر پنجشنبه ، تعداد زیادی از معترضین توسط روزنامه نگار رویترز در مواجهه با یک گروه حدود 15 نفره مسلح ملبس به لباس نظامی مشاهده شد. دنده سبک که خود را به عنوان اعضای حافظ سوگند معرفی می کنند ، o سازماندهی مرتبط با جنبش شبه نظامیان.

اما آنچه که به عنوان یک احتجاج احتمالی آغاز شد ، پخش شد وقتی که سازمان دهندگان اعتراض ، متقاضیان را در گروه خود متقاعد کردند که با آرامش از آنجا خارج شوند. دو نفر از حافظان سوگند ، یکی از آنها سیاه پوست ، به WAVE-TV گفتند که آنها به عنوان داوطلب برای محافظت از املاک محلی در شهر هستند.

مرگ تیلور در ابتدا توجه چندانی از کشور را جلب نکرد اما پس از مرگ فلوید مورد توجه قرار گرفت. و با کمک مشاهیر مانند ستارگان هالیوود و بزرگ لبرون جیمز در بسکتبال. تظاهرات تحت عنوان “نام او را بگویید!” ماهها در لوییزویل برگزار شده است.

همچنین بخوانید | مسئولان با افزایش خشم از پرونده برونا تیلور خواستار آرامش هستند