انور ابراهیم ، رهبر مخالفان مالزی ، توسط پلیس در لیست حامیان پیشنهاد نخست وزیر

کباب شد

انور ابراهیم ، رهبر مخالف مالزی ، روز جمعه توسط پلیس به دلیل ادعای وی مبنی بر داشتن لیستی از قانونگذاران حمایت از پیشنهاد خود برای کبابی شدن دولت را برکنار کنید.

انور ابراهیم ، که پس از ادعا اینکه از اکثریت مردم برای تشکیل دولت و نخست وزیری محی الدین یاسین پشتیبانی می کند ، با گرمای پلیس روبرو است ، آن را “آزار و اذیت سیاسی” خوانده است. وی گفت که تحقیقات پلیس در مورد لیست ویروسی قانونگذاران که گفته می شود از پیشنهاد وی برای نخست وزیری حمایت می کند ، یک تلاش “مخرب” برای تحت فشار قرار دادن وی برای فاش کردن هویت هوادارانش بود.

“این کاملاً مخرب است ، این به وضوح یک آزار و اذیت سیاسی است “، انور ابراهیم گفت ، خبرگزاری AP گزارش داد. “این به وضوح یک ترفند سیاسی برای آزار و اذیت من در این مقطع حساس است.”

انور ابراهیم روز سه شنبه با پادشاه ملت دیدار کرد تا شواهدی را نشان دهد که وی از اکثریت حمایت در پارلمان برای تشکیل دولت جدید و برکناری نخست وزیر محی الدین برخوردار است. یاسین که فقط دارای اکثریت کمی کرسی دو کرسی در مجلس است.

پلیس روز جمعه پس از طرح 113 شکایت از لیست 121 قانونگذار متهم به حمایت از انور که در گذشته بود ، انور 73 ساله را برای ارائه بیانیه احضار کرد. در رسانه های اجتماعی منتشر شد ، گزارش AP اعلام شد.

انور در خارج از مقر پلیس به خبرنگاران گفت که شش پرونده علیه وی تحت قانون مجازات تحت پوشش اظهارات شرارت عمومی و یک قانون چندرسانه ای در مورد استفاده نادرست از شبکه در حال تحقیق است. امکانات برای آزار و اذیت کسی.

اما او گفت که سوالات پلیس در جستجوی هویت قانونگذاران حامی وی است که احتمالاً با دستور دولت انجام شده است.

انور ادعا کرده است که بیش از 120 قانونگذار از وی حمایت می کنند اما حاضر به na نیستند آنها را در میان ادعاهایی مبنی بر اینکه اردوگاه محی الدین ممکن است بخاطر جلب رشوه آنها را بازگرداند.

انور گفت که این مسئله بین او و پادشاه سلطان عبدالله سلطان احمد شاه است و به پلیس گفت که او اسامی را فاش نمی کند از قانونگذاران.

وی گفت که شکایات توسط برخی افراد و احزاب در دولت محی الدین ارائه شده است. پلیس ماهیت شکایات را فاش نکرد. مشخص نیست که لیست مشترک در شبکه های اجتماعی از کجا نشات گرفته است. برخی از نمایندگان مجلس در این لیست حمایت از انور را انکار کردند.

انور گفته است که پادشاه برای تأیید ادعای خود با رهبران احزاب سیاسی دیدار خواهد کرد. اما اختلافات سیاسی احتمالاً طولانی خواهد شد زیرا پادشاه جلسات را به دلیل محدودیت های اعمال شده در کوالالامپور در این هفته به دلیل افزایش موارد ویروس کرونا به تعویق انداخت.

پادشاه روز پنجشنبه به رهبران سیاسی توصیه کرد “از کشور را در بحران سیاسی دیگری فرو برد “در طی همه گیری. وی در بیانیه ای از سیاستمداران خواست تا اختلافات خود را از طریق مذاکره و تحت مراحل قانونی مبتنی بر قانون اساسی حل و فصل کنند.

محی الدین ، ​​که پس از فروپاشی اتحاد اصلاح طلبان انور در ماه مارس قدرت را به دست گرفت ، قبلاً ادعای انور مبنی بر اطمینان از حمایت اکثریت نمایندگان مجلس برای برکناری وی را رد کرد. وی گفت که تصمیم گیری را به عهده خود شاه خواهد گذاشت اما این هفته با فشارهای فزاینده ای روبرو شد.

پس از حضار انور با پادشاه ، متحد اصلی ائتلاف حاکم محی الدین تهدید به برداشتن حمایت از دولت در میان او شد. خشم از حاشیه بودن به رغم بزرگترین حزب بودن.

چندین قانونگذار ، چه در ائتلاف حاکم و چه در مخالفان ، همچنین هنگام آغاز مجدد پارلمان در 2 نوامبر ، به رای اعتماد به محییدین پرداخته اند. توسط رئیس مجلس نمایندگان ، که همسو با نخست وزیر است ، خنثی شود.

اتحاد امید انور در انتخابات 2018 پیروز شد اما پس از عقب نشینی محییدین از حزب خود و پیوستن با مخالفان برای تشکیل دولت مالایی محور در این حزب فروپاشید مارس. نخست وزیر وقت ماهاتیر محمد در اعتراض استعفا داد و گفت با احزاب متهم به فساد که در نظرسنجی های 2018 از قدرت برکنار شد همکاری نخواهد کرد. اگر انور موفق شود ، این یک بازگشت چشمگیر پس از سفر سیاسی وی با غلتک از دهه 1990 است.

(با ورودی های AP)

همچنین بخوانید | کارگران مزارع روغن نخل در مالزی ، اندونزی مورد “برده داری کامل” قرار گرفتند