Mann Ki Baat@100: پخش سخنرانی نخست وزیر در میسیون هند در بریتانیا به صورت کامل حضور دارد.

نوشته لاوینا تاندون: قسمت صدم از «مان کی باات» نخست وزیر نارندرا مودی در روز یکشنبه 30 آوریل پخش شد. پخش زنده آدرس رادیویی در چندین مکان از جمله در کمیسیون عالی هند در بریتانیا ترتیب داده شد.

این رویداد که در مأموریت‌های هندی در بریتانیا برگزار شد، علی‌رغم ساعت‌های اولیه، شاهد یک خانه کامل بود. ساعت 6 صبح در انگلستان بود که آدرس رادیو به صورت زنده پخش شد.

در این مراسم اعضای جامعه هند و مقامات سفارت حضور داشتند.

وزیر علوم، دکتر جیتندرا سینگ، که در یک تور بریتانیا به سر می برد، نیز به این رویداد پیوست. جیتندرا سینگ در گفتگو با India Today گفت: «PM Narendra Modi یک برند است. لحظه ای که او از یک قهرمان ناخوانده صحبت می کند، آن شخص تبدیل به یک قهرمان خوانده می شود.

پخش زنده برنامه “Mann ki Baat” نخست وزیر مودی با مشارکت پرشور اعضای دیاسپورای هندی همراه بود و برخی ابراز امیدواری کردند که نخست وزیر در سری بعدی این آدرس رادیویی داستان هندی های ساکن خارج از کشور را انتخاب کند.

ویکرام کومار دورایسوامی، کمیساریای عالی هند در بریتانیا، گفت: “علاقه به هند در میان مهاجران هنوز قوی است… همه آنچه که باید وجود داشته باشد مرتبط است.”

Mann ki Baat که اولین بار در 3 اکتبر 2014 پخش شد، یک برنامه ماهانه است که در آخرین یکشنبه هر ماه ساعت 11 صبح از رادیو سراسر هند (AIR) و شبکه دوردارشان (DD) پخش می شود. قسمت 100 از برنامه 30 دقیقه ای که در 30 آوریل پخش شد.

در طول سال‌های بعد، مان کی باات موضوعات زیادی را در بر گرفت – آب و هوا، محیط زیست، پاکیزگی، مسائل مختلف اجتماعی و حتی امتحانات.

همچنین بخوانید | تشریفات عروسی در حالت مکث، داماد راجستانی و شرکت برای اولین بار با مان کی باات از PM Modi هماهنگ می شوند.