رهبران مکزیک و برزیل در حالی که دنیا به رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن

تبریک گفت سکوت کردند

در میان رهبران جهان دو مقام برجسته وجود داشت که به تبریک پیروزی جو بایدن در انتخابات ایالات متحده شتافتند: رهبران دو کشور بزرگ آمریکای لاتین ، هر دوی آنها با دونالد ترامپ رئیس جمهور دوستانه دیده شده اند.

رئیس بولسونارو ، رئیس جمهور برزیل ، که بعضاً به خاطر سبک پوپولیستی و خارج از کاف خود “ترامپ مناطق استوایی” لقب می گیرد ، در مورد باخت ترامپ. و رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، در این مرحله از تبریک به بایدن خودداری كرد و گفت او صبر می كند تا چالش های قانونی در مورد رای گیری برطرف شود.

پرونده – در این 7 مارس 2020 ، عکس پرونده رئیس جمهور دونالد ترامپ قبل از آن نشسته است شام با رئیس جمهور برزیل ، جائر بولسونارو ، سمت چپ ، در مار-آ-لاگو در پالم بیچ ، فلایکو. مدیر ارتباطات بولسونارو ، فابیو وانگارتن ، فقط چند روز پس از سفر با بولسونارو به دیدار با ترامپ و دستیاران ارشد در فلوریدا مثبت بود. (AP Photo / Alex Brandon، File) پوپولیست و ناسیونالیست. اما انگیزه های دو رهبر لاتین ممکن است متفاوت باشد.

بولسونارو و پسرانش – که دوست دارند فرزندان ترامپ در صحنه سیاسی نقش داشته باشند – به نظر می رسد به طور فعال از نتیجه رقابت ایالات متحده ناراحت کننده نباشند. بولسونارو ، که پیش از این ابراز امیدواری برای انتخاب مجدد ترامپ کرده بود و پسرش کلاه هایی با آرم “ترامپ 2020” به سر داشت ، این هفته عمدتا سکوت کرده است ، اما پسرانش این کار را نکرده اند.

ادواردو بولسونارو ، نماینده کنگره ، تصاویر را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد رسانه ها س howال کردند که چگونه آرا B بایدن در شمارش های بعدی به سرعت در حال افزایش است ، در حالی که آرا Trump ترامپ اینگونه نبود. بولسونارو جوان همچنین تصمیم شبکه ها را برای قطع سخنرانی روز چهارشنبه ترامپ به اتهام تقلب در آرا question زیر سوال برد و آن را حمله به آزادی بیان دانست.

یک مقام ارشد سفارت برزیل در ایالات متحده ، که نمی تواند از ترس انتقام جویی ، خود را شناسایی کنید ، مقامات برزیلی می ترسند که صحبت های بی گناه بولسونارو یا پسرانش می تواند روابط بین کشورها را بی ثبات کند.

مقامات دفتر ریاست جمهوری ، که مجاز به سخنرانی در پرونده نیستند ، گفت: بولسونارو حداقل از روز چهارشنبه ، به دنبال راهنمایی مشاوران خود ، لحن عمل گرایانه تری اتخاذ کرده است.

در ابتدای هفته ، برخی از عناصر عقیدتی تر در دفتر بولسونارو به پیروزی ترامپ اعتقاد داشتند ، اما از آن زمان ، کارکنان دیپلماتیک با مبارزات انتخاباتی بایدن تماس گرفته اند.

رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، کنفرانس خبری روزانه و صبح خود را در کاخ ریاست جمهوری ، پالاسیو ناسیونال ، در مکزیکو سیتی ، جمعه ، 16 اکتبر 2020 برگزار می کند. لوپز اوبرادور روز جمعه گفت که سفیرش در ایالات متحده دو هفته پیش به او گفت که در آنجا تحقیقات در مورد وزیر دفاع پیشین مکزیک ، ژنرال بازنشسته سالوادور سیانفوئگوس ، که روز پنجشنبه در لس آنجلس دستگیر شد ، در جریان بود. (عکس AP / مارکو اوگارت)

در همین حال ، روابط صمیمانه لوپز اوبرادور با ترامپ اغلب برای یک سیاستمدار متمایل به چپ غیرمعمول تلقی می شد ، اما این یک اساس کارگری داشت.

تا حدی ، این واقع گرایی سیاسی است: در سال 2019 ، ترامپ تهدید کرد که تعرفه های فلج کننده ای را برای محصولات مکزیکی اعمال خواهد کرد ، مگر اینکه لوپز اوبرادور مهاجران آمریکای مرکزی را که از مکزیک عبور می کنند برای رسیدن به مرزهای آمریکا سرکوب کند. مکزیک این کار را انجام داد و مهاجران را جمع کرد و آنها را به کشورهای دیگر منتقل کرد.

اما لحظات دوستی واقعی به نظر می رسد نیز بین این دو وجود دارد. روز شنبه ، لوپز اوبرادور یکی از معدود رهبران جهان بود که هنوز تمایل به ستایش از ترامپ داشت.

“رئیس جمهور ترامپ نسبت به ما بسیار احترام گذاشته است ، و ما به توافق های بسیار خوبی رسیده ایم ، و از او تشکر می کنیم زیرا او هیچ دخالتی نکرده و به ما احترام گذاشته است “. لوپز ابرادور گفت.

و لوپز اوبرادور هنگامی که اولین سفر خود را – و فقط تاکنون – به عنوان رئیس جمهور به خارج سفر کرد ، خشم بسیاری را در داخل و در حزب دموکراتیک ایالات متحده به همراه داشت. تابستان برای ملاقات با ترامپ برای جشن گرفتن تصویب توافق نامه تجارت آزاد جدید ایالات متحده ، مکزیک و کانادا ، که هر دو رهبر آن را رفع مشکلات توافق نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی در دهه 1990 می دانستند.

لوپز اوبرادور در آن سفر با بایدن یا تیم مبارزات انتخاباتی وی ملاقات نکرده است ، و زخمها هنوز وجود دارد ، حتی اگر رئیس جمهور مکزیک گفت که بایدن را می شناسد و “روابط بسیار خوبی” با او داشته است.

نماینده خواکین کاسترو ، نماینده حزب دموکرات ناحیه 20 تگزاس ، در حساب توئیتر خود به اسپانیایی نوشت که عدم تمایل به تبریک به بایدن “نشان دهنده یک شکست دیپلماتیک واقعی از طرف آندرس مانوئل لوپز اوبرادور است ، در لحظه ای که دولت ورودی بایدن است. به دنبال شروع دوره جدیدی از دوستی و همکاری با مکزیک. “

Rep. ژسوس گارسیا ، یک دموکرات از ناحیه 4 ایلینوی ، به همان شیوه لوپز اوبرادور نوشت که “رای دهندگان آمریکایی صحبت کرده اند و جو بایدن رئیس جمهور منتخب ما است. او پیروز میدان و میدان شد. قایق را از دست ندهید. “

بعید به نظر می رسد دموکرات ها با توجه به ساخت دیوار مرزی و تهدید به مجازات تعرفه ها ، کینه توزی مکزیک را مانند دولت ترامپ داشته باشند. اما یک دولت بایدن که فقط بی سر و صدا مکزیک را برای محدود کردن گذرگاه های مهاجر تحت فشار قرار می دهد ، می تواند لوپز اوبرادور را در موقعیت ناراحت کننده تری قرار دهد.

مکزیک در سال 2019 و 2020 به راحتی توانست کاروان های مهاجر را سرکوب کند ، زیرا آرامش فشار ایالات متحده اگر در خانه ناپسند باشد کاملا قابل درک است. اما درخواست از مکزیک برای انجام این کار بدون تهدیدهای آشکار از نظر سیاسی برای لوپز اوبرادور هزینه بیشتری دارد.

رئیس جمهور مکزیک ممکن است در مدت کوتاهی که ترامپ کار خود را آغاز کرده از انتقام جویی بترسد ، اما عدم موفقیت در جبران احساسات صدمه دیده با تیم بایدن در حال حاضر لوپز اوبرادور را در معرض انتقادات در خانه قرار داده است.

“به نقل از خوان گابریل (خواننده مکزیکی) ،” چه چیزی به دست می آورید؟ ” روزنامه ال یونیورسال در سرمقاله یکشنبه نوشت. “دونالد ترامپ دو ماه دیگر رئیس جمهور خواهد شد ، اما جو بایدن چهار سال دیگر رئیس جمهور خواهد شد! و ما قبلاً این رابطه را با پای اشتباه شروع کرده ایم. “