بهره برداری از مواد معدنی ، کار اجباری: چگونه چین همچنان تبت را خفه می کند

چین با بهره برداری وحشیانه از منابع طبیعی ، اردوگاه های کار اجباری و انقیاد فرهنگی ، با تبت نه به عنوان یک منطقه خودمختار بلکه مانند یک مستعمره رفتار می کند.

بهره برداری از مواد معدنی از تبت و ترکستان شرقی ، که اکنون شین جیانگ نامیده می شود ، هیچ مشکلی در رونق اقتصاد چین ندارد.

استخراج و استخراج مواد معدنی در این مناطق اشغالی با پروژه های کوچک در حوض تسایدام آغاز شد. که اعتقاد بر این بود که حدود 100 میلیارد دلار یا 600 میلیارد یوان ارزش دارد.

بهره برداری معدنی چین از تبت (اعتبار عکس: هند امروز)

کروم ، مس ، بور ، لی تیوم و بسیاری دیگر از مواد معدنی خاکی کمیاب در تبت یافت می شود. تعداد زیادی از رسوبات در اندازه های مختلف متفاوت است که بیش از 120 ماده معدنی از جمله فلزات گرانبها مانند اورانیوم و طلا در این منطقه وجود دارد.

بهره برداری از مواد معدنی < / span>

آخرین تصاویر ماهواره ای از استان Driru در استان شمال شرقی ناگچو در تبت ، چشم انداز روشنی از نحوه بهره برداری چین نه تنها از مواد معدنی بلکه از منابع انسانی در این منطقه نیز ارائه می دهد.

بهره برداری از معادن چین از تبت: Driru (اعتبار عکس: هند امروز)

تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که چین احتمالاً منابع عظیمی از مواد معدنی را در شهرستان Driru پیدا کرده است. جاده های جدیدی برای سهولت حمل و نقل این مواد معدنی از سایت های پروژه استخراج احداث شده است.

دولت چین به دلیل کمبود کانال های ارتباطی بدون مصونیت مجازات از منابع معدنی بهره برداری می کرد ، اما تصاویر ماهواره ای موجود در بازار اکنون باعث شده است کاملاً واضح است.

کار اجباری

دولت چین در تبت تحت منشی قبلی چن کوآنگو و وزیر فعلی ، وو یینگجی که قبل از انتقال به ترکستان شرقی از سال 2011 معاون کوانگو بود ، تصمیمات خشن بسیاری مانند ایجاد اردوگاه های کار اجباری از نوع گولاگ را اتخاذ کرده است.

برای کاهش هزینه تولید مواد اولیه ، دولت چین تصمیم گرفته است با استفاده گسترده از جمعیت محلی به عنوان نیروی کار.

در 50 سال گذشته روستاها و سکونتگاه ها مورد غفلت واقع شده اند و جمعیت آنها آرزوی زندگی بهتر را دارند.

چنین افراد آسیب پذیر مورد سو استفاده قرار می گیرند حزب کمونیست چین (ح.ک.چ) برای پرداخت پول ناچیز کار می کند توسط شرکتهای دولتی به آنها حمله شده است.

ساختمانهای بزرگ CCP در روستاها ساخته شده است که مردم محلی را که حتی از شهر ناگچو بازدید نکرده اند تحت تأثیر قرار می دهد. چشم انداز اشتغال نادیده گرفتن شرایط زندگی رقت انگیز ارائه شده توسط شرکت ها در مراکز اقامتی از نوع سربازخانه است.

چیدمان ساختمانهای دولتی تازه ساخته شده نشان می دهد که اینها احتمالاً توسط پلیس مسلح خلق (PAP) تحت آزادی مردم نگهداری می شود ارتش.

اردوگاه های کار اجباری چین در تبت: Drathang (اعتبار عکس: هند امروز)

دهکده Drathang یک نمونه کلاسیک است. کارخانه جدید این روستا دارای پادگانی برای پذیرایی نیروی کار است. کالاهای دقیق تولید شده در این کارخانه ها با این وضوح قابل مشاهده نیستند.

سلطه فرهنگی

منطقه شرق شهر ناگچو کاملا کوهستانی است ، دارای روستاهایی واقع در دره های 4000-4،500m با ارتفاع کوه ها و 5000 تا 6،000m.

جمعیت این منطقه عمدتاً از کشاورزان و گله دارانی تشکیل می شود که بسیار خوش فکر هستند. تحصیلات آنها عمدتاً مذهبی است ، و توسط گمپاس که بیش از 50 سال پس از اشغال تبت توسط دولت چین متوقف شد ، انجام می شود.

اکنون ، چینی ها تبتی ها را مجبور به یادگیری فقط از طریق چینی ها کرده اند. زبان تبتی حتی به عنوان زبان دوم مطالعه نمی شود.

سلطه زبانی چین (اعتبار عکس: امروز هند)

با این حال ، در این مناطق دور افتاده ، چین نوع جدیدی از سلطه را آغاز کرده است شعارهای “اوم منه پدم هوم” که در کوهستان نوشته شده است به ضرب المثلهای چینی نوشته شده به زبان چینی و تبتیک سینتیک شده همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است ، تغییر می یابد.

انقیاد مذهبی

دولت چین مدیریت کلیه گمپاهای تازه ساخته شده در این منطقه را بر عهده گرفته است. این گومپاها در طی اشغال چین در دهه 1950 و بعداً در دهه 1960 به اصطلاح انقلاب فرهنگی منهدم شدند.

عادت اصلی فرهنگی که مردم در این منطقه از جمجمه مردگان محافظت می کردند پس از ممنوعیت دفن آسمان توسط چین برای بیش از حد ، 60 سال اکنون احیا شده است.

دودوکا گومپا اکنون احتمالاً با Rabten Gompa ادغام شده و سیستم دفن آسمان تحت کنترل دولت قرار گرفته است.

انقیاد مذهبی چین از تبت: رابتن (اعتبار عکس: هند) امروزه)

ساختمانهای قدیمی اطراف گومپا تخریب شده و اکنون برای کنترل م monثرتر راهبان با دیوارهای امنیتی در اطراف ، با ساختمانهای مدرن جایگزین شده اند.

فرهنگ فرهنگی انقیاد و انقیاد مذهبی به آژانس ها و شرکت های دولتی چین کمک می کند تا مردم محلی را وادار کنند تا برای معدن و سایر پروژه ها ، به احتمال زیاد برای تولید کالاهای ارزان قیمت ، کار کنند.

(سرهنگ وینایاک بات (Retd)) مشاور هند امروز. یک تحلیلگر تصاویر ماهواره ای ، وی بیش از 33 سال در ارتش هند خدمت کرده است)