واکسن Moderna’s Covid بعید است قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آماده شود: گزارش

شرکت بیوتکنولوژی مدرن آمریکا پنجشنبه اعلام کرد که واکسن ویروس کرونا ویروس کرونا ویروس آن آماده خواهد شد قبل از 25 نوامبر.

مدیر عامل مدرن Stephane Bancel به فایننشال تایمز گفته است که این شرکت قبل از 25 نوامبر به دنبال مجوز اضطراری برای واکسن ویروس کرونا نخواهد بود.

این پیشرفت ضربه بزرگی به مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده است. همانطور که قبلاً گفته بود واکسن قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده در دسترس خواهد بود.

همچنین بخوانید | به گفته کارشناسان ، ممکن است نیم میلیون کوسه برای ساخت واکسن Covid-19 کشته شوند

“25 نوامبر زمانی است که ما می توانیم اطلاعات ایمنی کافی برای قرار دادن در پرونده EUA را داشته باشیم. به FDA (سازمان غذا و دارو) ارسال خواهد شد – با این فرض که داده های ایمنی خوب است ، به عنوان مثال یک واکسن ایمن ارزیابی می شود. “بانكل به این نشریه گفت.

ترامپ قبلاً با مشكلات زیادی روبرو شده است از بحران Covid-19 در ایالات متحده و نشان می داد که یک واکسن می تواند قبل از رای گیری در 3 نوامبر آماده شود. ممکن است ذکر شود که بیش از 2 لک در آمریکا به دلیل Covid-19 کشته شده اند و این کشور بیش از 72 نفر دارد موارد بزرگ ، بالاترین در جهان است.

کارشناسان قبلاً این نگرانی را مطرح کرده بودند که دولت ترامپ به دلایل سیاسی ممکن است تلاش کند در روند تنظیم مقررات دخالت کند. ترامپ حتی ادعای خود در مورد واکسن را سه شنبه شب در طی دور اول بحث ریاست جمهوری.

“این احتمال وجود دارد که ما پاسخ آن را قبل از اول نوامبر داشته باشیم” ، ترامپ گفت.

واکسن Moderna’s یکی از 11 واکسن آزمایشی در مراحل آزمایش نهایی است. واکسن دیگری توسط شرکت فایزر در حال تولید است که مدیرعامل آن آلبرت بورلا پیش از این گفته بود که ممکن است شرکت وی تا ماه اکتبر پاسخ روشنی درباره اثربخشی واکسن داشته باشد.

اکثر کارشناسان نسبت به این ادعا شک دارند و بر این باورند که آزمایش های در حال انجام ، داده های آماری کافی برای اثبات ایمنی و اثربخشی دارو را در بازه زمانی تعیین شده توسط دونالد ترامپ ارائه نمی دهد.

همچنین بخوانید | واکسن Covid-19: موسسه سرم 10 کرور دوز اضافی برای هند ، کشورهای کم درآمد