بیشتر آمریکایی ها برای Covid-19 تا ژوئیه واکسینه می شوند: رئیس CDC

یک مقام ارشد بهداشتی ایالات متحده روز چهارشنبه به کمیته سنای آمریکا گفت که انتظار دارد واکسیناسیون Covid-19 انجام شود بیش از ماهها و ممکن است بیشتر آمریکاییها حداکثر تا ژوئیه سال 2021 واکسینه شوند.

رئیس مراکز کنترل و پیشگیری بیماریهای ایالات متحده رابرت ردفیلد گفت که انتظار دارد تا اواخر سال حدود 700 میلیون دوز واکسن در دسترس باشد. مارس یا آوریل ، برای 350 میلیون نفر کافی است.

“من فکر می کنم این ماه آوریل ، مه ، ژوئن ما را ببرد ، شما می دانید ، احتمالاً ماه ژوئیه ، واکسیناسیون کامل کل مردم آمریکا” ، کمیته بهداشت ، آموزش ، کار و حقوق بازنشستگی سنای آمریکا.

ردفیلد ، رئیس اداره غذا و داروی ایالات متحده ، استفان هان ، انستیتوی ملی آلرژی و انفارکتوس ایالات متحده آنتونی فاوسی ، رئیس سرحال بیماریها و برت ژیرور ، مسئول بهداشت و خدمات انسانی ، در مورد بیماری همه گیر Covid-19 ، که باعث بیش از 200000 مرگ در ایالات متحده شده است ، شهادت می دهند.

هنوز واکسنی برای Covid-19 وجود ندارد ، اما چندین آزمایش در مراحل آخر وجود دارد ، از جمله از Pfizer Inc ، Moderna Inc و Johnson & Johnson . شرکت ها تولید واکسن را با پیش بینی مجوز سریع قانونی پس از اثبات کار ، آغاز کرده اند.

فاوسی گفت که انتظار دارد 50 میلیون دوز در نوامبر و 100 میلیون دوز در پایان دسامبر در دسترس باشد. وی انتظار دارد در ماه آوریل 700 میلیون دوز دریافت کند.

مقامات بهداشتی و رئیس جمهور دونالد ترامپ نظرات متفاوتی در مورد آماده بودن واکسن ها برای اکثر آمریکایی ها ارائه داده اند. روند تصمیم گیری در مورد نحوه توزیع واکسن تا حد زیادی به CDC مربوط می شود.

ردفیلد گفت: Operation Warp Speed ​​ ، گروه دولتی با مقامات بخش های بهداشت ، خدمات انسانی و دفاع ، در نهایت تصمیم خواهد گرفت که چگونه واکسن ها را تخصیص دهد.

دفاع دفاع

سناتور پتی موری ، بالاترین رتبه در دموکرات کمیته ، به برخی از نمونه های گزارش شده از فشار دولت ترامپ بر آژانس های بهداشتی اشاره کرد ، از جمله مجوزهای FDA برای هیدروکسی کلروکین و پلاسمای بهبودی به عنوان درمان Covid-19 و تغییر در راهنمای CDC در مورد آزمایش افراد بدون علامت.

” هر یک از این نمونه های فشار سیاسی به خودی خود نگران کننده است. اما آنها با هم الگوی مشخصی از دخالت را ایجاد می كنند كه كاملاً وحشت آور است. “

ردفیلد و هان از سازمان های خود در برابر انتقاد از نحوه برخورد با بیماری همه گیر دفاع كردند ، به كمیته ای گفتند كه از علم استفاده می كنند هان گفت: “FDA واکسنی را تأیید نمی کند و یا تصویب نمی کند که ما با تزریق آن به خانواده هایمان راحت نباشیم.”