کودکان میانمار پس از استفاده به عنوان سپر انسانی در تیراندازی کشته شدند ، سازمان ملل متحد به دنبال کاوشگر

دو پسر در درگیری میان ارتش میانمار معروف به تاتمداو و ارتش جدایی طلب اراکان کشته شدند. روز چهارشنبه آژانس های سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کردند که این حادثه در اواخر 5 اکتبر در شهر بوتیداونگ به عنوان کانون سو ab استفاده ارتش از کودکان برای اهداف غیر جنگی اتفاق افتاد.

کودکان بخشی از یک گروهی متشکل از 15 کشاورز محلی ، که گفته می شود همه آنها مجبور شده اند جلوی یک واحد تاتمداو بروند تا مسیر جاده اردوگاه نظامی از مین پاک شود و از سربازان در برابر آتش احتمالی دشمن محافظت کند.

در بین راه ، درگیری بین تاتمداو و ارتش آراکان درگرفت ، پس از آن دو پسر پس از اصابت گلوله به ضرب گلوله کشته شدند.

“قاتلان را مسئول بدانید” < / span>

این حادثه طی 12 ماه از حذف نام Tatmadaw برای استخدام زیر سن قانونی در گزارش سالانه دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد کودکان و درگیری های مسلحانه (CAAC) در سال 2020 رخ داد ، آژانس ها اشاره کردند.

در بیانیه خود ، ر chairsسای آژانس سازمان ملل متحد از کارگروه سازمان ملل متحد در زمینه نظارت و گزارش در مورد نقض شدید علیه Ch کودکان در میانمار (CTFMR) خواستار “تحقیق کامل ، شفاف و سریع” در مورد حادثه شدند و مسئولیت استفاده و کشتن کودکان از آنها مس responsibleول است.

به عنوان یک یادآوری جدی که کودکان هر زمان که با نیروهای مسلح و گروههایی با هر ظرفیت و عملکردی در ارتباط باشند ، بدون در نظر گرفتن مدت زمان ارتباطشان ، در معرض خطر کشته یا زخمی قرار می گیرند. “

افزایش “نگران کننده” موارد نقض

آژانس های سازمان ملل همچنین “نسبت به گزارش های افزایش قتل و زخمی شدن کودکان در میانمار” هشدار عمیق “دادند. < / p>

بیش از 100 کودک در طی درگیری در طول سه ماه اول سال 2020 کشته یا معلول شده اند که بیش از نیمی از کل تعداد در سال 2019 است و از تعداد کل تلفات کودکان در سال 2018 به طور قابل توجهی فراتر رفته است. < / p>

“در حالی که میانمار با تجدید حیات Covid-19 مقابله می کند ، ما از همه طرف های درگیر می خواهیم که شدت بگیرند تلاش ها برای اطمینان از محافظت از کودکان در برابر همه موارد نقض شدید ، اطمینان از دسترسی به کمک های بشردوستانه و خدمات و اعمال حداکثر خویشتن داری در استفاده از زور در جایی که غیرنظامیان حضور دارند. “

“تخلفات شدید”

مصوبه 1612 در مورد کودکان و درگیری های مسلحانه توسط شورای امنیت به اتفاق آرا به تصویب رسید ، سازمان ملل متحد به ایجاد گروه های وظیفه تحت هدایت سازمان ملل در کشورهایی که در آنجا هستند ، موظف است شواهد تأیید شده ای است مبنی بر اینکه تخلفات شدید علیه کودکان توسط طرف های درگیری ، توسط نیروهای مسلح و / یا توسط گروه های مسلح انجام می شود.

از طریق مکانیسم نظارت و گزارش ، گروه وظیفه مستندات ، راستی آزمایی و گزارش به شورای امنیت در مورد شش مورد نقض شدید: قتل یا معلولیت استخدام و استفاده در نیروهای مسلح و گروه های مسلح. حملات علیه مدارس یا بیمارستان ها تجاوز جنسی یا سایر خشونت های جنسی شدید آدم ربایی؛ و انکار دسترسی بشردوستانه.

در میانمار ، این گروه وظیفه در سال 2007 تأسیس شد و توسط هماهنگ کننده مقیم و بشردوستانه سازمان ملل و نماینده یونیسف در این کشور به ریاست مشترک انجام می شود.