Breaking News

نخست وزیر نپال به دلیل استفاده از نقشه قدیمی کشور در تبریک 888011000000110888 نپال روز یکشنبه پس از انتقاد نخست وزیر KP ، شارما اولی ، به دلیل استفاده نکردن از سیاست تجدید نظر شده در رسانه های اجتماعی ، توجیه کرد نقشه نپال که می بایست شامل سه منطقه مورد مناقشه لیپولخ ، کالاپانی و لمپیادورا باشد که هند ادعا می کند. پیام ویجایاداشامی “یک روز پس از بازدید سامان کومار گوئل ، رئیس R&AW هند از کاتماندو منتشر شد. روز جمعه ، اولی ، در پیامی توییتر بهترین آرزوهای خود را برای ویجایاداشامی یا دوسههرا به مردم نپال منتقل کرده بود. دولت نپال روشن کرد که نقشه ای که برای انتقال سلام ویاجیاداشامی اولی استفاده شده است. s به دلایل فنی تحریف شد و افزود که دولت به طور جدی در حال بررسی موضوع است. در پاسخ به انتقادات ، سوریا تاپا ، مشاور مطبوعاتی نخست وزیر ، در بیانیه ای گفت که نقشه اصلاح شده در پیام نخست وزیر مورد استفاده قرار گرفت ، اما به دلیل کوچک بودن قابل مشاهده نبود. “به منظور طراحی ، نقشه ای که مورد استفاده قرار گرفته است مورد شایعات و اظهار نظرهایی قرار گرفته است که غیر ضروری است. بیانیه ای که به نپالی خوانده می شود ، طبیعی است که ما از نقشه ای که در سطح ملی قابل قبول است استفاده می کنیم. راجان بهتارای ، مشاور امور خارجه اولی ، گفت که نپال ادعای خود در مورد منطقه کالاپانی را رد نکرده است. در حالی که کاتماندو گفته است که در کنار تغییرات نقشه برداری انجام شده توسط پارلمان این کشور ایستاده است ، این دولت اولی بود که دستور داد کتابهای درسی مدرسه را که شامل نقشه جدید بود شش هفته پیش پس بگیرند. این جنجال را “تبلیغ” خواند ، تاپا در بیانیه خود خواست كه به آن پایبند نباشد. “وی گفت:” ما از مردم میهن دوست می خواهیم كه به چنین تبلیغات و تبلیغاتی درباره نقشه ما نپردازند. در این بیانیه همچنین آمده است: “ما بسیار نگران تفسیر نادرست نقشه ای هستیم که در سلام و احوال پرسی نخست وزیر اولی در ویاجیاداشامی استفاده شده است. این چیزی است که ما به طور جدی در حال بررسی آن هستیم. ” در ماه ژوئن ، پارلمان نپال نقشه سیاسی جدید این کشور را با ویژگی های Kalapani ، Lipulekh و Limpiyadhura که بخشی از منطقه Pithoragarh در اوتاراخند است تصویب کرد. پس از سفر سامان كومار گوئل ، رئیس R&AW هند در این هفته ، ژنرال MM Naravane ، رئیس ارتش هند ، قرار است ماه آینده به نپال سفر كند. جشن Dussehra یا Vijayadashami در 25 هند در سراسر هند برگزار شد.

نیروی دریایی میانمار برای به دست آوردن اولین زیردریایی خود ، Sindhuvir

مقاوم سازی شده INS ؟ o2DpdINu_annPBcVHNZeQHqJ6NlguyBT “class =” ff-og-image-inserted “>

میانمار قرار است اولین زیردریایی دیزلی-برقی خود را خریداری کند و نیروی دریایی هند INS Sindhuvir اصلاح شده خود را برای آموزش به کشور تحویل دهد. و عملیات دهلی نو و نایپیداو در مورد آنچه که به عنوان یک تقویت مهم در همکاری نظامی منطقه ای تلقی می شود ، در زمینه تهیه اسلحه های میدانی هند (اسلحه توپ 105 میلیمتری) ، مهمات ، دستگاه های دید در شب و سایر تجهیزات نظامی کار می کنند. < p> رئیس ستاد ارتش ژنرال MM Naravane و وزیر خارجه Harsh Shringla در تاریخ 4-5 اکتبر به میانمار سفر کردند تا در مورد همکاری های بیشتر بحث کنند. این دو با مشاور ایالتی آنگ سان سوچی و ژنرال ارشد مین آنگ هلاینگ ، فرمانده کل خدمات دفاعی میانمار ، بحث های گسترده ای انجام دادند.

هند و میانمار در حال مذاکره برای تهیه تجهیزات بیشتر نظامی هستند ، از جمله اسلحه توپ 105 میلیمتری ، مهمات ، سونارها و اژدرهای سبک پیشرفته “Shyena”. دو کشور همچنین در حال کار بر روی آموزش و تمرینات مشترک بیشتر برای تقویت همکاری نظامی بین ارتش هند و میانمار هستند.

“هند یک زیردریایی کلاس کیلویی INS Sindhuvir را به نیروی دریایی میانمار تحویل می دهد. Anurag Shrivastava سخنگوی وزارت امور خارجه (MEA) گفت. اولین زیردریایی در نیروی دریایی میانمار است. این مطابق با چشم انداز ما SAGAR – امنیت و رشد برای همه در منطقه است. ” همکاری با میانمار و بنگلادش برای ایجاد و ارتقا capabilities توان دفاعی در تلاش برای مقابله با نفوذ رو به رشد چین.

مطالب مشابه  انگلستان اطلاعات مربوط به تقریباً 16000 مورد ویروس کرونا را به دلیل "ستون کافی اکسل"

در گذشته ، هند هواپیماهای شناسایی دریایی ، کشتی ها و کشتی های گشت زنی ، اژدرهای پیشرفته ، رادارها ، اسلحه های میدانی را تحویل داده است. و حتی اسلحه و مهمات سبک به میانمار. تلاش های جدید می تواند تلاش برای حفظ ایمنی میانمار از گرفتار چین تلقی شود.

نیروی دریایی هند همچنین در حال آموزش کارکنان نیروی دریایی میانمار در عملیات زیردریایی نه تنها در INS Satvahana در Vishakhapatnam بلکه در میانمار است. هند و میانمار دارای مرز زمینی و دریایی به طول 1645 کیلومتر هستند. همچنین هر دو ارتش در عملیات ضد تروریسم همکاری گسترده ای داشته اند. زیردریایی کلاس کیلو مورد بازسازی گسترده ای در Hindustan Shipyard Limited قرار گرفته و انتظار می رود تا حدود یک دهه و نیم دیگر تا سال 2035 در نیروی دریایی میانمار باقی بماند.

انتظار می رود این زیردریایی باشد بیشتر برای اهداف آموزشی استفاده می شود. میانمار همچنین یاد گرفته است که دو زیردریایی اضافی را از چین خریداری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *