Breaking News

نخست وزیر نپال به دلیل استفاده از نقشه قدیمی کشور در تبریک 888011000000110888 نپال روز یکشنبه پس از انتقاد نخست وزیر KP ، شارما اولی ، به دلیل استفاده نکردن از سیاست تجدید نظر شده در رسانه های اجتماعی ، توجیه کرد نقشه نپال که می بایست شامل سه منطقه مورد مناقشه لیپولخ ، کالاپانی و لمپیادورا باشد که هند ادعا می کند. پیام ویجایاداشامی “یک روز پس از بازدید سامان کومار گوئل ، رئیس R&AW هند از کاتماندو منتشر شد. روز جمعه ، اولی ، در پیامی توییتر بهترین آرزوهای خود را برای ویجایاداشامی یا دوسههرا به مردم نپال منتقل کرده بود. دولت نپال روشن کرد که نقشه ای که برای انتقال سلام ویاجیاداشامی اولی استفاده شده است. s به دلایل فنی تحریف شد و افزود که دولت به طور جدی در حال بررسی موضوع است. در پاسخ به انتقادات ، سوریا تاپا ، مشاور مطبوعاتی نخست وزیر ، در بیانیه ای گفت که نقشه اصلاح شده در پیام نخست وزیر مورد استفاده قرار گرفت ، اما به دلیل کوچک بودن قابل مشاهده نبود. “به منظور طراحی ، نقشه ای که مورد استفاده قرار گرفته است مورد شایعات و اظهار نظرهایی قرار گرفته است که غیر ضروری است. بیانیه ای که به نپالی خوانده می شود ، طبیعی است که ما از نقشه ای که در سطح ملی قابل قبول است استفاده می کنیم. راجان بهتارای ، مشاور امور خارجه اولی ، گفت که نپال ادعای خود در مورد منطقه کالاپانی را رد نکرده است. در حالی که کاتماندو گفته است که در کنار تغییرات نقشه برداری انجام شده توسط پارلمان این کشور ایستاده است ، این دولت اولی بود که دستور داد کتابهای درسی مدرسه را که شامل نقشه جدید بود شش هفته پیش پس بگیرند. این جنجال را “تبلیغ” خواند ، تاپا در بیانیه خود خواست كه به آن پایبند نباشد. “وی گفت:” ما از مردم میهن دوست می خواهیم كه به چنین تبلیغات و تبلیغاتی درباره نقشه ما نپردازند. در این بیانیه همچنین آمده است: “ما بسیار نگران تفسیر نادرست نقشه ای هستیم که در سلام و احوال پرسی نخست وزیر اولی در ویاجیاداشامی استفاده شده است. این چیزی است که ما به طور جدی در حال بررسی آن هستیم. ” در ماه ژوئن ، پارلمان نپال نقشه سیاسی جدید این کشور را با ویژگی های Kalapani ، Lipulekh و Limpiyadhura که بخشی از منطقه Pithoragarh در اوتاراخند است تصویب کرد. پس از سفر سامان كومار گوئل ، رئیس R&AW هند در این هفته ، ژنرال MM Naravane ، رئیس ارتش هند ، قرار است ماه آینده به نپال سفر كند. جشن Dussehra یا Vijayadashami در 25 هند در سراسر هند برگزار شد.

درگیری قره باغ کوهستانی: ارمنستان و آذربایجان توافق می کنند که برای ایجاد آتش بس

تلاش کنند

ارمنستان و آذربایجان برای پایان دادن به جنگ در منطقه مورد مناقشه ، آتش بس را اعلام کردند. قره باغ کوهستانی که صدها نفر جان خود را از دست داده است. این “آتش بس بشردوستانه” که از نیمه شب یکشنبه آغاز می شود ، دومین تلاش ارمنستان و آذربایجان برای برقراری آتش بس خواهد بود.

وزیر امور خارجه ارمنستان زهراب مونتساکانانیان و همتای آذربایجانی وی جیحون بایراموف در پی درگیری های مرگبار اعلام کردند که طی سه هفته منجر به تلفات هر دو طرف شد. تصمیم برای اقدام دوم برای صلح با مشورت وزیر امور خارجه روسیه ، سرگئی لاوروف ، كه اصرار بر پایبندی دو كشور به “توافق مسكو” داشت ، اتخاذ شد. و آذربایجان از زمان درگیری در 27 سپتامبر آغاز شد.

با این حال ، آتش بس کوتاه مدت بود و هر دو طرف یکدیگر را به دلیل نقض اولین آتش بس پیشنهادی وزارت خارجه روسیه مقصر می دانستند.

گزارش آسوشیتدپرس حاکی از آن است که دست کم 532 نفر از اعضای ارتش ارمنستان و آذربایجان در این اوج گیری اخیر بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی جان خود را از دست داده اند. در ادامه هر دو طرف یکدیگر را به گلوله باران کردن مناطق مسکونی متهم کردند که منجر به از دست رفتن جان غیرنظامیان شد.

درگیری قره باغ چیست؟

نبرد بر سر کنترل قره باغ کوهستانی در 27 سپتامبر سال جاری آغاز شد. در حالی که ارمنستان ادعا کرد چهار هلیکوپتر آذربایجانی سرنگون شده و 33 تانک و ماشین جنگی آذربایجانی توسط توپ خنثی شده است ، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان در ابتدا جزئیات زیادی از تلفات نظامی ارائه داد.

مطالب مشابه  اسپانیا دستور منع رفت و آمد در سراسر کشور را صادر می کند زیرا موارد Covid-19

قره باغ قره باغ در آذربایجان قرار دارد اما از زمان جنگ بین همسایگان قفقاز جنوبی در آنجا در سال 1994 تحت کنترل نیروهای قومی ارمنی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *