Breaking News

درگیری قره باغ کوهستانی: ارمنستان و آذربایجان توافق می کنند که برای ایجاد آتش بس

تلاش کنند

ارمنستان و آذربایجان برای پایان دادن به جنگ در منطقه مورد مناقشه ، آتش بس را اعلام کردند. قره باغ کوهستانی که صدها نفر جان خود را از دست داده است. این “آتش بس بشردوستانه” که از نیمه شب یکشنبه آغاز می شود ، دومین تلاش ارمنستان و آذربایجان برای برقراری آتش بس خواهد بود.

وزیر امور خارجه ارمنستان زهراب مونتساکانانیان و همتای آذربایجانی وی جیحون بایراموف در پی درگیری های مرگبار اعلام کردند که طی سه هفته منجر به تلفات هر دو طرف شد. تصمیم برای اقدام دوم برای صلح با مشورت وزیر امور خارجه روسیه ، سرگئی لاوروف ، كه اصرار بر پایبندی دو كشور به “توافق مسكو” داشت ، اتخاذ شد. و آذربایجان از زمان درگیری در 27 سپتامبر آغاز شد.

با این حال ، آتش بس کوتاه مدت بود و هر دو طرف یکدیگر را به دلیل نقض اولین آتش بس پیشنهادی وزارت خارجه روسیه مقصر می دانستند.

گزارش آسوشیتدپرس حاکی از آن است که دست کم 532 نفر از اعضای ارتش ارمنستان و آذربایجان در این اوج گیری اخیر بر سر منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی جان خود را از دست داده اند. در ادامه هر دو طرف یکدیگر را به گلوله باران کردن مناطق مسکونی متهم کردند که منجر به از دست رفتن جان غیرنظامیان شد.

درگیری قره باغ چیست؟

نبرد بر سر کنترل قره باغ کوهستانی در 27 سپتامبر سال جاری آغاز شد. در حالی که ارمنستان ادعا کرد چهار هلیکوپتر آذربایجانی سرنگون شده و 33 تانک و ماشین جنگی آذربایجانی توسط توپ خنثی شده است ، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان در ابتدا جزئیات زیادی از تلفات نظامی ارائه داد.

مطالب مشابه  بافندگان سنتی بنگلادش به دلیل رونق کارخانه ها توسط یک نخ آویزان می شوند "class =" ff-og-image-inserted "> در سوله های کوچک قلع در یک شهر خارج از داکا ، پایتخت بنگلادش ، دستگاه های چوبی با مهارت به کار رفته توسط یک گروه زن و مرد - برخی از کشورها آخرین بافندگان سنتی - همانطور که کارخانه های بزرگ تولید پوشاک گزینه های ارزان تری را از بین می برند. بافته های سنتی چند صد ساله این کشور بسیار مورد توجه بود ، به طوری که اشراف از آسیا و اروپا لباس های ماسلین عالی می پوشیدند. اما طی دو دهه گذشته ، بنگلادش با 4000 کارخانه تولید لباس برای شرکت های بزرگ خرده فروشی Primark و H&M به یکی از بزرگترین صادرکنندگان پوشاک آماده تبدیل شده است. باقیمانده بافندگان سنتی مانند 55- محمد طاهر یک ساله ، که آخرین خانواده اوست که شغل معروف یک بار را جشن گرفت. طاهر به پدربزرگم گفت: "پدربزرگ و پدربزرگ من بافنده بود و همه اجداد من در حال بافتن بودند." خبرگزاری فرانسه در حالی که با چند صنعتگر دیگر در روحیت پور ، شهری در 20 کیلومتری داکا ، در یک قلع حلبی نشسته بود. دو پسر طاهر ، روحیت پور را برای یافتن کار به پایتخت ترک کرده اند ، و تمایلی به انتخاب نوع هنر در حال مرگ ندارند. "هنگامی که جایزه گرفت" سه قرن پیش ، روحیت پور یکی از بزرگترین قطبهای منطقه در تولید ریه ها - سارافون های سنتی که توسط مردان استفاده می شود. در روهیت پور و روستاهای مجاور 4000 دستبافت وجود داشت که 12000 بافنده مشغول به کار بودند. چودوری عبدالرحمن ، تاجر محلی ، با یادآوری داستانهایی از پدر و عموهایش كه پارچه را برای عروسی خود خریده بودند ، گفت: یك ریه دستباف از روهیتپور "دارایی گرانبهای" بود. "حمیده حسین" مورخ در مورد منطقه تاریخی ای که اکنون به عنوان بنگلادش و ایالت بنگال غربی در هند شناخته می شود ، گفت. اکنون ، فقط دوازده بافنده - با میانگین سنی 50 سال - در روحیت پور باقی مانده اند و به گروه کوچکی از مشتریانی که هنوز مایل به جذب ریه های نرم و دست ساز هستند ، خدمت می کنند. "ریه های ما گران است محمد رفیق بافنده 45 ساله روحیت پور به خبرگزاری فرانسه گفت: "هنوز بعضی از مردم ما را به دلیل نرمی لباس دست ساز ترک نکرده اند. اما او اعتراف می کند که حرفه اش در حال نابودی است. اشتغال در این شهر تقریباً به ده کارخانه تولید پلاستیک ، منسوجات و جوت منتقل شده است که بیش از 10 هزار نفر در لیست حقوق دارند. "آنها (کارخانه ها) صنایع بافندگی با انرژی الکتریکی به ارزش صدها وی گفت: "آنها می توانند ریه ها و ساری ها را بسیار ارزان بسازند. ما از نظر قیمت نمی توانیم با آنها رقابت کنیم."

قره باغ قره باغ در آذربایجان قرار دارد اما از زمان جنگ بین همسایگان قفقاز جنوبی در آنجا در سال 1994 تحت کنترل نیروهای قومی ارمنی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *