برداشت منفی از چین به شدت در سراسر جهان افزایش می یابد: نظرسنجی

بررسی انجام شده در 14 کشور نشان داد که اکثر مردم دید نامطلوبی نسبت به چین دارند.

نظرسنجی انجام شده است از 10 ژوئن تا 3 آگوست در میان 14276 بزرگسال در 14 کشور از طریق تلفن. بر اساس یک نظرسنجی جدید از مرکز تحقیقات Pew که روز سه شنبه منتشر شد ، این درک منفی در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان به ویژه در استرالیا و انگلیس افزایش یافته است.

در استرالیا ، 81٪ گفتند که در گزارشی که توسط آسوشیتدپرس منتشر شده ، گفته شده است که نظر نامطلوب چین ، با افزایش 24 درصدی نسبت به سال گذشته ، افزایش می یابد.

این افزایش مربوط به تنش های بالاتر در روابط دو جانبه پس از استرالیا است فراخوان تحقیق بین المللی در مورد ریشه ویروس کرونا. در جبهه تجارت ، چین به تعلیق واردات گوشت گاو استرالیا ، وضع تعرفه های بالا بر جو از این کشور و شروع تحقیقات ضد دامپینگ برای واردات شراب استرالیا پاسخ داد.

غیر از استرالیا ، سایر کشورها نیز نشان دادند روند رو به بالا. کسانی که دیدگاه نامطلوبی نسبت به چین دارند 74٪ در انگلیس ، 19 درصد افزایش در مقایسه با سال گذشته ، 71 درصد در آلمان ، افزایش 15 واحد و 73 درصد در ایالات متحده ، 13 واحد افزایش دارند.

14 کشور مورد بررسی ایالات متحده ، کانادا ، بلژیک ، دانمارک ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، هلند ، اسپانیا ، سوئد ، انگلیس ، استرالیا ، ژاپن و کره جنوبی بودند. حاشیه خطای این نظرسنجی از 3.1 درصد در کره جنوبی تا 4.2 درصد در بلژیک متغیر بود.

در اکثر کشورهایی که مورد بررسی قرار گرفتند ، افرادی که سطح درآمد بالاتری داشتند به همان اندازه که دارای سطح درآمد پایین تر بودند احتمال دارد دیدگاه های منفی را نگه دارید دیدگاه های منفی در سطح تحصیلات نیز وجود داشت ، زیرا افرادی که دارای مدرک فوق دبیرستان یا بیشتر بودند به همان اندازه که دارای تحصیلات کمتری بودند ، از چین نظرات نامطلوبی داشتند.

بعلاوه ، در 9 کشور مورد بررسی اسپانیا ، آلمان بر اساس مرکز تحقیقات پیو ، نظرات منفی کانادا ، هلند ، ایالات متحده آمریکا ، انگلیس ، کره جنوبی ، سوئد و استرالیا به بالاترین سطح خود در 12 سال یا بیشتر از انجام این نظرسنجی در این کشورها رسیده است. < / p>

بسیاری از کشورهای دموکراتیک در سراسر جهان ، از جمله کشورهای مورد بررسی ، اوایل سال جاری چین را هنگام اجرای قانون جدید امنیت ملی در هنگ کنگ که منتقدان می گویند نقض حقوق وعده داده شده به مستعمره انگلیس سابق هنگام تحویل آن را محکوم کردند ، محکوم کردند. به قانون چین.

یکی از مهمترین عوامل در مورد شهرت چین در خارج از کشور ویروس کرونا بوده است. چین به دلیل عدم سرعت کافی در پاسخ اولیه و تلاش برای سرپوش گذاشتن در گزارش های اولیه ویروس مورد انتقاد قرار گرفته است.

این نظرسنجی نشان داد که اکثریت مردم دیدگاه منفی در مورد نحوه کنترل ویروس کرونا توسط چین دارند ، متوسط ​​61٪ در 14 کشور گفته چین با شیوع خوبی روبرو نشده است. حتی بیشتر پاسخ دهندگان 84٪ گفتند که ایالات متحده به خوبی با این شیوع مقابله نکرده است.

کسانی که معتقد بودند چین در مقابله با بیماری همه گیر ضعیف عمل کرده است ، احتمال دارد که کشور را از نظر منفی ببینند. < p> شهروندان در کشورهای مورد بررسی نیز به شی جین پینگ ، رهبر چین اعتماد ندارند ، با میانگین 78٪ گفت که آنها برای انجام کارهای درست در امور جهانی به او اعتماد ندارند.

فقط رئیس جمهور آمریکا دونالد شهرت ترامپ در میان نظرسنجی ها شهرت بدتری داشت ، با میانگین 83٪ گفت که آنها به او اعتماد ندارند.

ترامپ یکی از جدی ترین منتقدان چین بوده است ، و همچنان که تلاش می کند پکن را به دلیل ویروس کرونا متهم کند برای کاهش تأثیر ویروس در ایالات متحده ، که بالاترین تعداد کشته شده توسط Covid-19 در جهان را گزارش کرده است.

همچنین بخوانید: هند و چین روبرو: 72.500 اسلحه Sig سفارش سربازان مستقر در LAC در لاداخ

همچنین بخوانید: تصاویر ماهواره ای استتار چین و تاکتیک های فریب

888 را نشان می دهد 011000110888 برداشتهای منفی از چین به شدت در سراسر جهان افزایش می یابد: نظرسنجی