نیوزیلند بر سر رای گیری تاریخی ماری جوانا

تقسیم شده است

همه پرسی ماه آینده در مورد قانونی کردن حشیش تفریحی ، اختلاف نظر را در نیوزیلند با اختلاف نظر سیاستمداران حزب حاکم قبل از انتخابات عمومی که در آن از مشاجره وجود دارد ، تقسیم کرده است. در صورت تصویب ، نیوزیلند تنها سومین کشور جهان پس از اروگوئه و کانادا است که مصرف و فروش حشیش را برای بزرگسالان قانونی می کند و اولین کشور در آسیا و اقیانوسیه است. همه پرسی همراه با انتخابات عمومی 17 اکتبر برگزار می شود که نخست وزیر نخست وزیر Jacinda Ardern به دنبال یک دوره دوم است.

آردرن یکی از محبوب ترین گزینه ها برای پیروزی در انتخابات است اما نظرات در مورد همه پرسی به شدت تقسیم شده است – 49.5٪ از پاسخ دهندگان در یک نظرسنجی سراسری Horizon Research در اوایل ماه جاری اظهار داشتند که طرفدار قانونی شدن حشیش هستند در حالی که 49.5٪ مخالف بودند و 1٪ هیچ پاسخی ندادند.

“این فرصتی است که به دست می آوریم. هیچ رأیی سیستم فعلی را محاصره خواهد کرد و سیاستمداران را به وحشت اندازد. ” در مورد اینکه آیا او از این تغییر حمایت می کند ، ادعا می شود که نمی خواهد در تصمیم گیری تأثیر بگذارد.

بر اساس این لایحه پیشنهادی ، خرده فروشان مجاز شاهدانه می توانند هر روز تا 14 گرم شاهدانه به ازای هر نفر بفروشند ، مشتریان بالای 20 سال. این امکان را برای افراد فراهم می کند که شاهداب را در ملک شخصی یا مکان های دارای مجوز مصرف کنند و دو گیاه پرورش دهند.

با رای مثبت می توان بازار جدیدی را در نیوزیلند برای صنعت جهانی 100 میلیارد دلار ماری جوانا گشود. ، که سالانه 1.5 میلیارد دلار NZ (981.75 میلیون دلار) در کشور ارزش گذاری می شود. انتظار می رود با علف هرز جدید به بازار منتقل شوند محصولات ذوب شده.

گزارشی به سفارش دولت گفته است كه بیش از 400 فروشگاه خرده فروشی می توانند برای تهیه حدود 49.7 تن محصولات شاهدانه مصرفی هر ساله در نیوزیلند ظاهر شوند.

حامیان رأی مثبت می گوید که تنظیم حشیش به بازار سیاه پایان می دهد و محکومیت های مواد مخدر را که به طور نامتناسبی در میان جامعه مائوری حاشیه نشین و بومی بالاتر است ، ساقط می کند.

تمیز ماندن

مبارزان علیه قانونی کردن ماری جوانا ، که شامل برخی از م institutionsسسات اعتقادی است ، این ادعاها را رد می کنند.

“بازار سیاه باقی خواهد ماند و بازار قانونی جدید 400 فروشگاه در سراسر کشور ظاهر می شود ، و سپس بسیاری از مردم در حیاط خانه خود گیاه شاهدانه می کارند. باور در این سناریو کاهش مصرف حشیش دشوار است. “، آرون ایرونساید ، سخنگوی کمپین” بگو نه به دپ “بگو.

تحلیلگران می گویند با توجه به همه نظرسنجی های اخیر پیروزی راحت در انتخابات برای اردرن به دلیل جفری میلر ، تحلیلگر سیاسی در این زمینه ، گفت: “برای موفقیت خود در مدیریت ویروس کرونا ، او نمی خواهد وارد سایر موضوعات شود.” “او فقط نمی خواهد در مورد مسئله دیگری غیر از ویروس کرونا صحبت کند.” پروژه دموکراسی.

“فقط به نفع کارگران نیست که در مورد حشیش صحبت کنیم … هیچ واژگونی وجود ندارد”.

حزب کارگر اردرن در یک ائتلاف با سبزها و نیوزیلند اول. سبزها همه پرسی حشیش را شرط حمایت خود از اردرن در سال 2017 قرار دادند.

با این حال رهبر 40 ساله هنگام مبارزات انتخاباتی در سراسر کشور ، موضوع حشیش را به طول اسلحه حفظ کرده است.

حزب مخالف اصلی حزب ملی گفته است که به قانونی کردن حشیش رای خواهد داد و آردرن را به چالش کشید تا موضع خود را فاش کند.

بل بنیاد NZ مواد مخدر گفت که در رهبری سیاسی در این زمینه شکست خورده است.

“در حالی که در نهایت همه پرسی رأی دادن به مردم نیوزلند است ، اما بسیاری از رای دهندگان می خواهند وزیر ارشد یا حتی خود نخست وزیر در مورد اینکه چرا این لایحه را به شیوه خود نوشتند صحبت کند” گفت.