نخست وزیر نیوزیلند Jacinda Ardern برای دوره دوم

سوگند یاد کرد

نخست وزیر نیوزیلند ، جاسیندا آردرن ، جمعه برای دومین بار سوگند یاد کرد ، زیرا نتایج نهایی انتخابات نشان داد پیروزی بزرگ وی حتی بیشتر از گذشته بود فکر.

جاسیندا آردرن و وزرایش در مراسمی در مجلس دولت ولینگتون سوگند اداری خود را به زبان انگلیسی و مائوری دادند.

“من به راحتی می گویم که نشستن در این میز Aotearoa است نیوزیلند ، “گفت اردرن ، با اشاره به تیم جمع شده خود ، كه در آن زنان و مائوری ها به شدت نمایندگی می كنند.

” آنها در مجموع طیف وسیعی از دیدگاه های مختلف ، استعدادهای بزرگ ، تجربیات بسیار زیاد و همانطور که انتظار دارید نشان می دهند در هر زمان بحران ، تعهد زیادی برای خدمت به این کشور است. “

نیوزیلند به جایزه دادن نخست وزیر Jacinda Ard رأی داد شنبه یک دوره دوم ریاست جمهوری است. نخست وزیر حزب کارگر لیبرال آردرن با کسب 49 درصد آرا در مقایسه با 27 درصدی که توسط رقیب اصلی خود ، حزب محافظه کار ملی ، به دست آورده است ، یک مأموریت تاریخی را بدست آورد.

در واقع ، این اولین حزب است. از زماني كه نيوزيلند 24 سال پيش يك سيستم راي گيري متناسب را اجرا كرد ، يك حزب واحد (حزب كارگر) اكثريت آراي پارلمان را به دست آورد. جاسیندا آردرن در سال 2017 هنگامی که حزب کارگر وی با دو حزب دیگر به اتحاد پیوست ، به عنوان شغل برتر انتخاب شد.

این بار ، حزب کارگر می تواند به راحتی و به تنهایی یک دولت را تشکیل دهد ، اولین بار برای حزب در 50 سال حزب سبز حزب متحد آن 7.5 درصد از رای دهندگان را به دست آورد در حالی که حزب آزادیخواه ACT موفق شد سهم آرا its خود را به 8 درصد افزایش دهد. در همان زمان ، معاون نخست وزیر وینستون پیترز و حزب اول او در نیوزیلند رأی دادند.

در طول انتخابات سال 2020 ، نیوزیلندی ها همچنین در مورد دو موضوع اساسی رأی دادند – آیا ماری جوانا و اتانازی را قانونی می دانند یا خیر. نتایج هر دو همه پرسی در تاریخ 30 اکتبر اعلام خواهد شد.

ما تصمیم گرفتیم که پادزهر عدم اطمینان باشند: Jacinda Ardern

نخست وزیر نخست وزیر ، در سخنرانی پیروزی خود ، خطاب به طرفداران خود در اوکلند گفت: ، “این یک انتخابات عادی نبوده است و یک زمان عادی هم نبوده است. پر از عدم اطمینان و اضطراب است و ما تصمیم گرفتیم که پادزهری برای آن باشیم.”

آسوشیتدپرس به نقل از اردرن گفت ، “ما در جهانی با قطبیت رو به رشد زندگی می کنیم ، مکانی که هر روز بیشتر مردم توانایی دیدن دیدگاه یکدیگر را از دست داده اند. من فکر می کنم در این انتخابات ، نیوزیلندی ها نشان داده اند که این ما نیستیم. “

(با ورودی های AFP)