نیروهای کره شمالی مفقود شده کره جنوبی را کشتند و سپس بدن را سوزاندند: سئول

یک مقام شیلات کره جنوبی که این هفته مفقود شده بود قبل از اینکه توسط نیروهای نظامی کشته شود در قایق گشت کره شمالی مورد بازجویی قرار گرفت ارتش کره جنوبی روز پنجشنبه گفت ، بدن او را در روغن غوطه ور کرده و آن را به آتش کشید.

ارتش کره جنوبی گفت شواهد حاکی از آن است که این مرد قصد داشت به سمت شمال حرکت کند ، زمانی که گزارش شد از قایق ماهیگیری مفقود شده است. روز دوشنبه در حدود 10 کیلومتری جنوب خط شمالی شمال (NLL) ، یک مرزبندی مناقشه برانگیز کنترل نظامی که به عنوان مرز دریایی بین کره شمالی و کره جنوبی عمل می کند.

دلیل دقیق این مقام 47 ساله ای که مورد اصابت گلوله قرار گرفت مشخص نیست اما نیروهای کره شمالی ممکن است تحت دستورات ضد ویروس کرونا ، ارتش کره جنوبی عمل کرده باشند گفت.

ارتش با استناد به منابع اطلاعاتی گفت که به نظر می رسد مرد ناشناس قبل از اعدام با “دستور مقام عالی” در قایق کره شمالی مورد بازجویی قرار گرفته است.

ارتش جنوب با ماسک های گاز ، جنازه را در روغن غوطه ور کرده و آن را به آتش کشیدند.

“ارتش ما چنین وحشیانه را به شدت محکوم می کند ، و به شدت از کره شمالی می خواهد توضیحاتی ارائه دهد و افرادی را که مجازات می شوند مجازات کند. “، ژنرال آن یانگ هو ، مسئول عملیات در ستاد مشترک ارتش ، در یک جلسه توجیهی گفت.

فرمانده نظامی ایالات متحده در کره جنوبی در این ماه گفت که به نیروهای کره شمالی اعطا شده است” دستورات shoot-to-kill ”برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا به کشور.

در ماه ژوئیه ، مردی که سه سال پیش به کره جنوبی مهاجرت کرده بود ، هنگامی که از مرزهای تحت نظارت شدید عبور کرد ، باعث ترس ویروس کرونا شد. کره شمالی ، که می گوید هیچ موردی از بیماری نداشته است.

ورود وی مقامات کره شمالی را مجبور به یک شهر مرزی را از بین ببرید و هزاران نفر را به دلیل ترس از ویروس کرونا ویروس قرنطینه کنید ، هرچند بعداً سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد نتایج آزمایش وی بی نتیجه است.

هفته گذشته ، پلیس کره جنوبی یک متخلف را دستگیر کرد که آنها گفت که با ورود به یک سایت آموزش نظامی در شهر مرزی Cheorwon کره جنوبی سعی در بازگشت به کره شمالی داشته است.

همچنین بخوانید | اندیشکده آمریکایی می گوید حامل موشکی احتمالی دیده شده در تمرین رژه کره شمالی
همچنین بخوانید | کره شمالی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، دستورات شلیک برای کشتن را صادر می کند: