جو بایدن در مورد اظهارات “آلودگی هوا در هند” دونالد ترامپ

می گوید: “نه این که شما در مورد دوستان صحبت می کنید”.

معاون رئیس جمهور پیشین ایالات متحده و نامزد انتخابات ریاست جمهوری حزب دموکرات جو بایدن دونالد به عنوان رئیس جمهور انتقاد کرد اظهار نظر در مورد آلودگی هوا هند. بایدن گفت که او و همسر نامزدش کمالا هریس برای همکاری آمریکا و هند بسیار ارزش قائل هستند.

بایدن گفت عمیقا برای هند همکاری می کنید ، بایدن می گوید

“رئیس جمهور ترامپ تماس گرفت هند “پلید”. نه این است که شما چطور در مورد دوستان صحبت می کنید و نه چگونگی حل چالش های جهانی مانند تغییر آب و هوا. .

رئیس جمهور ترامپ هند را “کثیف” خواند.

اینگونه نیست که شما در مورد دوستان صحبت کنید – و این نه KamalHarris و من برای همکاری ما بسیار ارزش قائل هستیم – و احترام را در مرکز سیاست خارجی خود قرار خواهیم داد. https://t.co/TKcyZiNwY6

– جو بایدن (JoeBiden) 24 اکتبر 2020

اوایل روز پنجشنبه ، دونالد ترامپ گفته بود ، “به چین نگاه کنید ، چقدر کثیف است. به روسیه نگاه کنید. به هندوستان نگاه کنید. هوا کثیف است. “ترامپ این اظهارات را در آخرین مناظره ریاست جمهوری با بایدن در نشویل ، تنسی بیان کرد.

” من و کامالا هریس به شدت برای همکاری خود ارزش قائل هستیم و احترام را در مرکز خارجی خود قرار خواهیم داد سیاست ، “بایدن روز شنبه در توییتی گفت که در آخرین شماره هفته نامه قومی هند غرب مجدداً توئیت کرد.

زمینه بایدن برای مشارکت هند و آمریکا

” اوباما -بایدن در مقاله نوشت: “سالهای بایدن از بهترین سالهای ما بین دو کشور بوده است. دولت بایدن-هریس بر اساس این پیشرفت بزرگ پیشرفت خواهد کرد و حتی کارهای بیشتری انجام خواهد داد. ما می توانیم و باید متحدان طبیعی باشیم.” .

“به همین دلیل است که در صورت انتخاب رئیس جمهور ، آنچه را که مدتهاست خواسته ام ادامه می دهم: ایالات متحده و هند با هم در برابر تروریسم به تمام اشکال آن خواهند ایستاد و با هم همکاری می کنند تا منطقه ای از صلح و ثبات را گسترش دهند که در آن نه چین و نه هیچ کشور دیگر همسایگان خود را تهدید نمی کند. “

” ما بازارها را باز خواهیم کرد و طبقه متوسط ​​را در هر دو کشور رشد خواهیم داد ایالات متحده و هند ، و با چالش های بین المللی دیگر مانند تغییر آب و هوا ، بهداشت جهانی ، تروریسم فراملی و گسترش سلاح های هسته ای روبرو می شوند. “بایدن گفت.

بایدن درک بهتری از جامعه ما دارد ، به گفته هند – آمریکایی ها

جامعه آمریکایی-هندی در ایالات متحده گفته است که جو بایدن “ارتباط عمیقی” با آنها دارد.

“بایدن دیوالی را با رئیس جمهور (سابق) جشن گرفت اوباما در کاخ سفید و در محل اقامت خود. معاون سابق رئیس جمهور ارتباط عمیقی با جامعه هندوآمریکایی و هند دارد. بایدن ارزش های آمریکای هند و هند را درک می کند. وی در Op-ed اخیر خود از چگونگی ارتباط عمیق خود با جامعه هند و ارزشهای جامعه هند با ما در میان می گذارد “، خبرگزاری PTI به نقل از Ajay Jain Bhutoria ، یک کارآفرین مستقر در دره سیلیکون.

اشاره به در آخرین مناظره ریاست جمهوری بین ترامپ و بایدن در روز جمعه ، بوتوریا گفت که رئیس جمهور هند را در صحنه جهانی انتقاد کرد.

“جامعه می فهمد که دوست واقعی هند کیست ، چه کسی دشمن است. ترامپ دشمن است. اخیراً در مرحله بحث و گفت: شما نمی توانید به شماره های Covid-19 هند اعتماد کنید و هند کثیف است. وی برنامه ویزای H1 را به حالت تعلیق درآورد ، معاملات تجاری با هند را به خطر انداخت و از (نارندرا نخست وزیر هند) دوستی مودی برای فقط به عنوان فرصت های عکس ، “مطابق PTI ادعا کرد.

آدیتی پال با دسی بلو ، گروهی از آمریکای های جنوب آسیا ، گفت که این جامعه همیشه بایدن را به عنوان دوست هند می شناخته است.

“هفت سال پیش ، به عنوان معاون رئیس جمهور ، به رهبران تجارت در بمبئی گفت كه مشاركت آمریكا و هند است رابطه تعیین کننده قرن بیست و یکم بود. وی به عنوان سناتور در تصویب توافق هسته ای مدنی هند نقش مهمی داشت. و در زمان دولت اوباما و بایدن بود که دو کشور بهترین سالهای خود را برای روابط هند و آمریکا دیدند. انتخاب جو از كامالا هریس همچنین به ما مهاجرانی از هند احساس غرور می دهد. “به پال گفت PTI. وی به PTI گفت: “وقتی نارندرا مودی به نخست وزیری رسید ، اوباما بایدن از او استقبال كرد و زمینه های اقتصادی و ویزا را برای دانشجویان و جهانگردان فراهم كرد. ویزاهای H1 بسیار لیبرال شدند و هند بیشترین بهره را از آن برد.” بات گفت ، “من معتقدم تیم بایدن-كامالا برای روابط هند و آمریكا بسیار عالی خواهد بود و اقتصاد هر دو كشور رونق خواهد گرفت.” / با توجه به ورودی های PTI)

>