OpenAI به کاربران تا 20000 دلار برای گزارش اشکالات پیشنهاد می دهد

این پیشنهاد توسط برنامه OpenAI Bug Bounty به صورت آنلاین اعلام شد. پیش از این، ChatGPT در ایتالیا به دلیل مشکوک به نقض قوانین حفظ حریم خصوصی ممنوع شد و باعث شد تنظیم‌کننده‌های سایر کشورهای اروپایی به مطالعه دقیق‌تر خدمات هوش مصنوعی مولد بپردازند.

رویترز

دهلی نو،به روز شده: 12 آوریل 2023 06:53 IST

OpenAI به کاربران تا 20000 دلار برای گزارش اشکالات پیشنهاد می دهد

یک عکس فایل از OpenA1، ChatGPT (اعتبار: AP)

توسط رویترز: OpenAI، شرکتی که پشت ربات‌های چت چت GPT قرار دارد، روز سه‌شنبه اعلام کرد که به کاربرانی که آسیب‌پذیری‌های سیستم‌های هوش مصنوعی خود را گزارش می‌کنند تا سقف ۲۰ هزار دلار پیشنهاد می‌دهد.

برنامه OpenAI Bug Bounty که در روز سه‌شنبه منتشر شد، بر اساس شدت اشکالاتی که گزارش می‌کنند، به افراد جوایزی ارائه می‌دهد که از 200 دلار برای هر آسیب‌پذیری شروع می‌شود.

شرکت‌های فناوری اغلب از برنامه‌های پاداش باگ برای تشویق برنامه‌نویسان و هکرهای اخلاقی برای گزارش اشکالات در سیستم‌های نرم‌افزاری خود استفاده می‌کنند.

با توجه به جزئیات مربوط به پلتفرم پاداش باگ Bugcrowd، OpenAI از محققان دعوت کرده است تا برخی از عملکردهای ChatGPT و چارچوب نحوه ارتباط سیستم های OpenAI و به اشتراک گذاری داده ها با برنامه های شخص ثالث را بررسی کنند.

این برنامه حاوی محتوای نادرست یا مخرب تولید شده توسط سیستم های OpenAI نیست.

این اقدام چند روز پس از آن صورت می گیرد که ChatGPT در ایتالیا به دلیل نقض مشکوک قوانین حریم خصوصی ممنوع شد و باعث شد که تنظیم کننده ها در سایر کشورهای اروپایی خدمات هوش مصنوعی مولد را با دقت بیشتری مطالعه کنند.

ChatGPT MSFT.O OpenAI با پشتیبانی شرکت مایکروسافت، که از زمان راه اندازی خود در ماه نوامبر، جهان را با طوفانی فراگرفته است، برخی از کاربران را با پاسخ های سریع به سوالات شگفت زده کرده و با عدم دقت باعث ناراحتی دیگران شده است.