Oppn بریتانیا خواستار توقف کمک‌های مالی سرمایه‌دار برنج کاران چانانا به حزب محافظه‌کار در میان حملات ED شد.

توسط میز جهانی هند امروز: حزب مخالف کارگر بریتانیا خواستار مسدود شدن پول اهدایی یک سرمایه دار برنج هندی به حزب محافظه کار حاکم شده است زیرا او توسط اداره اجرا (ED) به دلیل اتهامات کلاهبرداری و پولشویی تحت تحقیق است.

کاران چانانا، رئیس برند جهانی برنج امیرا، به دلیل ادعاهایی مبنی بر اینکه ده‌ها میلیون پوند از وام‌های بانکی به‌طور غیرقانونی به شرکت‌های پوسته منتقل شده است، تحت بازجویی قرار دارد. خبرگزاری PTI گزارش داد چانانا به این ادعاها پاسخی نداده است.

چانانا یکی از اهداکنندگان برجسته محافظه‌کاران است که از سپتامبر 2019 بیش از 220000 دلار از طریق شرکت بریتانیایی‌اش، Amira G. Foods به این حزب داده است. او توسط ED به دلیل ادعاهایی مبنی بر اینکه وام‌های بانکی به‌طور غیرقانونی به نهادهای پوسته منحرف شده‌اند، مورد تحقیق قرار گرفته است.

مارگارت هاج، یکی از نمایندگان ارشد حزب کارگر و رئیس گروه پارلمانی همه احزاب (APPG) در مورد مبارزه با فساد و مالیات مسئول به گاردین گفت: “توری ها بیش از حد به کمک های مالی بزرگ وابسته بوده اند و بررسی های لازم را انجام نداده اند. آنها باید اکنون با قانون جدید مجبور به انجام این کار شود.»

این اقدام حزب کارگر بریتانیا پس از آن صورت گرفت که ED در 2 مه عملیات جستجو را در 21 مکان در هند مرتبط با Chanana، شرکت هندی Amira Pure Foods و سایر احزاب تحت قانون جلوگیری از پولشویی انجام داد.

هنوز اتهاماتی در این پرونده مطرح نشده است زیرا ED می گوید تحقیقات بیشتر در حال انجام است.

تحقیقات نشان داد که متهمان در همدستی با یکدیگر و همچنین سایر اشخاص مرتبط/غیر مرتبط، وجوه قرض الحسنه مورد تحریم کنسرسیوم بانک‌ها را از طریق واریز وجوه قرض الحسنه به حساب اشخاص مختلف پوستی تحت عنوان تجارت واقعی به طور غیرقانونی انتقال داده‌اند. در بیانیه ED آمده است.

«همچنین مشخص بود که Karan A Chanana به یک حزب سیاسی اهدا کرده است [the] در این بیانیه افزوده شده است که از سال 2019 در بریتانیا، در حالی که نهاد متهم خود در بازپرداخت وام‌ها کوتاهی کرده بود.

Amira Nature Foods در اکتبر 2012 در بورس اوراق بهادار نیویورک فهرست شد و متخصص برنج باسماتی هندی است که در دامنه‌های هیمالیا رشد می‌کند. Chanana، رئیس و مدیر اجرایی آن، کسب و کار را از دفتر مرکزی خود در برج طلا در دبی اداره می کرد، در حالی که ثبت شرکت رسمی آن در جزایر ویرجین بریتانیا بود.

طبق پرونده های شرکتی، شرکت های تابعه آن عبارتند از Amira Pure Foods در هند، که اکنون در دست بررسی است، و Amira G. Foods در بریتانیا.

تحقیقات در هند به دنبال آن صورت می گیرد که کنسرسیومی از بانک ها به ریاست بانک کانارا گزارشی را در نوامبر 2020 به دفتر تحقیقات مرکزی (CBI) ارائه کردند که ادعا می کرد کلاهبرداری بانکی دارد.

(با ورودی های PTI)