بیش از 30،000 مورد ویروس کرونا ، 700 مرگ ناشی از 18 تجمع ترامپ در سال 2020: مطالعه استنفورد

بیش از 30،000 مورد تایید شده ویروس کرونا و بیش از 700 مورد مرگ ممکن است ناشی از حدود 18 تجمع انتخاباتی توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده باشد ، یک مطالعه نشان داده است.

جوامع هزینه های زیادی را برای تجمعات ترامپ پرداخته اند: مطالعه

مطالعه دانشگاه استنفورد با عنوان “تأثیر جلسات گروه های بزرگ در گسترش COVID-19: مورد تجمعات ترامپ ، تأکید می کند که جوامعی که در آن تجمعات ترامپ برگزار شده است “از نظر بیماری و مرگ قیمت بالایی پرداخت کرده اند.”

تحقیقات نتیجه می گیرد که 18 تجمع توسط ترامپ بین 20 ژوئن و 22 سپتامبر برگزار شد “در نهایت منجر به بیش از 30،000 مورد تأییدی تدریجی Covid-19 شد” و “احتمالاً منجر به بیش از 700 مرگ شد” ، که ممکن است لزوما در میان شرکت کنندگان نبوده باشد ، خبرگزاری PTI گزارش داد. < / p>

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا هنگام یك برنامه مبارزات انتخاباتی در فرودگاه منطقه ای اسمیت رینولدز در وینستون سالم ، كارولینای شمالی ، آمریكا ، 8 سپتامبر سال 2020 (عکس: رویترز)

“تجزیه و تحلیل ما به شدت از هشدارها و توصیه های مقامات بهداشت عمومی در مورد خطر انتقال Covid-19 در اجتماعات گروه های بزرگ پشتیبانی می کند ، به ویژه هنگامی که میزان انطباق با دستورالعمل های مربوط به استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی کم است. جوامعی که در آنها تجمع های ترامپ برگزار شد از نظر بیماری و مرگ هزینه های زیادی را پرداخت کردند. “محققان در این تحقیق گفتند.

جو بایدن با انتقاد از ترامپ نسبت به این مطالعه

در واکنش به پست توئیتر درباره این مطالعه ، جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات گفت: “رئیس جمهور ترامپ به شما اهمیتی نمی دهد. او حتی به طرفداران خود نیز اهمیت نمی دهد.”

رئیس جمهور ترامپ به شما اهمیتی نمی دهد. او حتی به طرفداران خودش هم اهمیت نمی دهد. https://t.co/HUbImXyRtY

– جو بایدن (JoeBiden) 1 نوامبر 2020

در این مطالعه که روز جمعه منتشر شد ، اشاره شده است که بیش از 8.7 میلیون آمریکایی با Covid-19 منقبض شده اند ، در نتیجه بیش از 225000 مرگ.

گردهمایی ها به عنوان “رویدادهای فراگیر” عمل می کند: مطالعه

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) به افراد بزرگ PTI گزارش داد ، رویدادها ، به ویژه در مناطقی که شرکت کنندگان از نقاب استفاده نمی کنند یا فاصله اجتماعی ندارند ، خطر قابل توجهی برای سرایت بیشتر است.

“دلیلی وجود دارد که ترس از چنین اجتماعاتی به عنوان” رویدادهای فراگیر “داشته باشد ، به شدت تلاش برای کنترل بیماری همه گیر را تضعیف می کند. “

محققان گفتند هدف از این تحقیق روشن کردن این موضوعات با مطالعه تأثیر تجمعات انتخاباتی است که توسط مبارزات انتخاباتی ترامپ بین 20 ژوئن و 30 سپتامبر.

ویژگی های تظاهرات ترامپ

این تحقیق می گوید که “تظاهرات ترامپ دارای چندین وجه تمایز است. ویژگی هایی که خود را به این تحقیق وام می دهند “. در زیر ویژگی هایی که این مطالعه برجسته می کند آورده شده است:

 • تعداد شرکت کنندگان در راهپیمایی های ترامپ هزاران نفر و گاه ده ها هزار نفر است.
 • مجموعه رویدادهای مهم انتخاباتی ترامپ به راحتی مشخص می شود. در این مطالعه آمده است: “ما می دانیم كه آیا مبارزات انتخاباتی ترامپ در هر شهرستان تظاهراتی انجام داده است یا خیر. این ویژگی به ما اجازه می دهد بین شهرستانهای” تحت درمان “و” درمان نشده “تمایز قائل شویم.”
 • وقایع در روزهای مشخص . این تجمع ها نه در یک شهرستان معین تکرار شد و نه در چندین روز ادامه یافت. ترامپ گفت: “این ویژگی به ما امکان می دهد تا اثرات گردهمایی های فردی را ارزیابی کنیم.”
 • محققان خاطرنشان کردند که این تجمع ها از نظر جغرافیایی همه گیر نبوده اند
 • میزان انطباق با دستورالعمل های مربوط به استفاده از ماسک ها و فاصله های اجتماعی “تا حدی کم بود زیرا کارزار انتخاباتی ترامپ خطر ابتلا را کم اهمیت می داند.

  این ویژگی خطر تبدیل شدن یک تجمع به” یک رویداد گسترده “را افزایش می دهد.

  محققان گفتند که PTI گزارش داد که برای درک تأثیرات پس از آن در جوامع مربوطه ، تجزیه و تحلیل آنها شامل 10 هفته بعد از تجمع برای هر رویداد است.

  “روش ما بر اساس مجموعه ای از مدل های رگرسیون ، یکی برای هر رویداد ، که روابط بین نتایج پس از رویداد و ویژگی های قبل از رویداد را شامل می شود ، از جمله جمعیت شناسی و مسیر موارد Covid-19 ، در شهرستان های مشابه. “

  (با ورودی از PTI)