پاکستان پس از گزارش های مربوط به آدم ربایی رئیس پلیس سند

، شایعات مربوط به “جنگ داخلی” را سرگرم می کند

سرلشکر ارتش پاکستان ژنرال قمر جاوید باجوا دستور بازجویی درباره ادعای ربودن رئیس پلیس سند را صادر کرد تا وی را مجبور کند تا دستور دهد دستگیری داماد نخست وزیر اسبق تبعید نواز شریف از اتاق هتل وی در کراچی.

تحقیق به دستور رئیس ارتش این کشور پس از ادعای سیاستمداران محلی مبنی بر اینکه مقام ارشد پلیس استان سند انجام شد ، مشتاق احمد ماهار ، روز دوشنبه توسط نیروهای شبه نظامی ربوده شده بود ، که وی را مجبور به امضای دستور بازداشت رهبر مخالف کرد ، طبق گزارش رویترز.

داماد نواز شریف محمد صفدر ، یک عضو حزب لیگ مسلمانان پاکستان (PML-N) روز دوشنبه در پی اعتراض در کراچی دستگیر شد.

در میان رئیس من که فرمانده سپاه کراچی را به “جستجوی سریع شرایط” هدایت می کند ، در توئیتی از طرف The International Herald ادعا شد که “یک جنگ داخلی” در کراچی آغاز شده است.

بخوانید: مخالفت پاکستان می خواهد نه فقط برکناری عمران خان بلکه با استقرار

“جنگ داخلی در پاکستان. درگیری بین پلیس کراچی و ارتش پاکستان گزارش شده است. این گزارش اما از سوی منابع موثق تاکنون تأیید نشده است. “آتش سوزی شدید بین ارتش پاکستان و پلیس سند در کراچی پس از تلاش ارتش پاکستان برای بازداشت یک سرپرست پلیس سند ، خانم آفتاب انور . 5 افسر ارتش پاکستان در حین شلیک جان خود را از دست دادند. “خبرگزاری PTI گزارش داد ، رئیس ارتش در روز سه شنبه تحقیق در مورد شرایط را برای تعیین واقعیت ها و ارائه گزارش در اسرع وقت انجام داد. < / p>

“با توجه به حادثه کراچی ، COAS فرمانده سپاه کراچی را راهنمایی کرده است تا بلافاصله در مورد شرایط تحقیق کند تا واقعیت ها را تعیین و در اسرع وقت گزارش کند” ، بیانیه صادر شده توسط روابط عمومی بین خدمات ( ISPR) گفت.

بخوانید: پس از گوجرانوالا ، مخالفان پاکستان تجمع گسترده ای علیه عمران خان نخست وزیر در کراچی انجام دادند

این بیانیه پس از بیلاوال بوتو ، رئیس PPP- صادر شد- زرداری در یک کنفرانس مطبوعاتی خواستار آن شد که رئیس ارتش و رئیس ISI برای تحقیق در این زمینه درخواست کنند زیرا سپاه مرزی شبه نظامی ، تحت کنترل ارتش ، متهم شد که پلیس را مجبور به دستگیری صفدر کرده است.

صفدر ، افسر بازنشسته ارتش پاکستان و همسرش ، مریم ناوا ، معاون رئیس PML-N z ، برای شرکت در تجمع جنبش دموکراتیک پاکستان (PDM) در کراچی بودند ، هنگامی که وی به اتهام بی احترامی به مقبره بنیانگذار محمد علی جناح ، از هتل آنها دستگیر شد. پس از آن وی با قرار وثیقه آزاد شد.

پس از شکستن قفل در ، پلیس ادعا شد که پلیس به زور وارد اتاق آنها در هتل شد.

این حادثه دولت استانی حزب مردم پاکستان (PPP) را ترک کرد. ) قرمز در حالیکه این زوج مهمان آنها در کراچی بودند ، جایی که رئیس PPP و مریم طبق یک گزارش ، به طور مشترک در یک گردهمایی سیاسی علیه دولت در یکشنبه شب سخنرانی کردند.

افسران عالی رتبه سند پلیس در مرخصی

حداقل 13 افسر عالی رتبه پلیس سند تصمیم گرفته اند در اعتراض به نحوه “تمسخر” نیرو در حادثه دستگیری به مرخصی بروند از صفدر ، PTI گزارش داد.

بر اساس این گزارش ، افسران ارشد گفتند که “برای بیرون آمدن از شوک حادثه ناگوار” می خواهند به مرخصی با درآمد بروند.

” قسمت اخیر ثبت FIR علیه کاپیتان (R) صفدر که در آن فرماندهی عالی پلیس نه تنها مورد تمسخر و بدرفتاری قرار نگرفته است ، بلکه همه رده های سند h پلیس ضعیف شده و شوکه شده است. “

در نامه های افسران آمده است:” در چنین شرایط استرس زا برای من بسیار دشوار است که وظیفه خود را به روشی حرفه ای انجام دهم. “/ p>

(با ورودی های رویترز ، PTI)

همچنین بخوانید | آیا دولت عمران خان از اعتراضات مخالفان در پاکستان زنده خواهد ماند؟

همچنین بخوانید | پاکستان شاهد احیای نگران کننده گروههای تروریستی در سراسر کشور

همچنین تماشا کنید | پاکستان در تلاطم