دادگاه پاکستان پرونده پیوند علیه معتمد نخست وزیر خان ، خانواده رئیس PML-N

آژانس تحقیقات فدرال اکنون از اقدام علیه دوست نخست وزیر پاکستان عمران خان ، جهانگیر خان طارین جلوگیری کرده است و خانواده رئیس PML-N شهباز شریف در یک کلاهبرداری شکر به ارزش بیش از 400 میلیارد روپیه. این اقدام توسط دادگاه پاکستان در روز پنجشنبه انجام شد.

دادرسی دادگاه عالی لاهور شامل دادگستری شهید کریم و ساجد محمود ستی پرونده ای را که کمیسیون امنیت و تبادل پاکستان علیه کارخانه های تولید قند JDW تشکیل داده بود ، شکسته است. و کارخانه های تولید خمیر فاروقی از کارخانه های قند تارین و العربیه از خانواده شهباز بر اساس “بی عدالتی رویه ای و به دلیل یک عمل دیکته شده”.

“SECP می تواند طبق قانون مجدداً شروع به کار کند” گفت.

تارین و شهباز در برابر اقدامات متعدد SECP و FIA در کلاهبرداری قند به دادگاه عالی مراجعه کردند. دادگاه مشاهده کرد که اطلاعیه های فراخوان FIA به صاحبان و کارکنان کارخانه های قند مورد نظر اشاره ای به گزارش کمیسیون تحقیق قند ندارد و بر اساس اطلاعات موجود در مورد تیم تحقیق در مورد پولشویی و مالی یا کلاهبرداری شرکتی.

دادخواست دهندگان گفتند که کمیسیون تحقیق ادعاهای بی اساس در مورد ارتکاب کلاهبرداری شرکت های بزرگ در کارخانه های تولید قند آنها را مطرح کرده است. پس از آنكه دولت گزارش كمیسیون تحقیق شكر را كه بسیار شیفته است سال گذشته علنی كرد كه اسامی بازیگران مختلفی از جمله تارین و خسرو بختیار را كه از بحران قند سود برده بودند ، فاش كرد. هفته گذشته تارین بازگشت و گفت كه وی برای معالجه پزشكی خود به لندن رفته و دولت را به طور منظم در این باره آگاه كرده است. “Tareen said.