پاکستان: نواز شریف نخست وزیر پیشین خواست تا 24 نوامبر در پرونده پیوند

در دادگاه حاضر شود

نواز شریف ، نخست وزیر سابق پاکستان خواسته شده تا 24 نوامبر در دادگاه حاضر شود تا از اعلام شدن جلوگیری کند “مجرم اعلام شده”. دادگاه پاکستان از طریق تبلیغات روزنامه درخواست تجدید نظر کرد. این امر پس از آن صورت می گیرد که نخست وزیر سه بار سابق از دریافت حکم بازداشت غیرقابل پرداخت در محل اقامت خود در لندن امتناع ورزیده است.

دادگاه عالی اسلام آباد (IHC) روز جمعه اظهار داشت که برای وی گزینه دیگری جز دستور صدور اعلامیه برای ترغیب شریف 70 ​​ساله را که از نوامبر سال گذشته در لندن زندگی می کند ، در تاریخ 24 نوامبر در مقابل آن حاضر کند.

یک دادگاه دو نفره متشکل از دادگستری محسن اختر کیانی و عدالت عامر فاروق مشاهده كرد كه بررسي اظهارات شاهدان و همچنين اسناد نشان مي دهد كه تمام تلاش ها براي صدور احكام دستگير شير شريف براي حصول اطمينان از حضور وي در دادگاه در الازيزيا و آونفيلد انجام شده است. پرونده های پیوند ، طبق خبرگزاری PTI.

در 7 اکتبر ، دادگاه اظهارات دیلدار علی ابرو ، دبیر اول (امور کنسولی) و رائو عبدالحنان ، وابسته کنسولی ، کمیسیون عالی پاکستان ، را ضبط کرد. لندن ، و همچنین محمد مبشیر خان ، وخیم هستند برای اروپا-I ، در وزارت امور خارجه.

آنها به دادگاه گفتند كه تلاش برای رعایت احكام دادگاه برای صدور قرار بازداشت غیر قابل پرداخت شریف برای اطمینان از حضور وی در دادگاه انجام شده است. .

علیرغم تلاش ها ، آن حکم صدور حکم ، که توسط دادگاه عالی اسلام آباد در 15 سپتامبر صادر شد ، قابل ارائه نبود.

با نگرش نمایندگان شریف در محل اقامت خود در لندن ، عصبانی شد. ، دادگاه عالی در 7 اکتبر دستور داده بود که برای احضار وی در روزنامه ها تبلیغات انجام شود.

دادگاه دولت فدرال را موظف کرد هزینه تبلیغات روزنامه های سحر و جنگ را متحمل شود.

دولت بعداً به دادگاه گفت كه 60،000 روپیه بابت تبلیغات در روزنامه های معرفی شده پرداخت شده است.

دادگاه از شریف خواسته است تا 24 نوامبر در مقابل آن حاضر شود در غیر این صورت وی به عنوان “مجرم اعلام شده” معرفی می شود ” این اعلامیه ممکن است منجر به مصادره املاک وی و همچنین گذرنامه شود.

برتر PML-N در اوایل ماه سپتامبر به عنوان یک مجرم اعلام شد و چندین بار از دریافت حکم بازداشت صادر شده به نام وی خودداری کرد.

شریف پس از اینکه از طرف دادگاه ها و دولت اجازه یافت برای مدت هشت هفته برای معالجه پزشکی به آنجا برود ، از نوامبر سال گذشته در لندن زندگی می کند. اما وی بازگشت نکرد ، در حالی که وکلای وی به دادگاه گفتند که وی هنوز در حال بهبود است.

با این حال ، او سخنرانی تندی در 20 سپتامبر انجام داد و ارتش پاکستان را به دلیل دخالت در سیاست مقصر دانست.

پس از سخنرانی ، فشار بر شریف برای بازگشت به پاکستان برای مواجهه با پرونده های فساد علیه وی در حال افزایش است.

ماه گذشته دادگاه احکام بازداشت شریف را صادر کرد ، که قبلا به جرم فساد به هفت سال زندان محکوم شده بود و اتهامات پولشویی ناشی از افشاگری در اسناد پاناما.

شریف در هر دو مورد وثیقه داده شد و همچنین در نوامبر سال گذشته مجاز به رفتن به لندن برای معالجه پزشکی شد.

در ماه مه ، تصویری از شریف در حال نوشیدن چای در یک کافه در لندن به همراه خانواده اش در شبکه های اجتماعی منتشر شد که بحث در مورد وخیم بودن وضعیت سلامتی وی را در پی داشت.

وقتی ماه گذشته عکس های شریف مورد انتقاد قرار گرفت ، دولت مورد انتقاد بیشتر قرار گرفت. به صورت آنلاین ظاهر شد ، وی را در حال قدم زدن در خیابان نشان می دهد ، که باعث تماس از داخل حاکم پاکستان می شود reek-i-Insaf (PTI) برای بازگرداندن وی.

(با ورودی های PTI)