Breaking News

نخست وزیر نپال به دلیل استفاده از نقشه قدیمی کشور در تبریک 888011000000110888 نپال روز یکشنبه پس از انتقاد نخست وزیر KP ، شارما اولی ، به دلیل استفاده نکردن از سیاست تجدید نظر شده در رسانه های اجتماعی ، توجیه کرد نقشه نپال که می بایست شامل سه منطقه مورد مناقشه لیپولخ ، کالاپانی و لمپیادورا باشد که هند ادعا می کند. پیام ویجایاداشامی “یک روز پس از بازدید سامان کومار گوئل ، رئیس R&AW هند از کاتماندو منتشر شد. روز جمعه ، اولی ، در پیامی توییتر بهترین آرزوهای خود را برای ویجایاداشامی یا دوسههرا به مردم نپال منتقل کرده بود. دولت نپال روشن کرد که نقشه ای که برای انتقال سلام ویاجیاداشامی اولی استفاده شده است. s به دلایل فنی تحریف شد و افزود که دولت به طور جدی در حال بررسی موضوع است. در پاسخ به انتقادات ، سوریا تاپا ، مشاور مطبوعاتی نخست وزیر ، در بیانیه ای گفت که نقشه اصلاح شده در پیام نخست وزیر مورد استفاده قرار گرفت ، اما به دلیل کوچک بودن قابل مشاهده نبود. “به منظور طراحی ، نقشه ای که مورد استفاده قرار گرفته است مورد شایعات و اظهار نظرهایی قرار گرفته است که غیر ضروری است. بیانیه ای که به نپالی خوانده می شود ، طبیعی است که ما از نقشه ای که در سطح ملی قابل قبول است استفاده می کنیم. راجان بهتارای ، مشاور امور خارجه اولی ، گفت که نپال ادعای خود در مورد منطقه کالاپانی را رد نکرده است. در حالی که کاتماندو گفته است که در کنار تغییرات نقشه برداری انجام شده توسط پارلمان این کشور ایستاده است ، این دولت اولی بود که دستور داد کتابهای درسی مدرسه را که شامل نقشه جدید بود شش هفته پیش پس بگیرند. این جنجال را “تبلیغ” خواند ، تاپا در بیانیه خود خواست كه به آن پایبند نباشد. “وی گفت:” ما از مردم میهن دوست می خواهیم كه به چنین تبلیغات و تبلیغاتی درباره نقشه ما نپردازند. در این بیانیه همچنین آمده است: “ما بسیار نگران تفسیر نادرست نقشه ای هستیم که در سلام و احوال پرسی نخست وزیر اولی در ویاجیاداشامی استفاده شده است. این چیزی است که ما به طور جدی در حال بررسی آن هستیم. ” در ماه ژوئن ، پارلمان نپال نقشه سیاسی جدید این کشور را با ویژگی های Kalapani ، Lipulekh و Limpiyadhura که بخشی از منطقه Pithoragarh در اوتاراخند است تصویب کرد. پس از سفر سامان كومار گوئل ، رئیس R&AW هند در این هفته ، ژنرال MM Naravane ، رئیس ارتش هند ، قرار است ماه آینده به نپال سفر كند. جشن Dussehra یا Vijayadashami در 25 هند در سراسر هند برگزار شد.

ارتش پاکستان ، ISI “دولت دست نشانده” عمران خان را نصب کرد: نخست وزیر سابق نواز شریف

نخست وزیر پیشین پاکستان روز شنبه ، نواز شریف را به داشتن پشتوانه نظامی و استخبارات متهم کرد. اخراج وی و آوردن “دولت دست نشانده” آنها با انتصاب عمران خان رئیس تحریک انصاف (PTI) پاکستان به عنوان نخست وزیر.

رئیس اتحادیه مسلمانان پاکستان (نواز) خطاب به جنبش دموکراتیک پاکستان (PDM) ، اولین نمایش قدرت از اتحاد 11 حزب مخالف در گوجرانوالا ، لاهور ، جمعه شب از طریق فیلم از لندن.

با هدف قرار دادن رهبری نظامی ، نواز شریف گفت: “ژنرال قمر جاوید باجوا دولت من را خاتمه داد. او در انتخابات 2018 تقلب کرد و عمران خان ناتوان را به ملت تحمیل کرد. ژنرال باجوا مقصر مستقیم است و او برای پاسخ دادن به این “، همانطور که توسط خبرگزاری PTI گزارش شده است.

این پیشرفت پس از تشکیل PDM است که در 20 سپتامبر اعلام شد.

در همان روز ، یک جنبش ضد دولتی سه مرحله ای نیز برای انجام جلسات سراسری ، تظاهرات برای برکناری دولت به رهبری عمران خان آغاز شد.

نواز شریف همچنین ادعا کرد که ژنرال باجوا مسئول مستقیم کشی مردم است همانطور که توسط PTI گزارش شده است ، دولت “نابخرد” PTI را تحمیل می کند.

وی در ادامه اطلاعات بین سرویس ها را به توطئه سقوط دولت خود متهم کرد و گفت این اتفاق با کمک رئیس ISI ژنرال فائز رخ داده است. حامد.

“شما (حامد) نیز باید به این جواب دهید” ، وی ارتش و ISI را به انتصاب “دولت دست نشانده خود با روی کار آمدن عمران خان” متهم کرد. < نواز "از مردم حاضر در راهپیمایی می خواهم ، از ذکر نامی که این عمران ناتوان را بر ما تحمیل کرد نترسید". نواز تأکید کرد.

مطالب مشابه  فراخوان اخراج پاکستان از PoK که در یک سری تظاهرات در سراسر اروپا انجام شد

“اگر می توانید برچسب من را یک خیانت بزنید مورچه ، به املاک من توقیف شوید ، پرونده های نادرستی علیه من تشکیل دهید اما من همچنان به جای مردم خود صحبت می کنم آنها ما را خائن می نامند … این چیز جدیدی نیست. ماموریت PML-N دزدیده شد و عمران خان یک عروسک خیمه شب بازی (ناتوان) و قدرت را به قدرت رساندند ، “وی گزارش داد که توسط PTI گزارش شده است.

نواز شریف ، که در حال حاضر با قرار وثیقه آزاد است ، با افراد مختلف روبرو است اتهامات فساد مالی.

دادگاه عالی اسلام آباد در سال 2019 به وثیقه برتر PML-N اعطا شد تا برای معالجه پزشکی به لندن برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *