ارتش پاکستان ، ISI “دولت دست نشانده” عمران خان را نصب کرد: نخست وزیر سابق نواز شریف

نخست وزیر پیشین پاکستان روز شنبه ، نواز شریف را به داشتن پشتوانه نظامی و استخبارات متهم کرد. اخراج وی و آوردن “دولت دست نشانده” آنها با انتصاب عمران خان رئیس تحریک انصاف (PTI) پاکستان به عنوان نخست وزیر.

رئیس اتحادیه مسلمانان پاکستان (نواز) خطاب به جنبش دموکراتیک پاکستان (PDM) ، اولین نمایش قدرت از اتحاد 11 حزب مخالف در گوجرانوالا ، لاهور ، جمعه شب از طریق فیلم از لندن.

با هدف قرار دادن رهبری نظامی ، نواز شریف گفت: “ژنرال قمر جاوید باجوا دولت من را خاتمه داد. او در انتخابات 2018 تقلب کرد و عمران خان ناتوان را به ملت تحمیل کرد. ژنرال باجوا مقصر مستقیم است و او برای پاسخ دادن به این “، همانطور که توسط خبرگزاری PTI گزارش شده است.

این پیشرفت پس از تشکیل PDM است که در 20 سپتامبر اعلام شد.

در همان روز ، یک جنبش ضد دولتی سه مرحله ای نیز برای انجام جلسات سراسری ، تظاهرات برای برکناری دولت به رهبری عمران خان آغاز شد.

نواز شریف همچنین ادعا کرد که ژنرال باجوا مسئول مستقیم کشی مردم است همانطور که توسط PTI گزارش شده است ، دولت “نابخرد” PTI را تحمیل می کند.

وی در ادامه اطلاعات بین سرویس ها را به توطئه سقوط دولت خود متهم کرد و گفت این اتفاق با کمک رئیس ISI ژنرال فائز رخ داده است. حامد.

“شما (حامد) نیز باید به این جواب دهید” ، وی ارتش و ISI را به انتصاب “دولت دست نشانده خود با روی کار آمدن عمران خان” متهم کرد. < نواز "از مردم حاضر در راهپیمایی می خواهم ، از ذکر نامی که این عمران ناتوان را بر ما تحمیل کرد نترسید". نواز تأکید کرد.

“اگر می توانید برچسب من را یک خیانت بزنید مورچه ، به املاک من توقیف شوید ، پرونده های نادرستی علیه من تشکیل دهید اما من همچنان به جای مردم خود صحبت می کنم آنها ما را خائن می نامند … این چیز جدیدی نیست. ماموریت PML-N دزدیده شد و عمران خان یک عروسک خیمه شب بازی (ناتوان) و قدرت را به قدرت رساندند ، “وی گزارش داد که توسط PTI گزارش شده است.

نواز شریف ، که در حال حاضر با قرار وثیقه آزاد است ، با افراد مختلف روبرو است اتهامات فساد مالی.

دادگاه عالی اسلام آباد در سال 2019 به وثیقه برتر PML-N اعطا شد تا برای معالجه پزشکی به لندن برود.