عمران خان نخست وزیر پاکستان امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه را به حمله به اسلام

متهم کرد

پس از انتقاد امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه از اسلام گرایان و دفاع از انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام ، عمران خان نخست وزیر پاکستان وی را به حمله به اسلام.

ماکرون گفت این معلم “کشته شد زیرا اسلام گراها آینده ما را می خواهند.”

در یک سری توییت ها ، خان گفت که این اظهارنظر باعث ایجاد تفرقه خواهد شد.

” این زمانی است که رئیس جمهور مکرون می توانست به جای ایجاد دو قطبی و حاشیه سازی بیشتر ، به افراط گرایان احساس شفابخشی کند و فضا را انکار کند. خان نوشت: “این باعث تاسف است که او ترجیح داده است اسلام هراسی را با حمله به اسلام ترغیب کند نه به تروریست هایی که خشونت می کنند ، اعم از مسلمان ، برتری طلبان سفیدپوست یا ایدئولوژیست های نازی.” . “

ماکرون در اوایل این ماه هنگامی که گفت” اسلام دینی است که در همه دنیا با بحران روبرو است “جنجال برانگیخت.

معلم فرانسوی هدف یک آنلاین قرار گرفت کمپین نفرت به دلیل انتخاب مطالب درسی – همان تصاویری که باعث حمله خونین افراد مسلح اسلامگرا به دفاتر مجله طنز چارلی ابدو ، ناشر اصلی ، در ژانویه 2015 شد.

کاریکاتورهای محمد ممنوع است توسط اسلام.

کفر یک مسئله انفجاری در محافظه کاری فوق العاده پاکستان است ، جایی که هرکسی که به اسلام یا شخصیت های اسلامی توهین کرده باشد می تواند به مجازات اعدام محکوم شود.

“با حمله به اسلام ، به وضوح رئیس جمهور ماکرون بدون اینکه درکی از آن داشته باشد ، به احساسات ملی حمله کرده و آنها را آزار داده است خان گفت: “مسلمانان در اروپا و سراسر جهان.”

ماه گذشته ، خان ، رهبر پوپولیست ، معروف به بازی در پایگاه مذهبی تندرو پاکستان ، خطاب به سازمان ملل متحد ، چارلی را مورد انتقاد قرار داد. Hebdo برای بازنشر کارتون ها ، گفت: “تحریکات عمدی” باید “غیرقانونی جهانی” باشد.

چندین کشور مسلمان خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شده اند.

همچنین بخوانید: عمران خان نخست وزیر پاکستان اختلافات خود را با متحد عربستان سعودی کم می

همچنین بخوانید: نماینده هند هنگام سخنرانی عمران خان نخست وزیر پاکستان از سالن مجمع عمومی سازمان ملل بیرون می رود