پاکستان: پلیس سند پس از دستور تحقیق برای دستگیری داماد شریف

به تعویق افتاد

رئیس پلیس سند پاکستان مرخصی فرمانده خود را به مدت 10 روز به تعویق انداخت جاوید باجوا دستور تحقیق در مورد شرایط دستگیری نخست وزیر سابق نواز شریف محمد صفدر را صادر کرد.

پلیس ارشد استان سند ، مشتاق ماهار همچنین از افسران همکار خود خواست تا برگ های خود را به تعویق بیندازند “به منظور منافع بزرگتر ملی”.

احزاب مخالف ادعا کرده اند که رئیس پلیس سند گزارش شده است که در اواخر روز دوشنبه توسط نیروهای سپاه مرزی شبه نظامی از خانه اش در کراچی با زور برده شده و برای دستور دستگیری صفدر.

روز سه شنبه ، IGP سند ، حداقل دو بازرس کل اضافی ، هفت معاون داخلی داون گزارش داد داوران کل و شش سرپرست ارشد پلیس تصمیم گرفتند در اعتراض به محاصره خانه بازرس که باعث درگیری مستقیم سازمان اجرای قانون و نهادهای امنیتی شد ، به مرخصی طولانی بروند.

افسران پلیس پس از دستور جنرال باجوا تصمیم گرفت برگهای خود را به تعویق بیندازد.

دستگیری محمد صفدر

محمد صفدر روز دوشنبه از اتاق هتل او در کراچی برای بلند کردن شعارها در مقبره بنیانگذار پاکستان MA جناح درست قبل از دومین راهپیمایی جنبش دموکراتیک پاکستان – اتحاد 11 حزب مخالف. وی در همان روز با قرار وثیقه آزاد شد و دوباره به لاهور پرواز کرد ، اما گروه PPP حاکم بر استان ضمن فاصله گرفتن از این حادثه تعجب کرد که چه کسی دستور دستگیری صفدر را صادر کرده است.

کنترل در مورد دستگیری صفدر

پیش از این بحث در مورد شرایط بازداشت صفدر در جریان بود و رهبران PML-N ادعا می کردند که پلیس برای تحویل گرفتن وی تحت فشار قرار گرفته است. . Geo TV گزارش داد که سلول رسانه دیجیتال پلیس سند توئیت کرده ، سپس آن را پاک کرده و سپس با توئیت مجدداً بیانیه ای در مورد دستگیری صفدر دفاع کرده و گفته است که این کار “طبق قانون” انجام شده است.

این حادثه دولت PPP استان را قرمز رنگ کرد -چنانکه این زوج مهمان آنها در کراچی بودند ، چهره کردند. بیلاوال در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که همه افسران ارشد پلیس سند تعجب می کنند “افرادی که روز دوشنبه خانه رئیس پلیس سند را محاصره کردند چه کسانی بودند و او را قبل از دستگیری صفدر به مکان نامشخصی بردند.

او خواسته بود که رئیس ارتش و رئیس ISI موضوع را بررسی کنند زیرا سپاه شبه نظامی مرزی ، تحت کنترل ارتش ، متهم شد که پلیس را مجبور به دستگیری صفدر کرده است. وی همچنین خواستار دانستن هویت “دو نفری شد که به خانه IG رفتند” حدود ساعت 4 صبح. در همین حال ، شیبلی فراز ، وزیر اطلاعات گفت که احزاب مخالف برای ایجاد عدم اطمینان “نهادها” را هدف قرار داده اند. وی گفت: “آنها تلاش کرده اند که بین نهادها درگیری ایجاد کنند [و] در تلاشند تا عدم اطمینان و ناآرامی ایجاد کنند. مردم آنها را در این مورد مسئول خواهند دانست.”

سفارش پروب

به دنبال این جنجال ، ژنرال باجوا فرمانده سپاه کراچی را راهنمایی کرد “فوراً در مورد شرایط تحقیق کنید تا واقعیت ها را تعیین کنید و در اسرع وقت گزارش دهید”.

“با توجه به حادثه کراچی ، COAS فرمانده سپاه کراچی را راهنمایی کرده است تا بلافاصله در مورد شرایط تحقیق کند تا واقعیت ها را تعیین کند و در اسرع وقت گزارش کند” ، بیانیه صادر شده توسط روابط عمومی بین خدمات – ارتش بال رسانه – سه شنبه گفته شد.

(با ورودی های PTI)