پاکستان برای مدت سه ماه در زیر آب جاری شده است ، تصاویر ماهواره ای میزان خسارت

را نشان می دهد

پاکستان طی سه ماه گذشته تحت شرایط سیلاب قرار دارد و منجر به تلفات صدها نفر می شود. با این حال همسایگان خود یا سایر نقاط جهان را تنها بگذارید ، حتی مردم پاکستان به سختی در مورد آن صحبت می کنند.

اولین نشانه های وخیم تر شدن وضعیت سیل زمانی مشاهده شد که یک سازمان غیردولتی مستقر در انگلستان به نام مسلمان کمک به جمع آوری کمک برای پاکستانی ها آغاز شد.

آخرین تصاویر ماهواره ای از سنتینل توسط تیم India Today OSINT قابل دسترسی بود و برای درک میزان خسارت سیل در پاکستان با تصاویر سه ماهه مقایسه شد. < p> اینها تصاویر رنگی کاذب است که با استفاده از ترکیبی از نور مادون قرمز و مرئی گرفته شده و به وضوح بین زمین ، به نظر می رسد سبز روشن و آبی که به نظر می رسد سیاه است ، تمایز قایل می شود. گزارش های وضعیتی را ارائه کرده است که توسط بیشتر وزارتخانه های دولتی نادیده گرفته شده اند. آخرین گزارش NDMA حاکی از 400 مورد خسارت و خسارت به بیش از 2 خانه مسکونی است.

در حالی که خسارت به زیرساخت ها در استان سند بیشترین است ، بیشترین مرگ و میر از سند و پنجاب گزارش شده است. بیش از 6 هکتار محصول فقط در مناطق میرپور خاص و دادو خسارت دیده است. چند روز آینده بسیار مهم است زیرا انتظار می رود باران دیگری از NDMA آغاز شود.

(عکس: India Today)

تصاویر ماهواره ای ، در مقایسه با سالهای گذشته” داده ها ، نشان می دهد که از طریق پاکستان هیچ اقدامی برای اسکان قربانیان و یا کاهش تهدیدات پس از سیل مرگبار 2010 انجام نشده است.

دولت هیچ تلاشی برای آموزش صحیح رودخانه ها نکرده است. سواحل رودخانه ها صف کشیده نشده اند و پل های ایندو در معرض خطر شسته شدن قرار دارند. راه های جاده باعث متوقف شدن آب طغیان رودخانه می شود ، بنابراین ، زیرساخت های کامل پل را به خطر می اندازد. پل دادو مورو نمونه ای کلاسیک از این نوع آسیب احتمالی در آینده است که از طریق تصاویر ماهواره ای قابل ارزیابی است.

(عکس: India Today)

رودخانه سند است بدیهی است که در محل پل با دیوارهای نگهدارنده یا خاکریز آموزش داده نشده است ، بنابراین ، بانک های راهنمای واگرا را سرریز می کند. هجوم بزرگ بعدی از آب طغیان مسلماً به ضلع غربی این پل به شدت آسیب خواهد رساند.

مناطق وسیعی در جاکوب آباد ، از جمله بخشهایی از پایگاه هوایی شهباز ، نیز زیر آب است. شهباز یکی از مهمترین پایگاه های هوایی نیروی هوایی پاکستان است. این هواپیما دارای جت های جنگنده و ترابری به همراه انبار مهمات است. در دهه گذشته ، پاکستان در سال 2007 و 2010 دچار سیل شدید شد ، زیرا خسارت به اموال تقریبا 40 تا 50 میلیارد دلار بود.

(عکس: India Today)

در سال 2010 ، پایگاه هوایی زمانی که بیشتر مهمات از جمله موشکهای هوا به سطح زیر آب قرار گرفته بود ، بدترین آسیب را در تاریخ PAF متحمل شده است.

تصاویر ماهواره ای اخیر نشان می دهد که اگرچه آب آزاد شده از بارگاه گودو وارد شده است از منطقه عبور نکرد و از دیواره نگهدارنده ساخته شده توسط PAF در ضلع شمالی پایگاه هوا عبور نکرد.