لیست تحت تعقیب پاکستان شامل تروریست های حمله به بمبئی در سال 2008

پاکستان نوزده تروریست درگیر در پرونده حمله تروریستی بمبئی 2008 را در آخرین خلاصه لیست “تروریست های تحت تعقیب / برجسته” شامل 1،210 نفر گنجانده است. کتاب های آژانس های فدرال و استانی آژانس تحقیقات فدرال (FIA) ، قلمرو پایتخت اسلام آباد (ICT) ، پنجاب ، سند ، خیبر پختونخوا (KPK) ، بلوچستان ، گیلگیت-بالتستان (PoK).

در حالی که پرونده حمله تروریستی بمبئی در پاکستان هیچ پیشرفتی نداشته است ، برنامه ریزان این حمله در لیست 28 نفره FIA نامگذاری شده اند ، به عنوان تمرینی برای نشان دادن صداقت اسلام آباد در برخورد با تروریسم. این اسامی برای سالها بخشی از فهرست FIA بوده است و هیچ اقدامی واقعی علیه مغز متفکر ، حافظ سعید و زکی الرحمان لاخوی انجام نشده است.

در مقدمه سند آمده است: “چالش بزرگ از امنیت ملی ما می خواهد که دولتهای فدرال و استانی برنامه ریزی کرده و هماهنگ عمل کنند و از هماهنگی به موقع و مناسب بین بخشهای پلیس و سازمانهای اطلاعاتی برای شناسایی ، دستگیری و پیگرد قانونی تروریست های درگیر در موارد فجیع اطمینان حاصل کنند. “

” یک گام اساسی در جهت از بین بردن فعالیت های تروریستی ، شناسایی صحیح MWT ها و همکاران / مجریان آنها است. این فراریان از قانون مجاز به برنامه ریزی ، همکاری ، برقراری ارتباط نیستند. امور مالی ، مسافرت و اقامت با خیال راحت در هر کجای کشور یا خارج از کشور “. این لیست می افزاید.

لیست FIA برنامه ریزان ، بودجه داران حمله تروریستی بمبئی از کسانی که موتور قایق یاماها موتور ، جلیقه نجات ، بادی خریداری کرده اند ، است. قایق ها و غیره از ورزش آبی ARZ کراچی ، به خدمه قایق “الحسینی” که برای حمل تروریست ها از کراچی به دریاهای آزاد مورد استفاده قرار گرفت ، جایی که آنها یک قایق هندی را برای رسیدن به سواحل بمبئی اسیر کردند.

برخی از سرمایه گذاران و شخصی که ارز خارجی را برای به دست آوردن اتصال پروتکل صدای اینترنت (VOIP) برای ارتباطات تروریستی تنظیم کرده است ، ذکر می کند. این گزارش می گوید که افتخار علی تروریست مذکور “خود را به عنوان مالک تیمور” معرفی کرده است.

شهید غفور به عنوان “کاپیتان” قایق الحسینی معرفی شده است در حالی که 10 نفر دیگر به عنوان بخشی از خدمه قایقی که تروریستها را از طریق آبهای بین المللی منتقل می کرد.

لیست 19 نفره FIR مشابه آنهاست و جزئیات برخی از نقش های خاص آنها را توضیح می دهد:

<قوی > 1 محمد امجد خان: وی یکی از خدمه لشکر طیبه سابق (قایق الحسینی و قایق الفوز) بود. وی همچنین قایق Al Fouz را خریداری کرد که در حملات تروریستی بمبئی مورد استفاده قرار گرفت. وی موتور قایق یاماها موتور ، جلیقه نجات ، قایق های بادی و غیره را از ورزش آبی آبی ARZ کراچی خریداری کرد ، این موارد در حملات تروریستی بمبئی مورد استفاده قرار گرفت و توسط مقامات هند بازیابی شد.

2. افتخار علی: وی یکی از فعالان لشکر سابق طیبه است. وی 250 دلار در صندوق صرافی یورو 2005 در اسلام آباد واریز کرد تا در مورد فوق الذکر ارتباط پروتکل صوت اینترنتی (VOIP) را برای ارتباطات تروریستی بدست آورد. خود را به عنوان مالک تیمور معرفی می کند.

3. شهید غفور: ناخدا / تندل قایق الحسینی و الفوز که توسط تروریست ها در حمله تروریستی بمبئی استفاده می شود. تاریخ

4. عبدالرحمن

5. محمد عثمان: یکی از خدمه Ex LeT. قایق الحسینی و الفوز که توسط تروریست ها در حملات تروریستی بمبئی استفاده می شود.

6. Ateeq-ur-Rehman: یکی از اعضای خدمه سابق LeT. قایق الحسینی و الفوز که توسط تروریست ها در حملات تروریستی بمبئی استفاده می شود.

7. ریاض احمد: یکی از خدمه سابق LeT. قایق الحسینی و الفوز مورد استفاده تروریست ها در حملات تروریستی بمبئی.

8. محمد مشتاق: یکی از خدمه سابق LeT. قایق الحسینی و الفوز که توسط تروریست ها در حملات تروریستی بمبئی استفاده می شود.

9. محمد نعیم: یکی از خدمه LeT سابق. قایق الحسینی و الفوز که توسط تروریست ها در حملات تروریستی بمبئی استفاده می شود.

10. عبدل شکور: یکی از خدمه سابق LeT. قایق الحسینی و الفوز توسط تروریست ها در حملات تروریستی بمبئی استفاده می شود.

11. محمد صابر سلفی: یکی از خدمه سابق LeT. قایق الحسینی که توسط تروریست ها در حملات تروریستی بمبئی استفاده می شود.

12. محمد عثمان: یکی از اعضای خدمه سابق LeT. قایق الحسینی که توسط تروریست ها در حملات تروریستی بمبئی استفاده می شود.

13. شکیل احمد: یکی از خدمه سابق LeT. قایق آل فوز مورد استفاده تروریست در حمله تروریستی بمبئی.

14. محمد عثمان ضیا: یکی از سرمایه داران منقرض شده LeT. وی مبلغ 80،000 روپیه از طریق شعبه اصلی مظفرآباد MCB و مظفرآباد شعبه اصلی ABL در حساب متهم حماد امین صدیق و شهید جمیل ریاض در ABL کراچی کمک کرد.

15. محمد عباس نصیر: یکی از سرمایه گذاران منقرض شده LeT. وی مبلغ 2،53،690 روپیه از طریق شعبه اصلی مظفرآباد MCB و مظفرآباد شعبه اصلی ABL در حساب متهم حماد امین صدیق و شهید جمیل ریاض در ABL کراچی کمک کرد.

16. جاوید اقبال : یکی از سرمایه گذاران LeT. وی مبلغ 1،86،430 روپیه از طریق شعبه MCB Chattar Domial Branch مظفرآباد در حساب متهم حماد امین صدیق در ABL کراچی کمک کرد.

17. مختار احمد: یکی از سرمایه گذاران منقرض شده اجازه دهید. وی مبلغ 2،98،047 روپیه از طریق شعبه اصلی MCB مظفرآباد در حساب متهم حماد امین صدیق در ABL کراچی کمک کرد.

18. احمد سعید: یکی از سرمایه گذاران منقرض شده LeT . وی 21000000 روپیه کمک کرد و از یکی از فیض محمد خواست که این مبلغ را به حساب متهم شهید جمیل ریاض در ABL کراچی واریز کند.

19. محمدخان: وی قایق الحسینی را در اختیار تروریست های درگیر حمله قرار داد.

دستورالعمل های لیست نشده

در حالی که در لیست به روز شده برخی از برنامه ریزان حمله تروریستی بمبئی در “لیست تحت تعقیب” خود ذکر شده است ، اما حافظ سعید و زکی الرحمان لاخوی از آنجا که محل نگهداری آنها مشخص است ، لیست اصلی آنها ذکر نشده است. حافظ سعید در زندان پاکستان به سر می برد ، در حالی که نام زکی الرحمن لاخوی در اوایل سال جاری از لیست دیده بان پاکستان بود.

دو مرد تحت تعقیب دیگر هند ، مسعود ازهر و داوود ابراهیم نیز در لیست نیستند سند 921 صفحه ای از آنجا که پاکستان حضور آنها را در خاک آنها تشخیص نمی دهد.

همچنین بخوانید | پاکستان شاهد احیای نگران کننده گروههای تروریستی در سراسر کشور

همچنین بخوانید | 18 پاکستانی از جمله Tiger Memon ، Chhota Shakeel به عنوان تروریست تحت UAPA تعیین شده