کارگران مزارع روغن نخل در مالزی ، اندونزی مورد “برده داری کامل” قرار گرفتند

کلمات جوم از طریق تلفن بهم می ریزد ، صدای او هرچه بیشتر عصبانی می شود.

بین هق هق گریه ، او می گوید که در مزرعه مالزی به دام افتاده است که توسط دولت Felda ، یکی از بزرگترین شرکتهای روغن نخل در جهان اداره می شود. به گفته وی ، رئیس وی گذرنامه اندونزیایی خود را ضبط و سپس گم کرد ، و او را در برابر دستگیری آسیب پذیر کرد. شب به شب ، او مجبور شده است از مقامات مخفی شود ، در کف جنگل ، در معرض باد و باران بخوابد. بزرگترین ترس او: ببرهای در حال چرخش.

در تمام این مدت ، جوم می گوید که سرپرستش خواستار ادامه کار او شد ، میوه های روغن نخل سنگین نارنجی مایل به قرمز را که به زنجیره های تأمین بیشترین سیاره ها راه یافته است ، نگهداری کرد. شرکت های معروف مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی مانند Unilever ، L’Oreal ، Nestle و Procter & Gamble.

“صدای من دیگر آزاد نیست”. “من به شدت می خواهم مادر و پدرم را ببینم. من می خواهم به خانه بروم!”

تحقیقات آسوشیتدپرس بسیاری مانند جوم را در مالزی و اندونزی همسایه یافت – نیروی کار نامرئی متشکل از میلیونها کارگر از برخی از فقیرترین گوشه های آسیا ، بسیاری از آنها اشکال مختلف استثمار را تحمل می کنند ، با جدی ترین سو ab استفاده ها از جمله کار کودکان ، برده داری کامل و ادعاهای تجاوز جنسی.

با هم ، دو کشور حدود 85 درصد از عرضه تقریبی 65 میلیارد دلار روغن پالم در جهان.

اجتناب از روغن پالم عملاً غیرممکن است. اغلب در برچسب ها به عنوان ماده ای که با بیش از 200 نام ذکر شده است ، مخفی می شود ، تقریباً در نیمی از محصولات موجود در قفسه های سوپرمارکت ها و در بیشتر مارک های لوازم آرایشی یافت می شود. این در رنگ ها ، تخته سه لا ، سموم دفع آفات و قرص ها است. این ماده همچنین در خوراک دام ، سوخت های زیستی و حتی ضدعفونی کننده دست نیز وجود دارد.

AP با بیش از 130 کارگر فعلی و سابق از دو ده شرکت روغن نخل که از هشت کشور آمده و در مزارع در مناطق وسیع مالزی کار می کردند ، مصاحبه کرد. و اندونزی تقریباً همه از نحوه معالجه خود شکایت داشتند ، برخی اظهار داشتند که آنها را فریب داده ، تهدید کرده اند ، برخلاف میلشان نگه داشته یا مجبور به پرداخت بدهی های غیرقابل حل شده اند. برخی دیگر گفتند که آنها مرتباً مورد آزار و اذیت مقامات قرار می گرفتند ، در حملات انجام می گرفتند و در مراکز دولتی بازداشت می شدند.

آنها شامل اعضای اقلیت روهینگیایی مورد آزار و شکنجه میانمار بودند که از پاکسازی قومی در وطن خود فرار کردند تا فقط به این کشورها فروخته شوند. صنعت روغن نخل. ماهیگیرانی که سالها از بردگی قایق ها فرار کردند ، توصیف کردند که در جستجوی کمک به ساحل می روند ، اما در عوض به قاچاق در مزارع منتهی می شوند – گاهی اوقات با مشارکت پلیس.

AP از آخرین داده های منتشر شده از تولید کنندگان استفاده می کند ، بازرگانان و خریداران بیشترین مصرف روغن نباتی جهان و همچنین سوابق گمرکی ایالات متحده ، روغن نخل کارگران و مشتقات آن را از کارخانه هایی که آن را پردازش می کنند به زنجیره های تأمین شرکت های برتر غربی مانند سازندگان کلوچه های Oreo مرتبط کنند ، پاک کننده های لیزول و خوراکی های شکلاتی هرشی.

گزارشگران از نزدیک شاهد برخی سو ab استفاده ها بوده و گزارش های پلیس ، شکایات صورت گرفته از اتحادیه های کارگری ، فیلم ها و عکس های قاچاق از مزارع و داستان های رسانه های محلی را برای تأیید حساب ها در هر کجا که ممکن بود ، بررسی کردند. در برخی موارد ، خبرنگاران افرادی را که به فرار کارگران برده کمک می کردند ، ردیابی می کردند. همچنین با بیش از صد مدافع حقوق ، دانشگاهیان ، اعضای روحانیت ، فعالان و مقامات دولتی مصاحبه شد.