نخست وزیر جاستین ترودو می گوید کانادا در موج دوم شیوع ویروس کرونا قرار دارد ، احتیاط را مجدداً توصیه می کند

کانادا وارد موج دوم بیماری همه گیر ویروس کرونا شده است ، نخست وزیر جاستین ترودو گفت ، هشدار داد که این کشور اگر مردم از دستورالعمل های بهداشت عمومی پیروی نکنند ، در آستانه افزایش بود.

در یک سخنرانی نادر ملی در روز چهارشنبه ، ترودو گفت با ظهور موج دوم در چهار استان بزرگ کشور “در یک دوراهی قرار دارد” وی افزود: دولت هر كاری را كه باید انجام دهد برای كمك به كشور از بهبود بیماری همه گیر انجام می دهد.

“ما در آستانه سقوط هستیم كه می تواند بسیار بدتر از بهار باشد.” / p>

موارد ویروس کرونا در کانادا طی روزهای اخیر افزایش یافته است ، بطور متوسط ​​روزانه 1112 مورد جدید در طی هفته گذشته گزارش می شود ، در حالی که میانگین روزانه 380 مورد گزارش شده است. موارد در اواسط ماه اوت. “p” “ما قدرت داریم این موج دوم را کنترل کنیم. ترودو افزود: “من می دانم كه می توانیم این كار را انجام دهیم ، زیرا قبلاً یك بار نیز این كار را انجام داده ایم.”

پیش از این ، دولت تعهداتی را در به اصطلاح سخنرانی از عرش ، كه برنامه خود را برای جلسه بعدی پارلمان مشخص می كند ، متعهد شد و قول داد كه بیش از یك میلیون شغل از دست رفته در بحران را بازیابی كند. < / p>

بر اساس آخرین داده های دولت ، کل عفونت ها به 147753 نفر رسیده است ، در حالی که 9243 نفر کشته شده اند.

دولت در سخنرانی گفت: “این زمان ریاضت نیست.” “کانادا در بهترین موقعیت مالی همتایان خود وارد این بحران شد.”

دامنه وعده ها و ذکر سرمایه گذاری های قابل توجه می تواند بازارها را آشفته کند که نشانه های عصبی بودن نسبت به افزایش کسری بودجه و بدهی ها را نشان می دهد. کانادا در ماه ژوئن هنگامی که فیچ برای اولین بار از درجه اعتبار پایین آمد ، یکی از رتبه های موردعلاقه خود را از دست داد. F / F

دلار کانادا پس از سخنرانی با کاهش 1.3384 به دلار آمریکا ، کاهش قیمت خود را افزایش داد 74.72 سنت آمریکا.

“BET با ریسک بالا”

ترودو در سخنرانی خود گفت که نرخ بهره پایین به معنای آن است که اتاوا توانایی پرداخت هزینه های وعده داده شده را دارد.

“کاهش کار به معنای بهبودی کندتر و کسری بیشتر در درازمدت است” ، وی افزود که هزینه های بلند مدت از نظر مالی پایدار خواهد بود.

اقدامات هزینه ای که قبلاً اعلام شده به معنی بودجه کانادا است پیش بینی می شود کسری این سال مالی 343.2 میلیارد دلار کانادا (256.5 میلیارد دلار) بالاترین میزان از جنگ جهانی دوم باشد.

یان لی ، استادیار مدیریت در دانشگاه کارلتون اوتاوا ، گفت که سخنرانی “بسیار بالا” است شرط بندی خطرناک »توسط ترودو.

وی با تلفن گفت:” او در حال قمار است که این افزایش گسترده در هزینه ها رشد بسیار چشمگیری ایجاد خواهد کرد. “/ thron سخنرانی یک معیار اعتماد پارلمانی است و با توجه به اینکه لیبرال ها فقط در مجلس عوام اقلیت دارند ، برای جلوگیری از سرنگونی و غرق شدن کشور در انتخابات ، آنها به حمایت قانون گذاران مخالف احتیاج خواهند داشت.

جناح چپ دموکرات ها – که گفته بودند ممکن است رأی مثبت دهند – گفتند که این پیشنهادات حمایت کافی از کانادایی ها را ارائه نمی دهد.

رهبر حزب جاگمت سینگ گفت که او نمی خواهد یک انتخابات را مجبور کند ، تیم “زمان زیادی” را برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه کاری انجام دهد صرف خواهد کرد. رای گیری رسمی احتمالاً ماه آینده برگزار می شود.

محافظه کاران ، بزرگترین گروه مخالف ، انتظارات خود را برای حمایت از دولت تأیید نکردند.

دولت ترودو گفت که به هدف با تغییرات آب و هوایی مبارزه کرد و قول پول برای مقاوم سازی ساختمان ها و دسترسی گسترده تری به وسایل نقلیه با آلایندگی صفر داد.

لیبرال ها همچنین متعهد شدند که سرمایه گذاری های قابل توجهی در مراقبت از کودکان انجام دهند و گفتند که میزان یارانه دستمزد موجود را تا تابستان سال آینده تمدید می کنند. در این سخنرانی تعهدات و پیش بینی های مالی خاصی انجام نشده است ، برخی از آنها در به روزرسانی مالی در اواخر سال جاری اعلام خواهد شد.