نخست وزیر مودی از کمالا هریس استقبال می کند: موفقیت شما برای همه هندی-آمریکایی افتخار است ، نه فقط برای چیتی

ظهور تاریخ ساز دختری از مهاجران هند و جامائیکا مورد استقبال بسیاری قرار گرفت از اواخر روز شنبه نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده از سراسر جهان منتشر شد. نخست وزیر نارندرا مودی نیز یکی از آنها بود.

نخست وزیر مودی روز یکشنبه با تبریک پیروزی کمال هریس معاون منتخب رئیس جمهور آمریکا ، در توئیتی نوشت: “صمیمانه ترین تبریک ها را به کامالا هریس تبریک می گویم! موفقیت شما راهگشا است و مسئله افتخار بسیار زیاد نه فقط برای چیتی شما بلکه برای همه آمریکایی های هندی-آمریکایی. من اطمینان دارم که روابط پر جنب و جوش هند و ایالات متحده با حمایت و رهبری شما حتی قویتر خواهد شد. “

صمیمانه ترین تبریک ها @ KamalaHarris! موفقیت شما راهگشا است و باعث افتخار بسیار زیاد است نه فقط برای چیتی ها بلکه برای همه آمریکایی های هندی-آمریکایی. من اطمینان دارم که روابط پر جنب و جوش هند و ایالات متحده با حمایت و رهبری شما حتی تقویت می شود. – نارندرا مودی (narendramodi) 7 نوامبر 2020

سناتور 56 ساله کالیفرنیا ، همچنین اولین فردی از نژاد آسیای جنوبی که به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب شده است ، نماینده چند فرهنگی است که ایالات متحده را تعریف می کند ، اما در مراکز قدرت واشنگتن عمدتاً وجود ندارد.

هویت سیاه او به او اجازه داده است در یک سال با عبارات شخصی صحبت کند از خشونت پلیس و نژادپرستی سیستمی حساب می کنند. پیروزی وی به عنوان بالاترین زن در دولت آمریکا که تاکنون انتخاب شده است ، امید به زنانی می دهد که چهار سال پیش از شکست هیلاری کلینتون ویران شده بودند.