پمپئو به سیاستمداران آمریکایی هشدار داد تا نسبت به “نفوذ و جاسوسی” چینی ها

هشدار دهند

وزیر امور خارجه ایالات متحده ، مایك پمپئو ، به سیاستمداران آمریكایی در سطح ایالت و محلی هشدار داده است كه مراقب دیپلمات های چینی باشند. گفت که می تواند به عنوان بخشی از تبلیغات و جاسوسی پکن برای جلب آنها باشد.

در پایتخت ایالت ویسکانسین ، پامپئو گفت که وزارت امور خارجه در حال بررسی فعالیت های انجمن دوستی ایالات متحده و چین و شورای چین است برای ارتقا of اتحاد مسالمت آمیز به دلیل سوions ظن در تلاش برای تأثیرگذاری بر مدارس ، گروه های تجاری و سیاستمداران محلی ایالات متحده.

این دو گروه به بخش کار جبهه متحد چین ، ارگان کمیته مرکزی حزب کمونیست چین مرتبط هستند ، او گفت.

“بدانید وقتی به شما نزدیک می شوند توسط یک دیپلمات چینی ، این احتمالاً در روحیه همکاری یا دوستی نیست. “پمپئو روز چهارشنبه گفت ،” نسبت به “نفوذ و جاسوسی” حزب کمونیست چین حتی در سطح شهرداری هشدار داد.

” دولت فدرال نمی تواند همه این رفتارهای درنده و اجباری را پلیس کند. ما به کمک شما نیاز داریم … حفاظت از منافع آمریکا مستلزم هوشیاری ، هوشیاری است که از شما آغاز می شود – و همه قانون گذاران ایالت ، صرف نظر از حزب ، “. وی گفت:

آخرین کش رفتن در پکن به زودی انجام می شود به انتخابات نوامبر ، که در آن دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، رویکرد سختی به چین به عنوان یک بستر مهم سیاست خارجی انجام داده است. ویسکانسین یک کشور مهم میدان جنگ در نظرسنجی ها است.

سخنرانی پمپئو باعث اعتراض نمایندگان دموکرات شد که وی را به استفاده از پول م moneyدیان برای تقویت حمایت سیاسی از ترامپ و بالقوه برای خود متهم کردند ، پناه جاه طلبی های ریاست جمهوری برای سال 2024.

در نظر گرفتن زبان در مورد XINJIANG

پمپئو همچنین از قانونگذاران ویسکانسین خواست تا حمایت از مالکیت معنوی و غربالگری سرمایه گذاری را افزایش دهند و بازرگانان را تشویق کرد تهدیدات چین در قبال تعامل با تایوان را نادیده بگیرید ، جزیره دموکراتیک پکن ادعا می کند که خاک چین حاکم است. از دست زدن به ویروس کرونا در چین گرفته تا رقابت های تجاری ، قانون جدید امنیت ملی در هنگ کنگ و تنش در دریای چین جنوبی.

وی گفت که دولت ترامپ به دقت زبان خود را در مورد چگونگی کالیبره کردن برای توصیف آنچه در منطقه سین کیانگ غربی چین اتفاق افتاده است ، جایی که سازمان ملل گزارش های معتبری را نقل می کند که می گوید 1 میلیون مسلمان در اردوگاه ها به کار گرفته شده اند.

“هنگامی که ایالات متحده در مورد جنایات علیه بشریت صحبت می کند یا نسل کشی … ما باید بسیار دقیق و دقیق عمل کنیم زیرا این وزن بسیار سنگینی دارد. “

پولیتیکو در ماه آگوست گزارش داد که دولت در نظر دارد برچسب های درمانی چین در سین کیانگ را به طور رسمی نشان دهد به عنوان “نسل کشی” چین ادعاهای کار اجباری در سین کیانگ را رد کرده و ایالات متحده را به دلیل دخالت در امور داخلی خود مورد انتقاد قرار داده است.