پاپ فرانسیس عهد کرد که پس از گزارش مک کارریک

، سو abuse استفاده جنسی را پایان دهد “class =” ff-og-image-inserted “>

پاپ فرانسیس روز چهارشنبه متعهد شد که کلیسای کاتولیک را از شر سو abuse استفاده جنسی خلاص کند و به قربانیان کاردینال سابق تئودور مک کارریک دعا کرد ، یک روز پس از آزادی واتیکان گزارش مفصلی از دهه ها پوشش کلیسای سو sexual رفتار جنسی وی.

گزارش واتیکان تعداد زیادی از اسقف ها ، کاردینال ها و پاپ ها را به دلیل کم اهمیت جلوه دادن و رد کوه های شواهد بدرفتاری مک کارریک از دهه 1990 سرزنش کرد – اما عمدتا فرانسیس را امان داد. در عوض ، این امر تقصیر شیر را به گردن جان ژان پل دوم ، پاپ سابق ، گذاشت که مک کارک را به عنوان اسقف اعظم واشنگتن در سال 2000 منصوب کرد و وی را یک کاردینال کرد ، علی رغم اینکه از او تحقیق کرده بود که نشان می دهد وی با حوزویان خوابیده است.

فرانسیس روز چهارشنبه مخاطبان عمومی هفتگی خود را با یادآوری اینکه گزارش “پرونده دردناک” کاردینال عالی رتبه سابق آمریکا روز گذشته منتشر شد ، به پایان برد.

“من تجدید می کنم نزدیکی من با قربانیان سو abuse استفاده و تعهد کلیسا برای ریشه کن کردن این شر ، “فرانسیس گفت. وی سپس نزدیک به یک دقیقه بی صدا مکث کرد ، ظاهراً در نماز.

سال گذشته فرانسیس مک کارک 90 ساله را از کف خارج کرد پس از تحقیقات جداگانه واتیکان نشان داد او از کودکان و همچنین بزرگسالان مورد آزار جنسی قرار گرفته است. فرانسیس پس از افشای اینكه این راز آشكاری در سلسله مراتب آمریكا و واتیكان است كه رفتار نامناسبی با حوزویان دارد و در رفت و آمدهای آخر هفته با آنها در رختخواب خود می خوابد ، اجازه مطالعه عمیق تری در مورد ظهور مک كاریك از طریق سلسله مراتب را صادر كرد. < این گزارش س questionsالات ناراحت کننده ای را در مورد جان پل و منشی مورد اعتماد وی ، کاردینال استانیسلاو ذیویس ایجاد کرد ، که به دلیل ادعاهایی که وی به سایر موارد سو abuse استفاده جنسی روحانیون پرداخته است ، تحت نظارت و انتقادات فزاینده ای قرار گرفته است.

همین هفته ، رئیس کنفرانس اسقفان لهستان ، اسقف اعظم استانیسلاو گادکی ، اظهار امیدواری کرد که “یک کمیسیون مناسب سلطنت مقدس همه شبهات مربوط به سوابق دزیویس را روشن کند – خود دزیویش نیز اظهار نظر کرد که از این کار استقبال می کند.” > روز چهارشنبه ، فرانسیس در اظهارات خود جان پل را که در زادگاهش لهستان و بسیاری از کاتولیک ها در جاهای دیگر محبوب بود ، تحسین کرد. غرورها فرانسیس با اشاره به اینکه روز چهارشنبه روز استقلال لهستان بود ، به نقل از جان پائول به جوانان گفت که معنای واقعی آزاد بودن چیست.

“در حالی که ما از خداوند برای هدیه آزادی ملی و شخصی ، آنچه سنت جان پولس دوم به جوانان آموخت که به ذهن خطور می کنند ، “فرانسیس گفت. وی سپس به پاپ سابق استناد كرد كه آزاد بودن به معنای “انسان با وجدان راست ، مسئولیت پذیر ، مرد بودن” برای دیگران “است.

در گزارش واتیكان اشاره شد كه جان پل – و احتمالاً Dziwisz نیز – اغلب به دلیل تجربه در لهستان کمونیست ، هنگامی که بسیاری از کشیشان با اتهامات دروغین بی اعتبار شدند ، ادعاهای ناشایست جنسی در رابطه با کشیشان را رد کرد. لیست نامزدهای اسقف اعظم واشنگتن پس از سفیر وی در ایالات متحده مشخص كرد كه در مورد “بلوغ اخلاقی” مك كاریكس با توجه به ادعاهای سو sexual رفتار جنسی تردید منطقی وجود دارد. سفیر ، اسقف اعظم گابریل مونتالوو به این نتیجه رسید که ارتقا him وی “بی احتیاط” خواهد بود با توجه به شایع شدن شایعات.

جان پل در ابتدا موافقت کرد. اما وی پس از آنكه مک كاریك در 6 اوت 2000 نامه ای خطاب به Dziwisz خطاب به آخرین دست نوشته خود نوشت ، نظر خود را تغییر داد و انكار كرد كه وی هرگز “با كسی رابطه جنسی” نداشته است.

گزارش واتیکان با جزئیات بسیار زیاد ، از جمله با پاورقی قابل توجه ، در مورد آنچه Dvwisz با نامه بعدی انجام داد ، نشان می دهد که وزیر لهستان چیزی برای پنهان کردن در مورد درگیری خود دارد.

برای مبتدیان ، نامه مک کارریک با مراجعه به نامه قبلی او شروع می شود در مورد ارتقا possible احتمالی خود به دیزیس نامه نوشت ، اما این پرونده از بایگانی واتیکان ناپدید شده است.

متعاقباً ، در این گزارش آمده است كه دزویس دستور داد كه نام وی از نامه مك كاریك در 6 آگوست هنگام ورود به بایگانی حذف شود. هر دو نکته حاکی از آن است که Dziwisz می خواسته هرگونه اثری از دخالت خود در انتصاب یا احتمالاً مک کارک را به دلیل آسیب دیده شدن درجه ارتقا remove وی حذف کند.

اسقف اعظم معتبر نیویورک ، کاردینال جان او کانر در 28 اکتبر 1999 ، نامه ای که کمی قبل از مرگ نوشت ، به جان پل هشدار داده بود که مک کارریک را تبلیغ نکند. وی به ادعاهای متعددی مبنی بر اینکه مک کارریک حوزویان را به خانه ساحلی و در رختخواب خود دعوت می کند ، استناد کرد و چهار نامه ناشناس را که در سال 1992-1993 برای وی و دیگر کلیساهای ایالات متحده ارسال شده بود ، به اتهام سو Mc استفاده جنسی مک کارک از کودکان و حوزویان محصور کرد. < مک کارک در مورد اوکانر در مصاحبه ای با مقامات واتیکان که گزارش را تهیه کرده بود ، گفت: "من فهمیدم که او به پدر مقدس نامه نوشته است." "من دوستانی در کوریا داشتم و یکی از آنها مرا در این مورد آگاه کرد اما به خاطر نمی آورم چه کسی."

در لهستان رسوایی مک کارک و نقش های جان پل و دویویش در جلد -و در میان رسوایی سو abuse استفاده از روحانیت که منجر به سقوط چندین اسقف عالیقدر و حتی کاردینال ها شده است ، فقط انتقاد از سلسله مراتب کاتولیک را تقویت کرده است.

“اگر کسی قصد دارد افسانه سنت جان پل دوم را دفن کند ، توماس روزک ، روزنامه نگار در هفته نامه کاتولیک “Gosc Niedzielny” (بازدید کننده یکشنبه) ، در توئیتر خود نوشت.