کشیش که در بیرون کلیسای لیون فرانسه به شدت زخمی شد ، پلیس اقدام به تعقیب مهاجم

کرد

پلیس فرانسه تایید کرد که کشیش ارتدکس یونانی روز شنبه در شهر لیون مورد اصابت گلوله قرار گرفت و زخمی شد. کشیشی که هنوز نام وی فاش نشده است ، توسط یک مهاجم که در آنجا فرار کرده بود ، در کلیسایی در شهر لیون فرانسه مورد حمله قرار گرفت.

کشیش حدود ساعت 4 بعد از ظهر دو بار از کار اخراج شد ، زمانی که در حال بستن در بود. به گزارش خبرگزاری رویترز ، کلیسا. گزارش دیگر آسوشیتدپرس حاکی از این است که مهاجم از یک اسلحه شکاری استفاده کرده است و افزود که کشیش پس از اصابت ضربه به شکم در یکی از بیمارستان های محلی تحت معالجه است.

اطلاعات اولیه همچنین نشان می دهد پلیس فرانسه تعقیب و گریز برای شناسایی و دستگیری مهاجم.
“وزارت کشور فرانسه” یک رویداد در نزدیکی بخش ژان ماچه در منطقه 7 در # لیون در جریان است. نیروهای امنیتی و نجات در آنجا هستند. یک محیط امنیتی نصب شده است ” در یک توییت گفته شده است.

# ALERTE | un unvénement est quours for proximité du secteur Jean-Macé، dans le 7ème arrondissement à #Lyon.
Les forces de sécurité et de secours sont sur place. Uné périmètre de sécurité به صورت یک نصب.
Évitez le secteur et suivez les consignes des autorites. pic.twitter.com/ZZxeTADcAF

– Ministère de l’Intérieur – Alerte (Beauvau_Alerte) 31 اکتبر 2020

این حمله به کشیش آخرین حمله از مجموعه جنایاتی است که از فرانسه در هفته های اخیر همین اوایل این هفته ، یک زن در کلیسایی در شهر نیس فرانسه سر بریده شد و دو نفر دیگر کشته شدند.

اخبار وحشتناک از # فرانسه: دومین حمله کلیسا در 72 ساعت ، کشیش ارتدکس در لیون تیراندازی کرد.

پلیس در صحنه: pic.twitter.com/pZdzuf7SL5

– جویس كرم (Joyce_Karam) 31 اكتبر 2020

اوایل ماه اکتبر ، سر بریدن یک معلم مدرسه در حومه پاریس واکنش شدید رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل مکرون و تعدادی دیگر از رهبران جهان را برانگیخت. بعداً پلیس مهاجم را که یک جوان 18 ساله چچنی بود و متهم ساموئل پاتی را به اتهام نمایش کاریکاتوری از حضرت محمد در کلاس کشت ، دستگیر کرد.

. . :.

– امانوئل ماکرون (EmmanuelMacron) 31 اکتبر 2020

امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، روز شنبه در توییتی به زبان عربی با انتقاد از سخنان خود گفت: “بر خلاف آنچه در روزهای اخیر در شبکه های اجتماعی شنیده ام و دیده ام ، کشور ما مشکلی با هیچ مذهبی ندارد. همه از این آیین ها در سرزمین او آزادانه انجام می شود. هیچ لکه بینی وجود ندارد: فرانسه به صلح و زندگی مشترک متعهد است. “