کشیش که در بیرون کلیسای لیون فرانسه به شدت شلیک شد ، مظنون

را دستگیر کرد

پلیس فرانسه تایید کرد که کشیش ارتدکس یونان روز شنبه در شهر لیون مورد اصابت گلوله قرار گرفت و زخمی شد. کشیش ، که هنوز نام وی فاش نشده است ، توسط یک مهاجم در یک کلیسا در شهر لیون فرانسه مورد حمله قرار گرفت که سپس فرار کرد. مهاجم از صحنه فرار كرد اما بعداً دادستان عمومي ليون از دستگيري يك مظنون خبر داد. انگیزه حمله مشخص نبود.

دادستان ، نیکلاس ژاکت گفت: “شخصی که می تواند با توصیف شاهدان اولیه مطابقت داشته باشد ، در بازداشت موقت قرار گرفته است.” به گزارش خبرگزاری رویترز ، کشیش حین دستگیری اسلحه همراه داشت.

گزارش دیگر آسوشیتدپرس حاکی از این است که مهاجم از یک اسلحه شکاری استفاده کرده است و افزود که کشیش پس از اصابت به شکم در یکی از بیمارستان های محلی تحت درمان است.

بلافاصله پس از شلیک کشیش ، پلیس فرانسه راه اندازی کرد تعقیب و گریز برای شناسایی و دستگیری مهاجم.
“یک رویداد در نزدیکی بخش ژان ماچه ، در منطقه 7 منطقه # لیون در جریان است. نیروهای امنیتی و نجات در آنجا هستند. یک محیط امنیتی نصب شده است ،” داخلی فرانسه وزارت در توئیتی گفت.

# ALERTE | un unvénement est quours for proximité du secteur Jean-Macé، dans le 7ème arrondissement à #Lyon.
Les forces de sécurité et de secours sont sur place. Uné périmètre de sécurité به صورت یک نصب.
Évitez le secteur et suivez les consignes des autorites. pic.twitter.com/ZZxeTADcAF

– Ministère de l’Intérieur – Alerte (Beauvau_Alerte) 31 اکتبر 2020

این حمله به کشیش آخرین حمله از مجموعه جنایاتی است که از فرانسه در هفته های اخیر همین اوایل این هفته ، یک زن در کلیسایی در شهر نیس فرانسه سر بریده شد و دو نفر دیگر کشته شدند.

اخبار وحشتناک از # فرانسه: دومین حمله کلیسا در 72 ساعت ، کشیش ارتدکس در لیون تیراندازی کرد.

پلیس در صحنه: pic.twitter.com/pZdzuf7SL5

– جویس كرم (Joyce_Karam) 31 اكتبر 2020

اوایل ماه اکتبر ، سر بریدن یک معلم مدرسه در حومه پاریس واکنش شدید رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل مکرون و تعدادی دیگر از رهبران جهان را برانگیخت. بعداً پلیس مهاجم را که یک جوان 18 ساله چچنی بود و متهم ساموئل پاتی را به اتهام نمایش کاریکاتوری از حضرت محمد در کلاس کشت ، دستگیر کرد.

. . :.

– امانوئل ماکرون (EmmanuelMacron) 31 اکتبر 2020

امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، روز شنبه در توییتی به زبان عربی با انتقاد از سخنان خود گفت: “بر خلاف آنچه در روزهای اخیر در شبکه های اجتماعی شنیده ام و دیده ام ، کشور ما مشکلی با هیچ مذهبی ندارد. همه از این آیین ها در سرزمین او آزادانه انجام می شود. هیچ لکه بینی وجود ندارد: فرانسه به صلح و زندگی مشترک متعهد است. “