جلسه چهار وزیرانی که با نگاه به چین برگزار شد. هنوز هیچ اطلاعیه ای در مورد تمرینات نظامی وجود ندارد

دومین نشست وزیران گفتگوی امنیتی چهار ضلعی ، همچنین به نام کواد ، در یکشنبه پس از یک سال از وزیران خارجی هند ، استرالیا ، در توکیو برگزار شد. ژاپن و ایالات متحده برای اولین بار در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار کردند.

وزیر امور خارجه هند S Jaishankar در یک سفر دو روزه به ژاپن است ، که اولین بالاترین سطح است سفر یک بعدی از هند پس از آغاز نخست وزیری سوگا.

وزرای چهار عضو بر لزوم ایجاد امنیت هند و اقیانوس آرام که در آن کشورها “آزادی ناوبری” را بر اساس “نظم بین المللی مبتنی بر قوانین” اجازه دهند تأکید کردند. “.

در طول سخنان افتتاحیه خود در این مجمع ، جایشانكار گفت ،” ملتهای ما در مجموع اهمیت حفظ هند ، اقیانوس آرام آزاد ، آزاد و فراگیر را تأیید کرده اند. ما همچنان به رعایت نظم بین المللی مبتنی بر قوانین متعهد می شویم ، كه این امر تحت حمایت قانون قانون ، شفافیت ، آزادی دریانوردی در دریاهای بین المللی ، احترام به تمامیت ارضی و حاكمیت و حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات است. “

این نشست در زمانی برگزار می شود که تنش ها بین کشورهای چهارگانه و چین به طور قابل توجهی افزایش یافته است. موضوع اصلی این نشست چگونگی مقابله با چین با ادعای بیش از پیش است. توشیمیتسو موتگی ژاپنی ، ماریس پین استرالیایی و S Jaishankar هند.

وزیر امور خارجه در اظهارات اولیه خود گفت: “وقتی سال گذشته با هم ملاقات کردیم ، اوضاع بسیار متفاوت بود. ما نمی توانستیم همه گیر (ویروس کرونا) را که از ووهان به وجود آمده تصور کنیم. این بحران با سرپوش گذاشتن حزب کمونیست چین بینهایت بدتر شد. ماهیت استبدادی رژیم باعث شد رهبران آن شهروندان بسیار شجاع چینی را که هشدار می دادند ، قفل و ساکت کنند. آمریکایی در حالی که برای دستیابی به پیروزی بر این بیماری همه گیر وحشتناک و بازسازی اقتصاد خود با یکدیگر هستیم در کنار هرکدام از شما ایستاده است. “

جایشانکار در اظهارات خود گفت:” هدف ما همچنان پیشبرد امنیت و منافع اقتصادی همه کشورهایی است که دارای منافع قانونی و حیاتی در منطقه است. این مسئله مایه رضایت است که مفهوم هند و اقیانوس آرام مورد استقبال گسترده تری قرار گرفته است. ابتکار عمل اقیانوس آرام و هند و اقیانوس آرام که ما سال گذشته در اجلاس آسیای شرقی ارائه دادیم ، تحولی است که در این زمینه نوید قابل توجهی می دهد. “

سه وزیر خارجه دیدار کننده به همراه وزیر امور خارجه ژاپن موتگی از نخست وزیر سوگا خواستار شدند یوشی هید. این جلسه تقریباً 20 دقیقه به طول انجامید.

“نخست وزیر سوگا اظهار داشت که چالش های مختلف جامعه جهانی پس از شیوع و گسترش Covid-19 باعث می شود که برای تعمیق بیشتر روابط با بسیاری دیگر “وزارت امور خارجه ژاپن در بیانیه ای گفت.” کشورهای بیشتری که از چشم انداز “هند و اقیانوس آرام آزاد و آزاد” مشترک هستند و همکاری های مشخصی را با آنها ایجاد می کنند. “

وزرای خارجه با اهمیت تقویت موافقت کردند یک نظم بین المللی مبتنی بر قوانین ، آزاد و آزاد و همکاری بیشتر بین چهار کشور برای صلح و ثبات منطقه را تأیید کرد.

در همین حال ، بزرگترین فیل در اتاق بدون رسیدگی باقی مانده است. بخشی از تمرینات نظامی بعدی چهار نفره؟

در حالی که گفتگوها ادامه دارد ، تصمیم برای برگزاری رزمایش نظامی کواد هنوز قطعی نشده است. منابع می گویند که هیچ اطلاعیه ای در مورد رزمایش نظامی Quad اعلام نخواهد شد.

چینی ها سیگنال های هشدار را در صورت ارسال تلاش برای تلاش Quad برای تبدیل شدن به یک اتحاد منسجم و نیرویی برای مقابله با چین در منطقه ارسال می کنند. < وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین در گفت وگو با وزیر امور خارجه چین اظهار داشت: "ما امیدواریم كه كشورهای مربوطه بتوانند از منافع مشترك كشورهای منطقه استفاده كنند و كارهای بیشتری را انجام دهند كه منجر به صلح ، ثبات و توسعه منطقه شود." یکی از جلسات مطبوعاتی وی.

این گروه غیر رسمی توسط نخست وزیر وقت ژاپن ، شینزو آبه ، در سال 2006 تحت عنوان “قوس آزادی و رفاه” برای کشورهای همسایه اقیانوس هند و آرام حمایت شد. / p>

پکن سالهاست که به طور ویژه به تمرینات نظامی به Quad اعتراض دارد. به همین دلیل استرالیا هرگز بخشی از تمرینات نظامی چهارجانبه نبود ، اگرچه تمرینات سه جانبه و دو جانبه ادامه داشت.

پس از همه گیری ، یک کواد جسور اکنون نیاز به تقویت اتحاد را می بیند و بنابراین گفتگوهایی انجام می شود برای برگزاری تمرینات کواد مالابار.

در حالی که تمرینات سه جانبه هند ژاپن ایالات متحده ادامه دارد ، ورود به استرالیا و برگزاری تمرین کواد مالابار هنوز اعلام نشده است.

همچنین بخوانید | چرا جلسه Quad چنین معامله بزرگی است؟

همچنین بخوانید | هشدار چین به نشست چهارجانبه “برای جلوگیری از سیاسی کردن یا حذف احزاب”