صلیب سرخ هشدار می دهد ویروس کرونا باعث ایجاد تبعیض در آسیا

فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت های هلال احمر (IFRC) روز پنجشنبه هشدار داد که ویروس کرونا ویروس باعث ایجاد تبعیض نسبت به جوامع آسیب پذیر در آسیا می شود ، از جمله مهاجران و خارجی ها.

آژانس بشردوستانه 5،000 نفر را در اندونزی ، مالزی ، میانمار و پاکستان مورد بررسی قرار داد و دریافت که تقریباً نیمی از آنها گروه خاصی را برای انتشار ویروس کرونا متهم می کند ، در بسیاری از آنها افراد چینی ، مهاجران و خارجی ها ذکر شده است. < / p>

“این خصوصاً نگران کننده است که هم کارگران مهاجر ملی و هم کارگران خارجی در گسترش COVID-19 مقصر شناخته می شوند زیرا در حال حاضر کاملاً آسیب پذیر هستند” ، دکتر ویویان فلاک ، یکی از محققان اصلی و جامعه آسیا و اقیانوسیه آژانس نامزدی و حسابداری هماهنگ کننده lity ، به رویترز گفت.

وی گفت که باید تمرکز بیشتری بر مبارزه با “شایعاتی باشد که به پویایی اصلی قدرت و مسائل ساختاری نابرابری مرتبط است”.

بیش از نیمی از اندونزیایی های مورد بررسی “خارجی ها و قانون شکن ها” را مقصر دانستند در حالی که در میانمار بودند ، گروههایی که بیشتر مسئول این مسئولیت بودند افرادی از چین و سایر افراد خارجی بودند.

در مالزی ، دو سوم “گروه خاص” را مقصر دانستند ، محققان گفتند که بیشترین بار مهاجران ، گردشگران خارجی و “خارجی های غیرقانونی” ذکر می شود.

مقامات مالزی صدها مهاجر و پناهنده فاقد سند را در ماه مه در یک اقدام سرکوبگرانه سازمان ملل متحد دستگیر کردند و گفتند که می تواند گروه های آسیب پذیر را به مخفی شدن سوق دهد و مانع آنها خواستار درمان نشدند.

پلیس در آن زمان گفت که این عملیات با هدف جلوگیری از مسافرت مردم در میان محدودیت های حرکتی انجام شده است. مرز ، و پس از آن ملیت ها از جمله زائران از هر چهار کشور ، آموزش عالی تأثیر کمی بر این داشت که آیا پاسخ دهندگان گروه خاصی را مقصر می دانند ، و فارغ التحصیلان دانشگاه کمی مسئولیت برخی افراد را بر عهده دارند ، گفت.

IFRC گفت این نظرسنجی ابتکاری مشترک با سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی است.

WATCH | هند می گوید چین در شرق لاداخ دست به اقدامات تحریک آمیز زده است. خداحافظی با پراناب موکرجی؛ بیشتر