جمهوری خواهان در برابر دموکرات ها و جنگ دیپلماتیک با چین

امسال برای بیشتر کشورها چالشی داخلی و بین المللی بوده است ، بیشتر از هر کشور دیگر برای ایالات متحده آمریکا. آمریکا هر روز در حالت کنترل خسارت بوده است. اما ، پس از شیوع ویروس چه با چین و چه اتحاد برای مقابله با تهاجم چین ، تصمیمات مهم سیاست خارجی اتخاذ شد.

در این انتخابات ، میزان سیاست خارجی ایالات متحده و وضعیت آمریکا در سطح جهانی تغییر کرده است.

گزارش اخیر شورای شیکاگو در امور جهانی می گوید که آمریکایی ها به جای فراخوان برای عقب نشینی از تعامل بین المللی ، همچنان از نقش فعال ایالات متحده در جهان حمایت می کنند و اکثریت قاطع از اتحادهای امنیتی و تجارت آزاد ایالات متحده به عنوان بهترین راه حمایت می کنند. برای حفظ ایمنی و رفاه.

“اکثریت حمایت از مشارکت در جهان. به طور کلی 68٪ آمریکایی ها می گویند که ما باید در امور جهانی نقش فعالی داشته باشیم. این برای ما تا حدی غیر منتظره است زیرا فکر می کردیم بسیاری می گویند ما باید بر روی مشکلاتی که در حال حاضر در داخل کشور وجود دارد تمرکز کنیم ، اما اینطور نبوده است. اکنون حمایت از بالاترین اقدامات همراه با میزان حملات 11 سپتامبر در سال 2002 است. “، گفت دینا اسملتز ، عضو ارشد افکار عمومی و سیاست خارجی شورای امور جهانی شیکاگو.

CHINA CHELENGE

چین مدتی است که ایالات متحده را به چالش می کشد. این جنگ با جنگ تجاری در بهار سال 2018 آغاز شد که در بسیاری از مسائل مانند دستگیری گسترده اویغورهای مسلمان در سین کیانگ و سرکوب اعتراضات در هنگ کنگ منجر به تحریم کنگره علیه مقامات چینی گسترش یافت. اما ، میخ نهایی در تابوت شیوع ویروس کرونا بود که منجر به ورود آمریکا به جنگهای سرزمینی پکن به شیوه ای تهاجمی تر شده است ، چیزی که از نظر حزب کمونیست چین چندان خوشایند نبوده است. < بررسی های اخیر نشان می دهد که چین از نظر جمهوری خواهان و دموکرات ها امسال مطلوب ترین است.

“سخنان واشنگتن دی سی همیشه به چین و تهدیدهای ناشی از چین متمرکز بود. از دیدگاه امنیت ملی اما مردم آمریکا خیلی زود در گذشته عقب می افتند. امسال آنها عقب افتاده اند. دموکرات ها و جمهوری خواهان دیدگاه مطلوبی نسبت به چین ندارند. نامطلوب ترین امسال با 32 مورد از 100 مورد. هم برای دموکرات ها و هم برای جمهوری خواهان. هر دو همچنین می گویند كه چین یك رقیب است اما بیشتر دموكرات ها معتقدند كه ما نباید رشد قدرت چین را محدود كنیم. فقط 36٪ دموکرات ها می گویند که در حالی که 64٪ جمهوری خواه می گویند ایالات متحده باید تلاش کند تا رشد قدرت Chin را محدود کند. “

ایالات متحده با ایجاد اتحاد در منطقه هند و اقیانوس آرام چین را به چالش کشیده است. ورود اخیر استرالیا به تمرینات دریایی مالابار ، اتحاد نظامی QUAD ، گفتگوی امنیتی چهار ضلعی را به پایان رسانده است.

هند ، استرالیا ، ژاپن و ایالات متحده برای امنیت آبهای هند و اقیانوس آرام گرد هم آمده اند ، که مانعی برای پکن برای ایجاد برتری خود در منطقه شده است.

“خوشحالم بگویم که ایالات متحده و هند در حال تقویت اقدامات ما در برابر همه تهدیدها و نه فقط تهدیدها هستند. مطرح شده توسط حزب کمونیست چین … من نیز خوشبختانه می دانم که استرالیا به تمرین دریایی مالابار 2020 می پیوندد. “وزیر امور خارجه آمریکا مایک پمپئو در سفر خود به دهلی نو گفت.

< strong> عامل تایوان

سیاست های تهاجمی آمریکا در قبال به رسمیت شناختن تایوان و اطمینان از اینکه از همه حمایت نظامی برای جلوگیری از تهدیدهای چین برخوردار است.

اخیراً ، کشتی های جنگی ایالات متحده برای اطمینان از ارسال پیام قوی به چین مبنی بر اینکه n اقدامات مربوط به جنوب ، دریای چین شرقی و تنگه تایوان را نمی توان مورد آزار و اذیت قرار داد.

سفر اخیر چهار کشور پمپئو یک برنامه تبلیغاتی در خارج از کشور برای تأمین آرا در خانه بود ، و یک سیاست خارجی قوی را به تصویر می کشد.

اقدام برای تأمین امنیت زنجیره های تأمین جایگزین به چین و تأکید بر زنجیره های تأمین جهانی اقدامی در این راستا بود.

در ماه های اخیر ، دو کشور همچنین تجارت کنسولگری tit-for-tat را انجام داده اند ، با بستن ایالات متحده در كنسولگری چین در هوستون و چین در كنسولگری آمریكا در چنگدو بسته شد. روابط.

ایالات متحده همچنین از تحریم های اقتصادی پیش بینی کرده است ، اما هنوز جهان نمی تواند ببیند که این امر می تواند بر اقتصاد جهانی تأثیر بگذارد زیرا چین همچنان به عنوان یک حلقه اصلی در زنجیره تأمین جهانی باقی مانده است. .

ایستادن آمریکا در قبال تایوان و تبت ، پکن را بی پایان طغیان کرده است. اما روابط رئیس جمهور ترامپ در حالی که رئیس جمهور ترامپ به دنبال انتخاب مجدد انتخاب خود است ، روابط با چین به یک موضوع مهم تبدیل شده است. دموکرات ها از نحوه برخورد ترامپ با انتقاد انتقاد می کنند ، اما آنها تا حد زیادی موافقند که ایالات متحده باید موضع سخت تری را در مورد چین دنبال کند ، البته به روش های مختلف.

همچنین بخوانید | معنی رئیس جمهور جدید ایالات متحده برای مشاغل هند

همچنین تماشای | رای دهندگان برای اولین بار احتمالاً در انتخابات 2020 آمریکا افزایش خواهند یافت