“خطرناک” پس از Covid به یک منبع برای زنجیره تامین بستگی دارد: نخست وزیر مودی چین را در دیدار هند و دانمارک

هدف قرار می دهد

نخست وزیر نارندرا مودی در نشست دو جانبه مجازی هند و دانمارک اظهارات خود را در مورد چین حذف کرد در حالی که او از نام بردن مستقیم چین خودداری کرد ، نخست وزیر به همتای دانمارکی خود ، مته فردیسن ، گفت: “Covid-19 نشان داده است که وابستگی زنجیره های تأمین جهانی به یک منبع خطرناک است.”

وی افزود: “ما با ژاپن و استرالیا در زمینه تنوع و انعطاف پذیری در زنجیره تامین کار می کنیم. سایر ملتهای همفکر نیز می توانند به آن بپیوندند.”

این اظهارات در حالی مطرح می شود که هند و چین درگیر یک اختلاف نظامی هستند. LAC (خط کنترل واقعی) در شرق لاداخ. طبق آخرین گزارش های زمینی ، به نظر می رسد که اختلاف بین ارتش هند و PLA چین (ارتش آزادیبخش خلق) ممکن است در زمستان آغاز شود.

نخست وزیر مودی همچنین در طول تعامل با نخست وزیر Metter Frederiksen ، نخست وزیر از پیشنهاد دانمارک برای میزبانی اجلاس دوم دانش استقبال کرد.

وزارت امور خارجه (MEA) روز یکشنبه در بیانیه ای تأیید کرد که نشست دو جانبه مجازی به هر دو رهبر اجازه می دهد چارچوب گسترده هند و دانمارک را بررسی کنند روابط. دانمارک ضمن کمک به “انقلاب سفید” در هند ، به عنوان یکی از سهامداران بخش در حال رشد انرژی باد هند ظاهر شده است.

هنوز هم از اجلاس دو جانبه مجازی هند و دانمارک روز دوشنبه

هند و دانمارک منافع مشترکی دارند و برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی متحد شده اند.

طی چند ماه گذشته ، شرکت های دانمارکی مانند LM Wind ، Haldor Topsoe و Novozymes در میان دیگران متعهد به راه اندازی واحدهای تولیدی در هند در پاسخ به ابتکار عمل مرکزی “ساخت در هند” دولت مرکزی.

Maersk ، یک شرکت بزرگ دیگر دانمارکی ، تقریباً 19 درصد از کل کانتینرهای حمل و نقل در هند را تشکیل می دهد. در همان زمان ، Danfoss با راه اندازی سردخانه برای محصولات کشاورزی در مناطق مختلف کشور ، اثبات کرده است. وزارت بازرگانی و صنایع همچنین برای به اشتراک گذاشتن فناوری های حوزه مالکیت معنوی با دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری دانمارک تفاهم نامه (یادداشت تفاهم) امضا کرده است.